Nawigacja

 •                               

   

   

   ZAPROSZENIE

  Serdecznie zapraszamy przyszłych Pierwszoklasistów oraz Dzieci, które będą uczęszczały do Oddziału Rocznego Przygotowania Przedszkolnego wraz z Rodzicami,

  na DRZWI OTWARTE,

  które odbędą się 8 lutego 2018 roku o godzinie 17.00 w naszej szkole przy ul. S. Przybyszewskiego 119.

      

   

 • Drzwi otwarte w naszej szkole

  Dnia 08.02.2018 r. w murach naszej szkoły gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci, które będą uczęszczały do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęły dzieci z klasy drugiej przedstawieniem pt. „Idziemy do ZOO”, następnie  dyrektor szkoły pani Beata Świtalska przedstawiła szeroką ofertę szkoły i zaprosiła do zwiedzania klas i udziału w ciekawych zajęciach przygotowanych dla małych gości. Wśród rozmaitości do zabawy zachęcała „Magiczna tablica” czy „Malowanie na ekranie”. „Europejskie zabawy z Syriuszem” to pomysł na ciekawe wędrówki po kontynencie a w bibliotece na hasło „Bajkowy sezamie otwórz się dla mnie” kusił sezam z bajkowymi postaciami, w które można było przeobrazić się przy pomocy barwnych strojów. Dla mistrzów pięknej wymowy była „Logopedia na wesoło”. Sposobem na naukę przez zabawę okazały się „Zabawy z mikroskopem i doświadczenia chemiczne” czy „Miś matematyk” oraz „Idziemy do  ZOO – rozrywki umysłowe”. Na wszystkich zmęczonych różnorodnością zajęć czekały „Baśnie, które znamy”. Dodatkową atrakcją spotkania były zabawy z wykorzystaniem tablic interaktywnych, tabletów i zajęcia w pracowni komputerowej. Dużym zainteresowaniem wśród naszych gości cieszyła się foto-kronika szkoły, foldery oraz różne wydania szkolnej gazetki "Dycha". Jak na „tłusty czwartek” przystało, na wszystkich gości czekały słodkie pączki. Na pamiątkę mali goście obdarowani zostali wydaniem specjalnym gazetki oraz pamiątkową zakładką i oczywiście słodkim „co nieco”. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia zachęcą przyszłych uczniów do nauki w naszej szkole.

  E.R.;R.W.

 • SP 10 liderem wśród szkół promujących profilaktykę onkologiczną w województwie kujawsko-pomorskim

  26.01.2018

   

   

   

   

   

     26 stycznia 2018 roku w salach konferencyjnych Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu w Centrum Onkologii w Bydgoszczy odbyło się spotkanie podsumowujące program „Szkoła w profilaktyce onkologicznej” w roku 2017. Założeniem programu było m. in. upowszechnienie Europejskiego kodeksu walki z rakiem wśród młodzieży szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Konferencję zainaugurowano uroczystymi wystąpieniami: dr n. med. Tomasza Mierzwy–Koordynatora Programu Prewencji Pierwotnej Nowotworów w województwie kujawsko-pomorskim oraz Marka Gralika – Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, którzy wyrazili swoją aprobatę dla nowych inicjatyw propagujących profilaktykę onkologiczną w szkołach oraz wskazali na potrzebę kontynuacji  programu w województwie. Spotkanie ubogacił ciekawy wykład prof.  dr hab. Romana Ossowskiego „Edukacja zdrowotna w systemie profilaktyki onkologicznej”.

  Podczas spotkania nastąpiło ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród liderom. Szkoła Podstawowa nr10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu otrzymała nagrodę specjalną za wieloletnie kultywowanie profilaktyki onkologicznej i kontynuację działań w programie oraz certyfikat i tytuł „Szkoły promującej profilaktykę onkologiczną". Uroczystego wręczenia nagrody i certyfikatu na ręce szkolnych koordynatorek: Barbary Herrmann, Katarzyny Kurtysiak i Anny Witeckiej-Słomion dokonali: Kujawsko- Pomorski Kurator Oświaty pan Marek Gralik oraz koordynator Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia dr n. med. Tomasz Mierzwa. Organizatorami programu byli: Zakład Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii, Kuratorium Oświaty oraz Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna.

  Otrzymanie tak znaczącego wyróżnienia jest wspólnym sukcesem całej społeczności szkolnej i stanowi dodatkową motywację w kontynuowaniu pracy szkoły, zmierzającej do wychowania zdrowych, aktywnych i szczęśliwych uczniów.

  ER.;A.W.S.

 • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

     

   

     Babcia, dziadek kojarzą nam się z łakociami, pysznym obiadem, miejscem na kolanach i zawsze otwartymi do przytulania ramionami. Dlatego też z przyjemnością obchodzimy ich święto.  Aby podziękować za ciepło, dobroć i miłość, jaką obdarzają swoich wnuków, dzieci z  klas 0 – 3 przygotowały wiersze, piosenki, tańce, upominki i laurki. Dziadkowie nie zawiedli, jak zawsze znaleźli czas dla swoich pociech i przybyli do szkoły. Ze wzruszenia niejedna łza zakręciła się w oku. Cieszymy się, że są z nami, że mają kogo przytulić i podziwiać.

  - Kochani, żyjcie w zdrowiu i pomyślności jak najdłużej! - życzyły wnuczęta.

  E.R.;B.H.

 • Góra Grosza

   

        Nasza szkoła włączyła się do XVII edycji Ogólnopolskiej Akcji Góra Grosza, którą corocznie organizuje Towarzystwo Nasz Dom.   Akcję zainicjowaliśmy w dniu 27 listopada 2017r. a finał miał miejsce 2 stycznia 2018r.. Zrozumienie szlachetnej idei akcji i wspólne działania naszych uczniów przyniosły wymierny efekt w postaci góry grosza  o wartości 131 zł 92 gr., które zasilą konto Towarzystwa Nasz Dom i pozwolą na zrealizowanie choćby jednej potrzeby czy marzenia jego podopiecznych. Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły oraz ich rodzicom za każdy grosik, który trafił do naszej skarbonki. Jeszcze raz udowodniliśmy, jak wrażliwe i ofiarne  serca  mają nasi uczniowie. Organizacji zbiórki monet na terenie szkoły podjęli się uczniowie z Samorządu Szkolnego.

  E.R.;A.W.S

 • Pomagamy dzieciom z Syrii

       Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu  wzięła udział w Projekcie Edukacyjnym UNICEF "Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę". Celem projektu było pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka, kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego oraz zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i okryć dla dzieci z Syrii. W trakcie realizacji projektu uczniowie zobaczyli wpływ wojny na  życie ludzi a szczególnie dzieci. Podczas zajęć edukacyjnych przeprowadzonych w klasach: III – VII mieli możliwość porównania warunków w jakich żyją ich rówieśnicy.  Po obejrzeniu materiałów filmowych uczestnicy projektu zaproponowali wykonanie kartek świątecznych dla dzieci z Syrii, które miały być formą podziękowania darczyńcom podczas zbiórki pieniędzy. Była to ich inicjatywa oraz wykonanie. Zaproszeni do szkoły rodzice wsparli finansowo akcję, zabierając na pamiątkę wykonane przez dzieci kartki świąteczne. Udało nam się zebrać 252,19 zł. aby pomóc przetrwać zimę dzieciom z Syrii.  Poprzez udział naszej szkoły w Projekcie Edukacyjnym  UNICEF, uczniowie uświadomili sobie, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można chociaż w małym stopniu sprawić radość najmłodszym.

  E.R.

 • Powstanie Wielkopolskie oczami młodzieży szkolnej

   

       Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2018 Rokiem Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W uchwale tej Sejm podkreślił, iż zwycięskie Powstanie Wielkopolskie 1918–1919 stało się wielkim triumfem Polaków dążących do wyzwolenia się z pruskiej niewoli, którym nieodłącznie towarzyszyło pragnienie połączenia się na powrót z umiłowaną Rzeczypospolitą. To dzięki bohaterskiemu zrywowi powstańców wielkopolskich 1918–1919, ich determinacji prawie cała Wielkopolska została z powrotem włączona do odradzającej się Rzeczypospolitej.

            Uczniowie naszej szkoły uczcili pamięć poległych żołnierzy poprzez symboliczny gest zapalenia zniczy, czy złożenia kwiatów w miejscach pamięci związanych z Powstaniem Wielkopolskim w Inowrocławiu i okolicach. Nie tylko młodzież, ale również najmłodsi uczniowie klas 1-3 przygotowują  się do konkursu fotograficznego dotyczącego wydarzeń i miejsc związanych z Powstaniem Wielkopolskim, zbierając materiały także z rodzinnych albumów. Uczennica klasy IV Aleksandra Slawiczek wzięła udział w obchodach 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego w Barcinie, gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy informacyjnej o Powstańcach spoczywających na cmentarzu w tym mieście, wśród których był także Julian Bachiński  – pradziadek naszej uczennicy.

  E.R.; H.M.S.

 • Mali kolędnicy z SP 10 z jasełką w Banku Spółdzielczym, Domu Pomocy Społecznej i parafii św. Antoniego w Szymborzu

          Z KOLĘDĄ W BANKU SPÓŁDZIELCZYM

  Od lat oszczędzamy w SKO z Bankiem Spółdzielczym. Oprócz gromadzonych pieniędzy, gromadzimy doświadczenia w postaci spotkań z paniami z banku i lekcji o pieniądzach. W tym roku po raz pierwszy pracownikom banku zaprezentowaliśmy jasełka. Jak widać, nasza współpraca jest wszechstronna.  Opowieść o narodzinach Chrystusa została przedstawiona kukiełkami. Za nimi ukryte były zdolne dzieci, przedstawiciele wszystkich klas. Słowom mówionym towarzyszyła muzyka i bardzo specyficzny magiczny klimat. Tak dzieje się za sprawą świąt  Bożego Narodzenia.

  Swoich głosów i postaci użyczyli: z kl.0 - Hubert,  kl.1 - Antek,  kl.2 - Jasio,  kl.3 - Kinga i Helena, kl.4 - Dawid, kl. 5 - Hubert, kl.6 - Hubert i kl.7 - Daria z Agatą. Nad prawidłowością całego przedsięwzięcia czuwały panie: Katarzyna Kurtysiak, Renata Wilbik, i Barbara Herrmann.

  Gdyby przeliczyć wartość takiego występu na pieniądze, to okazuje się on zawsze, bezcenny.

   

        JASEŁKA W DOMU POMOCY SPOŁECZNEJ I PARAFII ŚW. ANTONIEGO

  Poza fizycznymi dolegliwościami uciążliwością starszych ludzi jest samotność. Niektórzy żyją wśród ludzi, ale z dala od nich, z poczuciem osamotnienia. Inni nie zamykają się w sobie, szukają kontaktu z drugim człowiekiem. Zauważyliśmy to podczas wizyty w Domu Pomocy Społecznej. Zbliżyła nas do siebie serdeczność, którą za każdym razem obdarzają nas Ci ludzie. Z wielkim zainteresowaniem i skupieniem oglądają nasze występy. Nie inaczej było tym razem. Dzieci prezentujące jasełka pt. „ Bóg się rodzi” stworzyły niepowtarzalną atmosferę. Mamy  poczucie, że takie spotkania mają sens, nas uczą empatii a seniorom pozwalają się cieszyć naszą obecnością. Być może zapominają o samotności.

  Wspomniana wizyta miała miejsce 5 stycznia. Aktorami były dzieci z klas 0,1,2, gościnnie Kinga i Helena z kl.3, Julka i Ola z klasy 4 oraz Alan z klasy 5. Dzieciom, począwszy od przydziału ról, poprzez reżyserię aż po zapewnienie bezpieczeństwa towarzyszyły panie Iza Sadowska, Renata Wilbik, Katarzyna Kurtysiak i Barbara Herrmann. Czas kolędowania naszych uczniów miał swój koniec w kościele pw. św. Antoniego, szymborskiej parafii. Dzieci z klas 0,1, 2 i kilkoro z 3, 4 i 5 wystąpiły w jasełkach „ Bóg się rodzi”. Licznie przybyli rodzice, babcie, dziadkowie i przyjaciele naszej szkoły podziwiali piękną interpretację historii narodzin Chrystusa. W tak mroźny dzień występ dzieci ogrzał ich serca i pozwolił oderwać się od codziennych spraw.

  E.R.;B.H.

   

 • Uroczysta Wigilia w SP 10

  22.12.2017

          22 grudnia 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przeżywała szkolną wigilię. Wspaniały nastrój udzielił się dzieciom wcześniej podczas przygotowywania świątecznych stołów na wigilie klasowe. Uczniowie bardzo zaangażowali się w przygotowania, wykazując przy tym znajomość tradycyjnych potraw wigilijnych oraz zwyczajów świątecznych. Odbywające się tego dnia klasowe Wigilie, przebiegały w atmosferze wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, pojednania, opłatek, obdarowywanie się prezentami oraz wspólnie śpiewane kolędy. Na odświętnie przygotowanych przez uczniów i ich rodziców stołach nie zabrakło wspaniałych wigilijnych potraw. Dodatkową atrakcją były odwiedziny trzech Mikołajów, niosących worek prezentów i oczywiście z tradycyjną kolędą na ustach. Każdy uczeń w tym dniu otrzymał słodką paczkę  ufundowaną przez Zarząd Osiedla "Szymborze". Następnie wszystkie dzieci z „zerówki” klasy pierwszej i drugiej wprowadzili pozostałych uczestników uroczystości w świąteczny nastrój prezentując przedstawienie jasełkowe, które przygotowały Panie: Katarzyna Kurtysiak, Renata Wilbik i Barbara Herrmann. Całość zamknęła Pani dyrektor Beata Świtalska, składając wszystkim uczniom, rodzicom i gościom przepiękne życzenia świąteczne. „Wesołych Świąt ……” słychać było tego dnia wszędzie.

  E.R.

 • Przedświąteczne akcje PCK w SP 10

     W ramach akcji PCK „Gwiazdka czerwonokrzyska” w okresie przedświątecznym w naszej szkole  zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla  mieszkańców Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu. Zebrano kwotę 102,67zł.  Ponadto  w  ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" PCK została w naszej szkole zorganizowana zbiórka zabawek.  Dary  za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK  zostały  przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali na ten szczytny cel zabawki w postaci maskotek, lalek, gier,  książeczek czy bajek.  Nie wątpimy w sens pomagania osobom  bezdomnym, w ich najtrudniejszych momentach życia. Każdy gest, nawet ten najmniejszy może zmienić świat… czyjś świat… niosąc ze sobą ziarenko dobra. W ramach akcji PCK „Gwiazdka czerwonokrzyska” społeczność naszej szkoły przyłącza się do życzeń świątecznych, wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek oraz Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i pomyślności.

  E.R.;H.M.S.

 • Spotkanie z Policją w Szkole Podstawowej nr 10

  19.12.2017

          Dnia 19.12.2017 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne dla  uczniów kl. VI i VII  na temat przemocy psychicznej, fizycznej oraz cyberprzemocy. Zajęcia poprowadzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu. Policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat przemocy psychicznej oraz wskazywali jakie działania i zachowania są już przemocą. Szeroko omówili także problem cyberprzemocy i zagrożeń z nią związanych.  Uświadamiali również uczniów na temat odpowiedzialności, jaka spoczywa zarówno na nich, jak i na ich rodzicach oraz jakie konsekwencje mogą oni ponosić za swoje czyny, a ich rodzice za czyny swoich dzieci. Przestrzegali też przed nieodpowiedzialnym zachowaniem i zachęcali do właściwego reagowania w określonych sytuacjach.

  Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu, która również i tym razem wsparła profilaktyczne działania naszej szkoły.

                                                                                                                         Pedagog  Teresa Rosa

  E.R.;T.R.

 • O Australii wiedzą wszystko ….

  16.12.2017

         16 grudnia 2017 r. Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza zaprosiła uczniów inowrocławskich szkół podstawowych do udziału w szóstej edycji Międzyszkolnego konkursu wiedzy przyrodniczo – misyjnej "Podróże przez kontynenty", którego przewodnim tematem była tym razem Australia. Podróżując przez kontynent australijski, uczestnicy rozbudzali swoje zainteresowania i pasje geografią, kulturą, historią i religią tego najmniejszego kontynentu. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas V-VI reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP2, SP4, SP6, SP9 z Oddziałami Przedszkolnymi, SP10, SP11 oraz Katolicka SP.

         Komisja w składzie Anna Burak (SP2), Justyna Ceglarska (KSP), Ewa Galczewska (SP9), Katarzyna Pomernacka (SP11), Maria Sommertag (SP4), Anna Stocka (SP6) oraz  Zofia Tomkiewicz (SP11) wyłoniła laureatów. Są to następujący uczniowie:

  I   miejsce:  Zuzanna Biernat (SP10), Zuzanna Cupriak (SP6), Dominik Cichocki (SP11), Mikołaj Mrozek (SP6), Aleksandra Okleja (SP4)  II  miejsce: Mikołaj Steppa (KSP), Łukasz Jasiński (SP4), Jakub Kędzierski (SP10), Martyna Miklas(SP11), Kacper Orliński (SP2),Marcin Steppa (KSP), Emilia Bukowska(SP6), Robert Jańczak (SP10), Adrian Mierzwicki (SP9) III miejsce: Bartłomiej Steppa (KSP), Michał Madziarski (SP4), Przemysław Kowalski (SP2), Dariusz Roszak (SP2) Wyróżnienie: Alan Kwiatkowski (SP11).

  Dyrektor szkoły pani Beata Świtalska pogratulowała uczniom imponującej wiedzy dotyczącej  kontynentu australijskiego, następnie wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

      Konkurs przygotowały panie:  Elżbieta Rynarzewska  i Anna  Witecka – Słomion.

 • „Urodziny Jana” czyli święto Patrona Szkoły

  12.12.2017

       Osoba Patrona w naszej szkole kojarzy się nie tylko z napisem na tabliczce. Postać Jana Kasprowicza jest bliska społeczności szkolnej.

  12 grudnia obchodziliśmy święto Patrona Szkoły pod hasłem „Urodziny Jana”. Tego dnia w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu zorganizowano Poranek poświęconym Janowi Kasprowiczowi, na którym gościliśmy panią Janinę Sikorską, dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz pana Andrzeja Antczaka, instruktora teatralnego. Dzieci miały okazję poznać ciekawostki  o życiu wieszcza. Był on nie tylko wielkim Polakiem, człowiekiem, który właściwie z małego Szymborza poszedł w świat i został rektorem uniwersytetu, ale był też wizjonerem. Wnuk siostry Jana Kasprowicza Franciszki (Francki) Antczakowej  przybliżył wiersz Późną jesienią.

  Z kolei uczniowie zaprezentowali wiersze: Kujawiak od Szymborza, Jest takie miejsce gdzieś w Polsce, Pamiętam te piaski nad wodą, Rozmiłowała się ma dusza. Na zakończenie Zuzanna Biernat wykonała utwór na flecie.

  Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie klasy IV, VI i VII wraz z opiekunami oraz panią dyrektor złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem poety.

  12 grudnia w „urodzinowe świętowanie” wpisał się również finał 7. edycji Międzyszkolnego konkursu poetycko – plastycznego „Mój świat i… Jana Kasprowicza”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

  Na konkurs, ogłoszony z okazji 157 rocznicy urodzin wieszcza, napłynęły 44 prace. Nadesłane utwory rozpatrywano w dwóch grupach wiekowych: klasy IV-V i klasy VI-VII. Komisja w składzie Marek Folta – poeta – przewodniczący jury, Grażyna Jaśniowska – polonistka – sekretarz konkursu, zanalizowała wiersze, oceniając je według ustalonych kryteriów: oryginalność, inwencja twórcza, walory artystyczne, związek danej pracy z celem i intencją konkursu, wkład pracy własnej. Laureaci konkursu otrzymali nagrody i dyplomy z rąk dyrektora szkoły, pani Beaty Świtalskiej. Podczas uroczystości pan Marek Folta zaprezentował utwory Jana Kasprowicza: Modlitwa wędrownego grajka, Mistrzu Janie oraz „Kasper”- rock. Laureatki pierwszego miejsca zaprezentowały wiersze. Aleksandra Skibińska przedstawiła Skarb największy, inspirowany podaniem utworem pod tytułem Śpiący rycerze, a Zuzanna Biernat wiersz Wakacje  na  wsi inspirowany utworem Kasprowicza Pamiętam te piaski nad wodą. Na zakończenie uroczystości wszyscy goście zostali zaproszeni przez panią dyrektor Beatę Świtalską na urodzinowy tort.

  Laureatami konkursu zostali:

  Kategoria poezja, grupa wiekowa: uczniowie klas IV – V

  1 miejsce –Aleksandra Skibińska, kl. 5a, SP nr 11; 2 miejsce –Jakub Antczak, kl. 5a, SP nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi; 3 miejsce – Julia Janus, kl. 4b,  SP nr 9 z Oddziałami Przedszkolnymi,  –  Zuzanna Gorzkiewicz, kl. 5a, SP nr 11

  Wyróżnienia:Julia Kilich, kl. 4, SP nr 10; Agata Młynkowiak, kl. 5c, SP nr 11; Amelia Mrozińska, kl. 5a, SP nr 11; Michał Skibiński, 4d, SP nr 11.

        Kategoria poezja, grupa wiekowa: uczniowie klas VI – VII

  1 miejsce – Zuzanna Biernat, kl. 6, SP nr 10; 2 miejsce  –  Marta Furmaniak, kl. 7d, SP nr 1;

  3 miejsce – Jakub Świątek, kl. 7, SP nr 11;  – Adam Kozłowski, kl. 6d, SP nr 11;

  Wyróżnienia: Jakub Adamski, SP nr 10; Wiktoria Małachowska, kl. 6, SP nr 10; Julia Tuszewska kl. 5b; Julia Podjacka, kl. 6b, SP nr 11;

  Kategoria plastyczna,  Jakub Kędzierski, kl. 6, SP nr 10; Wiktoria Walczak , kl. 4, SP nr 10

   

  E.R;G.J.

 • Finał akcji "Szlachetna Paczka"

  11.12.2017

    Społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zaangażowała się w akcję "Szlachetna Paczka".

  Dnia 11 grudnia szlachetna paczka dotarła do rodziny pani Alicji. Dobrze jest dzielić się sercem. Odrobinę tego serca okazaną przez społeczność naszej szkoły poczuła jedna z inowrocławskich rodzin.

  Wszystkim darczyńcom: rodzicom, dzieciom, nauczycielom  w imieniu rodziny i organizatorów akcji składamy serdeczne i gorące podziękowania! Jesteście wielcy!

  To, co dajemy od siebie w darze pomnożone wkrótce powróci do nas.

   

  E.R.; K.K.

   

   

 • O sporcie wiedzą dużo….

  09.12.2017

   

   

  Dnia 9 grudnia 2017 r. uczniowie naszej szkoły rywalizowali ze swoimi kolegami i koleżankami z inowrocławskich szkół podstawowych w konkursie wiedzy o sporcie dla klas VI-VII. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o sporcie, znajomości podstawowych przepisów i zasad poszczególnych dyscyplin sportu. Gospodarzami konkursu była Szkoła Podstawowa nr 5 im. Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu. Drużyna, reprezentująca naszą szkołę zajęła IV miejsce. W składzie drużyny znaleźli się: Zuzanna Biernat z kl.6, Jakub Kędzierski z kl.6, Wiktoria Małachowska z kl.6 oraz Dominik Miś z kl.7. Gratulujemy!!!!

  E.R.;A.W.S

 • Zajęliśmy III miejsce w halowej piłce nożnej chłopców

  07.12.2017

   

  Bardzo dobrze spisali się nasi chłopcy w rozgrywkach o mistrzostwo Inowrocławia w Piłce Nożnej Halowej, które odbyły się 7 grudnia 2017r. na Hali Widowiskowo-Sportowej.

  Po emocjonujących pojedynkach nasi chłopcy zajęli  III miejsce, ustępując miejsce SP2 (I m) oraz  SP6(II m).  Mecze rozgrywano w systemie "każdy z każdym"  Wystąpiliśmy w składzie: Robert Jańczak -  kl.6,Jakub Kędzierski kl.6, Michał Kowalski kl.6, Fabian Lewiński kl.6,Hubert Maćkowiak - kl.6, Marcin Rzetelny - kl.6.

  Dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i wzorową postawę w rywalizacji sportowej.

   

  E.R.;A.W.S.

 • Mikołaj w szkole

  06.12.2017

  Tradycyjnie, jak co roku o tej porze, w naszej szkole pojawił się niecodzienny Gość. Dzieci rozpoznały go od razu - to Święty Mikołaj! Powitały Go wierszami i piosenkami, a Święty - wyraźnie wzruszony - w zamian obdarował je cukierkami. Było dużo radości i uśmiechów.

  Mikołajowi towarzyszyły renifery oraz Śnieżynki, które pomagały mu w rozdawaniu upominków. W tym wyjątkowym dniu „mikołajkowe” czapki przyozdabiały głowy całej społeczności szkolnej a przejęte i uradowane twarze, zwłaszcza najmłodszych dzieci potwierdziły, że wierzą w Mikołaja. Dziękujemy Ci św. Mikołaju i do zobaczenia za rok!

 • Brawo Zuzia i Wiktoria!!!!

  02.12.2017

  W sobotę (2 grudnia) w Saloniku Literacko-Artystycznym odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Interpretacji Aktorskiej pt. „I Ty możesz stać się...”.
  Uczennice: Zuzanna Biernat i Wiktoria Małachowska wystąpiły przed jury w składzie: Małgorzata Wojciechowska (animatorka kultury), Mieczysław Franaszek (aktor), Paweł Gilewski (aktor) i  zaprezentowały swoje interpretacje wybranych fragmentów prozy Josepha Conrada.
  Zuzanna Biernat z klasy VI otrzymała wyróżnienie. Warto zauważyć, że Zuzanna dotrzymała kroku starszym koleżankom z  II i III LO, które zajęły drugie i trzecie miejsce, podczas gdy jury nie przyznało miejsca pierwszego. Brawo Dziewczęta!!!!!

  E.R; G.J.

 • Andrzejkowe szaleństwo

  30.11.2017

   

               W czwartek 30 listopada b.r. odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Nad „magiczną” stroną wieczoru czuwał Samorząd Szkolny.

  Zabawa obfitowała w liczne atrakcje. Nie zabrakło największych tanecznych przebojów ostatnich miesięcy, dlatego wszyscy wspaniale się bawili od pierwszej do ostatniej minuty. W czasie tego magicznego wieczoru można było wysłuchać wróżb i przepowiedni oraz wziąć udział w różnych konkursach i zręcznościowych zmaganiach. Zabawa była przednia, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość… no cóż…zawsze  może się spełnić, bo tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

  Cieszymy się z udanej imprezy i z niecierpliwością czekamy na karnawał.

  E.R; A.WS

   

 • Żyją zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

  25.11.2017

   

      25 listopada 2017 r. w  Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej oraz zdrowego stylu życia. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas siódmych reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP1,SP4, SP5,SP6,SP8, SP11, SP10, SP11, SP 9 z Oddziałami Przedszkolnym oraz Katolicka SP.

  Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, panie: Mariola Kaczalska, Natalia Mendelewska, Maria Szarzyńska oraz pan Dariusz Chełminiak. Komisja konkursowa była pełna uznania dla wiedzy i umiejętności jaką wykazali się uczestnicy konkursu.

  Laureatami konkursu zostali: I miejsce: Karolewski Witold (SP5); II miejsce: Kruszka Patrycja(SP5) , Kulis Piotr (SP5), Ślizanowska Julia (SP4), Zieliński Miłosz (SP11), Oczki Anastazja (SP10), Nowacka Daria (SP6); III miejsce:  Jóźwiak Oliwia (SP11), Komorowska Olga (SP4), Paczkowska Kaja (SP6), Gedowska Julia (SP1),Kuberska Julia (SP8), Popielarz Klaudia (SP9), Rusak Wojciech (KSP), Ślachciak Alicja (SP11), Wybrańska Justyna (SP1), Bartoszak Piotr (SP4), Chytrowska Natalia (SP9), Dobrogoszcz Vanessa (SP6), Walczak Kacper (SP10),Kucharska Martyna (SP6), Bubacz Oliwia (SP8), Witkowska Nadia (SP1), Sławinowska Anastazja (SP11), Grzegorzewska Wanessa (SP9).

  Dyrektor szkoły pani Beata Świtalska podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za tak liczne przybycie, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani dyrektor uzmysłowiła wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego, dlatego nigdy nie jest za późno, aby zatroszczyć się o własne zdrowie i zadbać o  prawidłowe nawyki prozdrowotne.

  Konkurs przygotowały panie: Anna Witecka-Słomion, Katarzyna Kurtysiak, Barbara Herrmann.

  E.R.; A.WS

   

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  ul. Stanisława Przybyszewskiego 119
  88-100 Inowrocław
 • (52) 35-27-262

Galeria zdjęć