Nawigacja

 • - Obrazek 1 - Obrazek 2 - Obrazek 3 

            - Obrazek 4  - Obrazek 5           

   

   

   

   

 • Sprzątanie Świata to także nasza sprawa!

  21.09.2018

  Sprzątanie Świata to także nasza sprawa! - Obrazek 1

   

            21 września 2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły sprzątali „kawałek swojego świata”, włączając się do globalnej akcji Sprzątanie Świata, która odbywa się już od 25 lat, a w tym roku pod hasłem: Akcja- segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej”.

  Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa dotycząca bezpieczeństwa podczas akcji oraz zasad segregacji odpadów. Pracowaliśmy wyjątkowo pilnie, bowiem świat znów potrzebował naszej pomocy. Posprzątaliśmy teren przy szkole, jak również pobocza miejscowych dróg i okolice stawku. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, czego efektem były worki pełne śmieci.

  Uczniowie zgodnie stwierdzili, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne. Dobrze wiemy, jak miło i zdrowo jest żyć w czystym otoczeniu.

  E.R.;A.W.S.

   

   

 • Uczestniczyliśmy w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka

  19.09.2018

       Uczestniczyliśmy w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka - Obrazek 1    

   

       Nasze najmłodsze dzieci z oddziału zerowego brały udział w obchodach Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w hali widowiskowo-sportowej w Inowrocławiu. Dzieci świetnie bawiły się w towarzystwie zespołu „Centrum Uśmiechu”. Specjalnie dla przedszkolaków wystąpiły „Fruktaki”. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Życzymy wszystkim dzieciom samych słonecznych i szczęśliwych dni!!!

  H.M.S.

 • Nasi uczniowie upamiętnili 79. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę

  17.09.2018

    Nasi uczniowie upamiętnili 79. rocznicę napaści Rosji Sowieckiej na Polskę - Obrazek 1 

   

   

      Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w manifestacji patriotycznej z okazji 79. rocznicy napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. W kościele garnizonowym p.w. św. Barbary i św. Maurycego została odprawiona msza święta w intencji ofiar II wojny światowej. Po mszy przy obelisku ku czci Polaków pomordowanych na Kresach odbyła się manifestacja patriotyczna, gdzie nasi uczniowie złożyli kwiaty.

  H.M.S.

 • Wzięliśmy udział w Sympatycznej Olimpiadzie - Głosie Profilaktyki

  Wzięliśmy udział w Sympatycznej Olimpiadzie - Głosie Profilaktyki - Obrazek 1   

      14 i 15 września siedmioro uczniów z klasy ósmej razem z wychowawczynią wzięło udział w Sympatycznej Olimpiadzie - Głosie Profilaktyki w Barcinie. To wydarzenie, które miało pokazać młodym ludziom, że spędzanie czasu w kręgu znajomych, z którymi wspólnie dzielą pasje i zainteresowania, wśród których czują się bezpieczni i zrozumiani, jest znacznie lepszym pomysłem na życie niż sięganie po używki. Na stadionie młodzież zmagała się z takimi konkurencjami jak pchnięcie kaloszem, rzut beretem, slalom kelnera oraz sztafeta z jajem. Po dobrym dotlenieniu była gotowa, aby rozwijać swoje zainteresowania na warsztatach. Aktywnie spędziła czas na wielu różnych warsztatach. Szymon i Nikodem budowali roboty na robotyce, Daria i Agata wyplatały techniką makramy piękne biało-czerwone łapacze snów, Oliwier przeprowadzał doświadczenia fizyczno-chemiczne, Anastazja tańczyła w tańcu nowoczesnym połączonym z ludowym, a Dorota wszystko fotografowała. Ósmoklasiści do nocy tańczyli, śpiewali i oczywiście jedli, np. czarodziejskie show i deser w jednym, czyli lody molekularne z buraka, posypane śniegiem. W sobotę, od rana na uczestników czekały warsztaty profilaktyczne, w ramach których poruszane były bardzo istotne tematy, np. jak budować relacje międzyludzkie, jak poprawnie się prezentować, kompetencje lidera, fonoholizm, czyli uzależnienie od telefonów komórkowych, własność intelektualna i prawo w internecie. Uczestnicy obejrzeli również z zaciekawieniem monodram o relacjach miedzy dzieckiem a rodzicami. To wspaniałe spotkanie zostało podsumowane podczas gali kończącej, gdzie zaprezentowali się uczestnicy warsztatów z wykonaną pracą. Niestety, wszystko co dobre, kiedyś się kończy i tak musiało być i tym razem. Uczestnicy z bagażem nowych doświadczeń wrócili do swoich domów.

  G.J.

 • Bierzemy udział w programie #SuperKoderzy

  Bierzemy udział w programie #SuperKoderzy - Obrazek 1

       

     Wniosek naszej szkoły został zakwalifikowany do programu #SUPERKODERZY. #SuperKoderzy to ogólnopolski program edukacyjny Fundacji Orange, którego kluczowym elementem jest nauka programowania. Adresowany jest do szkół podstawowych oraz uczniów w wieku 9-12 lat. W czasie trwania programu dzieci uczą się programowania, podstaw robotyki i poznają świat nowych technologii nie tylko na informatyce, ale również na lekcjach przyrody, historii, języka polskiego, muzyki, matematyki czy języków obcych. Dzięki programowi szkoła otrzyma grant na zakup robotów do programowania, a uczniowie klasy VI będą realizowali na języku angielskim ścieżkę edukacyjną " Pogromcy języków" i  stworzą interaktywne widowisko osnute na bazie klasycznej powieści „Czanoksiężnik z Krainy Oz”, z wykorzystaniem robotów mBot, które… odegrają rolę Dorotki! Oprócz kodowania robotów zaprogramujemy także animację, wzbogaconą o dialogi nagrane w języku obcym przez dzieci.

  A. M.Z.

   

 • Narodowe Czytanie w SP nr 10

  08.09.2018

  Narodowe Czytanie w SP nr 10 - Obrazek 1

      8 września 2018 r. punktualnie o godzinie 12.00 w Szkole Podstawowej nr 10 im Jana Kasprowicza w środku lata zaczęło się… przedwiośnie. Stało się tak za sprawą ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, w którą po raz kolejny włączyła się „Dziesiątka”.

  W tym roku fragmenty powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, czytali absolwenci szkoły oraz nauczyciele. Wśród słuchaczy obecni byli także rodzice oraz młodsi uczniowie. W holu szkoły zaprezentowana została okolicznościowa wystawa, dotycząca życia i twórczości pisarza, połączona z prezentacją literatury dostępnej w bibliotece. Najmłodsi uczestnicy zaprezentowali własne wyobrażenie przedwiośnia poprzez wykonanie obrazków, ukazujących piękno przyrody. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali okolicznościowe zakładki do książek oraz pamiątkowe stemple przystawione na okolicznościowych kartkach lub w przyniesionych egzemplarzach powieści.

  E.R. zdj. A.W.S.

 • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

  04.09.2018

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 - Obrazek 1

         3 września 2018 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zainaugurowany został nowy rok szkolny 2018/2019. Pogoda w tym roku znakomicie dopisała dlatego uroczystości odbyły się na boisku szkolnym.

  Dyrektor szkoły pani Beata Świtalska serdecznie przywitała przybyłych gości, rodziców a zwłaszcza uczniów, którym życzyła pomyślności,  bardzo dobrych wyników w nauce, wspaniałych przyjaciół a także realizowania marzeń w nowym roku szkolnym.  Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w stronę najmłodszych uczniów, rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i dzieci z oddziału zerowego, wywołując szczery uśmiech na dziecięcych twarzach. „ Z nowym zapasem sił wracamy do pracy…..”. Po tych słowach kończących przemówienie pani dyrektor, uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas. 

  E.R.;A.W.-S.

   

 • W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej

  01.09.2018

  W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej - Obrazek 1

       1 września uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystości patriotycznej upamiętniającej obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej, która odbyła się pod Pomnikiem Obrońców Inowrocławia. Uroczystość patriotyczną poprzedziła msza św. w intencji Ojczyzny, miasta Inowrocławia i ofiar II wojny światowej, która odbyła się w kościele garnizonowym pw. św. Barbary i św. Maurycego.

  H.M.-S.

 • 92. rocznica śmierci Jana Kasprowicza

   92. rocznica śmierci Jana Kasprowicza - Obrazek 1

        Dnia 1 sierpnia 2018 roku reprezentanci naszej szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Kasprowicza - patrona szkoły, upamiętniając tym samym 92. rocznicę Jego śmierci. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele instytucji noszących imię Jana Kasprowicza.

 • Imieniny Jana Kasprowicza

  Imieniny Jana Kasprowicza - Obrazek 1

       

          23 czerwca 2018 roku w przeddzień imienin wieszcza, punktualnie  o godzinie 12 pod pomnikiem przy ul. Solankowej złożono kwiaty.

  W uroczystości wzięła udział delegacja z naszej szkoły, noszącej imię poety.

   

 • Uroczyste zakończenie roku szkolnego

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego - Obrazek 1

        22 czerwca punktualnie o godzinie 9.oo odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Podczas uroczystości  pani dyrektor Beata Świtalska podziękowała rodzicom za współpracę a nauczycielom za całoroczny trud związany z nauką i wychowaniem  powierzonych nam dzieci. Szczególne podziękowania i ciepłe słowa zostały skierowane do uczniów, którzy swoją nauką i zaangażowaniem szerzyli dobre imię naszej szkoły. Pani dyrektor zapoznała obecnych z sukcesami naszych uczniów, które osiągali w różnych konkursach przez cały rok. Uczniowie starszych klas przedstawili program artystyczny związany z uroczystością, po czym nastąpiło wręczenie świadectw. W obecności rodziców i zaproszonych gości oraz koleżanek i kolegów, z rąk dyrektora szkoły, świadectwa otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli  najwyższe wyniki w nauce. Pani dyrektor życzyła wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji aby we wrześniu wrócić do szkoły z nowym zapasem energii. Wszyscy  udali sie do klas na spotkanie z wychowawcami i....... WAKACJE!

 • Rowerowe sukcesy, czyli....... Inowrocławski Czar Dwóch Kółek

  20.06.2018

  Rowerowe sukcesy, czyli....... Inowrocławski Czar Dwóch Kółek - Obrazek 1   Sukces naszych uczniów podczas zawodów rowerowych!

      Dnia 20 czerwca 2018 roku na Stadionie Miejskim w Inowrocławiu odbyła się VI edycja zawodów rowerowych dla dzieci ze szkół podstawowych pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy pod hasłem „Inowrocławski Czar Dwóch Kółek”. Naszą szkołę reprezentowała grupa 15 uczniów z roczników 2007-2010. Aż sześcioro z nich stanęło na podium! Nasi uczestnicy dzielnie reprezentowali swoją szkołę. Jak zwykle podczas takich zawodów było mnóstwo emocji i wrażeń. Kolejny raz nasi uczniowie stanęli na podium. W kategorii chłopców z rocznika 2009 I miejsce zajął Dawid Kukuczka, II miejsce – Piotr GancarczykIII miejsce – Karol Małachowski. W kategorii chłopców rocznika 2008 I miejsce po raz kolejny zajął Dawid Nowak. Natomiast w kategorii dziewczynek z rocznika 2008 II miejsce zajęła Helena Stajkowska. W kategorii dziewczynek z rocznika 2007 III miejsce zajęła Julia Kilich. Naszą szkołę reprezentowali ponadto uczniowie ze starszych roczników, wśród których w swej kategorii II miejsce zajął Michał Kowalski. Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pod tym samym tytułem, w którym dwie główne nagrody zdobyły nasze uczennice – Zuzanna Biernat – I miejsce i Aleksandra Slawiczek II miejscePonadto wyróżnienia otrzymali Fabian Lewiński,  Julia Wypijewska oraz Aleksandra Sroczyńska. Zwycięzcy uhonorowani zostaną specjalnymi nagrodami oraz wyróżnieniami w dniu zakończenia roku szkolnego.  Opiekunami grup były panie Renata Wilbik oraz Anna Witecka-Słomion.

  E.R.; R.W.; A.W.S.

 • Ziarenka Dobra

  Ziarenka Dobra - Obrazek 1

        Uczniowie klas 0-III SP nr 10 w Inowrocławiu zostali laureatami ogólnopolskiego projektu     pod patronatem Kuratorium Oświaty w Poznaniu,  promującego zadania wolontariatu w  szkole, w środowisku lokalnym i nie tylko. 

  E.R.;K.K.

 • Laureaci gościli u pana Prezydenta

  15.06.2018

  Laureaci gościli u pana Prezydenta - Obrazek 1

   

        15 czerwca 2018 r. Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza wspólnie z Magdaleną Kaiser, Naczelnikiem Wydziału Oświaty i Sportu Urzędu Miasta Inowrocławia oraz Elżbietą Jardanowską – Przewodniczącą Komisji Oświaty i Kultury Rady Miejskiej Inowrocławia, zaprosił do sali sesyjnej ratusza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i  ponadgimnazjalnych, by osobiście pogratulować im sukcesów w nauce. Wśród zaproszonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły : Zuzanna Biernat – laureatka Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Przyrody oraz Dominik Miś – laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego oraz ich opiekunowie: pani Agata Marszałkowska -Zaleta a także pani Anna Witecka-Słomion.

  Przyłączamy się do gratulacji pana Prezydenta i życzymy kolejnych sukcesów!

  E.R.;A.W.S.

   

 • Edukacja dla bezpieczeństwa w naszej szkole!

  15.06.2018

  Edukacja dla bezpieczeństwa w naszej szkole! - Obrazek 1

   

   

      W dniu 14 czerwca w naszej szkole odbył się apel poświęcony miejscu i roli Sił Zbrojnych RP w systemie zarządzania kryzysowego, który prowadził Pan st. chor. Marek Grzębski z 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Sytuacje kryzysowe stanowiące zagrożenie mogą dotyczyć każdego państwa. Zapewnienie skutecznej ochrony podczas takich sytuacji wymaga wspólnych działań wielu organizacji, w tym wojska.  Zasady udziału Sił Zbrojnych RP w zwalczaniu zagrożeń niemilitarnych wynikają z obowiązujących w Polsce dokumentów prawnych. Jednym z nich jest Strategia Bezpieczeństwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, z której wynika, iż to wojsko pełni istotną rolę w  udzielaniu pomocy na wypadek klęsk żywiołowych, katastrof, czy innych zagrożeń terrorystycznych. Pan chorąży zapoznał uczniów z istotną rolą jaką pełnią Siły Zbrojne RP  w zwalczaniu zagrożeń kryzysowych dla ludzi i środowiska. Na zakończenie apelu nasi uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety za aktywny udział i poprawne odpowiedzi.

  E.R.;H.M.S.

   

 • Kolejny sukces naszego ucznia

  15.06.2018

  Kolejny sukces naszego ucznia - Obrazek 1

      Dnia 13 czerwca 2018 roku Antoni Stępniewski - uczeń klasy pierwszej, otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy, wyróżnienie za udział w Miejskim Konkursie Plastycznym "Obrona Cywilna Wokół Nas" pod hasłem "Walka ze smogiem - życia i środowiska wrogiem".

  Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z tego sukcesu.

   

  E.R. R.W.

 • II miejsce Zuzanny w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym

  06.06.2018

   

  MII miejsce Zuzanny w Międzyszkolnym Konkursie Biblijnym - Obrazek 1iedzyszkolny Konkurs Biblijny "Życie i działalność Jezusa w Ewangelii wg św.

  Jana" rozstrzygnięty!!!

       II miejsce w kategorii prezentacja multimedialna zajęła uczennica klasy VI - Zuzanna Biernat. Była to już X edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 w Inowrocławiu. Wręczenie nagród laureatom nastąpiło 6 czerwca. Gratulujemy sukcesu!!!!!

   

  E.R.

 • Sukces w Międzyszkolnym konkursie „Wędrujemy po krainach Polski”

  29.05.2018

  Sukces w Międzyszkolnym konkursie „Wędrujemy po krainach Polski” - Obrazek 1

   

     W dniu 29 maja 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Inowrocławiu odbył się szósty Międzyszkolny konkurs “Wędrujemy po krainach Polski” dla uczniów klas V-VII.

  Do konkursu przystąpiło 33 uczniów inowrocławskich szkół podstawowych. Celem konkursu było m.in. rozwijanie wśród uczniów zainteresowania środowiskiem przyrodniczym i kulturowym Polski i własnego regionu, zapoznanie się z zagrożeniami tego środowiska oraz wdrażanie uczniów do zdrowej rywalizacji i twórczego myślenia.

  Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Biernat i Jakub Kędzierski  z klasy 6 oraz Agata Rolirad  i Jakub Adamski z klasy7. Wśród laureatów znaleźli się: Zuzanna Biernat, która zajęła I miejsce oraz Robert Jańczak,  plasując się na III miejscu.  

  Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w przyszłym roku!

  E.R.; A.W.S.

   

 • GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  29.05.2018

  GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH - Obrazek 1

   

     W dniu 28 maja 2018 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego, organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018.

     Podczas gali kurator oświaty Marek Gralik wręczył laureatom dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz podziękował nauczycielom i rodzicom za stworzenie godnych warunków swoim dzieciom.

  W bieżącym roku szkolnym tytułem laureata może poszczycić się Zuzanna Biernat, uczennica klasy VI – laureatka konkursu przedmiotowego z przyrody oraz Dominik Miś, uczeń klasy VII - laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

  Był to wyjątkowy dzień dla dwojga uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz opiekunów.

  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!

  A.W.S.; E.R.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  ul. Stanisława Przybyszewskiego 119
  88-100 Inowrocław
 • (52) 35-27-262

Galeria zdjęć