• Andrzejkowe szaleństwa….

     • "Andrzeju pannom szczęście daj........"

      30 listopada dzieci z klasy pierwszej przeżywały andrzejkową zabawę. Już od rana udzielił się nastrój magii i wróżb, które są nieodłącznym elementem tej tradycji. Królowały wróżby ludowe, przekładanie butów, przekłuwanie serc, a wszystko po to, aby odkryć imię swojej sympatii. Niektórzy wróżyli sobie co będą wykonywali w swoim przyszłym zawodzie. Wśród ogólnej radości zdobywania wiedzy na temat tradycji oraz degustowania różnych smakołyków, wesołej muzyki i  pląsów szybko minął dzieciom ten andrzejkowy dzień. Radosny nastrój ubogaciły urokliwe stroje pierwszoklasistów. To były niezapomniane przeżycia..

      W szkolnej bibliotece także wróżono….

      Kultywowanie wróżb andrzejkowych w bibliotece z wielkim zapałem podjęli redaktorzy szkolnej gazetki "Dycha". Młodzi żurnaliści doskonale się bawili już 29 listopada. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciasteczek z wróżbami, które dostarczyły wiele radości podczas odczytywania ich treści. Redaktorzy solennie zapewnili, że w następnym numerze gazetki, rodzinny przepis na ciasteczka z wróżbą zostanie opublikowany.

      W naszej szkole o wróżbach andrzejkowych wszyscy pamiętali bez względu na wiek i wszyscy doskonale się bawili, począwszy od uczniów klasy pierwszej aż po uczniów klasy ósmej.

     • Świętowali Dzień Pluszowego Misia

     • Świętowali Dzień Pluszowego Misia - Obrazek 1

      Dnia 23 listopada nasi „zerówkowicze” brali udział w uroczystości związanej z Dniem Pluszowego Misia, która jak co roku miała miejsce w hali widowiskowo-sportowej. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały program artystyczny przygotowany przez Przedszkole Niepubliczne Miś, a także pokazy taneczne w wykonaniu dziewczynek ze Szkoły Tańca Raz Dwa Trzy. Ponadto dzieci bawiły się wraz z animatorami. Ukoronowaniem całego wydarzenia było wręczenie dyplomu i pluszowego misia, które dzieci otrzymały  z rąk prezydenta Ryszarda Brejzy, jego zastępcy Wojciecha Piniewskiego i dyrektora Przedszkola Miś.

      J.Sz.;E.R.

     • Ciepło, zimno, gorąco czyli warsztaty w ZEC

     • Ciepło, zimno, gorąco czyli warsztaty w ZEC - Obrazek 1

          Dnia 21 listopada klasy pierwsza i czwarta  były z wizytą w Zakładzie Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych. Oglądały film edukacyjny na temat zasilania mieszkań w ciepło oraz ciepłą wodę na terenie naszego miasta. Poznawały również ekologiczne technologie grzewcze. Ostatnim etapem było zwiedzanie zakładu, placu węglowego i żużlowego. Wspólne pamiątkowe zdjęcie i upominki sprawiły wszystkim ogromną radość. Wiedza połączona z zabawą to dobry sposób na łatwą i przyjemną naukę.

      K.K.; E.R.

     • "Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi….." – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

     • "Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi….." – Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka - Obrazek 1

         Uczniowie klas 1 i 3 zaprosili do wysłuchania apelu, w celu przypomnienia tak ważnych dla nas, a często zapomnianych praw dziecka. 20 listopada przypada bowiem rocznica uchwalenia i podpisania Konwencji Praw Dziecka, ustanowionej przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Piosenkami i wierszem przypomnieli o wszystkich zobowiązaniach wynikających z  konwencji. Głos zabrały zaproszone panie: Lilianna Dyks - wiceprzewodnicząca stowarzyszenia TKOPD oraz Karolina Korkowska - Krokos- mecenas.

      Wszystkiemu przysłuchiwał się król Maciuś I a uśmiech na twarzy świadczył, że jest zadowolony, że nasze dzieci i ich opiekunowie są świadomi praw i wiedzą, gdzie mogą szukać pomocy. Lepiej jednak byłoby, aby nigdy lub przynajmniej bardzo rzadko musieli jej szukać.

      Wybrzmiały słowa Janusza Korczaka : „Dzieci nie będą dopiero, ale są już ludźmi, tak ludźmi są a nie lalkami, można przemówić do ich rozumu, odpowiedzą nam, przemówmy do serca, odczują nas. Dzieci są ludźmi, w duszy ich są zadatki tych wszystkich myśli i uczuć, które my posiadamy.” Pamiętajmy o tym na co dzień, nie tylko od święta.

      B.H.;E.R.

     • Witamy nowych czytelników biblioteki szkolnej

     • Witamy nowych czytelników biblioteki szkolnej - Obrazek 1

          Od dzisiaj tj. 19 listopada uczniowie klasy pierwszej mogą wypożyczać książki w szkolnej bibliotece, gdyż to właśnie tego dnia dzieci zostały przyjęte w poczet czytelników. Zanim jednak uczniowie mogli samodzielnie korzystać z biblioteki, musieli wykazać się umiejętnością czytania oraz zdobytą wiedzą dotyczącą książek i biblioteki. Uczniowie bez trudu wskazali miejsce w bibliotece, gdzie znajdują się książeczki dla dzieci. Dzieci znały regulamin wypożyczania książek i korzystania z czytelni, samodzielnie przeczytały prośby książki. Mali uczniowie wykazali się także znajomością symboli narodowych. Z książki pt. „Konstytucja Polski dla dzieci” pierwszoklasiści dowiedzieli się, co to jest patriotyzm i w jaki sposób nawet dzieci mogą wykazać się postawą patriotyczną. Po tej lekturze dzieci wymieniły nazwiska znanych Polaków, których zaliczyły do grona patriotów. Na koniec młodzi czytelnicy utworzyli z literek hasło „Kocham Polskę”. Po takich ciężkich zmaganiach nadszedł czas pasowania. Uroczystego pasowania na czytelnika dokonała Pani dyrektor Beata Świtalska w obecności wychowawczyni Pani Katarzyny Kurtysiak i bibliotekarki Pani Elżbiety Rynarzewskiej. Na pamiątkę wszyscy otrzymali dyplomy, zakładki oraz okolicznościowe znaczki. Teraz mali czytelnicy mogli samodzielnie wypożyczyć swoje pierwsze książeczki.

      Pani dyrektor życzyła dzieciom, aby nigdy nie zabrakło im tego entuzjazmu i zapału do czytania książek, bo to one wprowadzają czytelników w cudowny świat wiedzy i wyobraźni. Na koniec pani dyrektor oraz pani wychowawczyni przeczytały dzieciom fragment legendy o początkach państwa polskiego.

      E.R.

     • Spotkanie z żołnierzem

     • Spotkanie z żołnierzem - Obrazek 1

       

          Uczniowie z klasy VIII, na zajęciach z doradztwa zawodowego, gościli niezwykłego gościa. Była to Pani kpr. Katarzyna Ważną - żołnierz I Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu, która opowiedziała uczniom o służbie żołnierzy, zaprezentowała mundury polowe oraz wyjaśniła znaczenie kolorystyki stroju. Uczniowie dowiedzieli się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju. Młodzież wysłuchała ponadto opowieści o pracy żołnierzy, odpowiedzialności i ryzyku, jakie niesie ze sobą taka praca. Uczniowie podczas spotkania usłyszeli jaką drogę edukacyjną należy pokonać, żeby móc w przyszłości pełnić tak zaszczytną funkcję żołnierza. Okazało się, że tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców, ale  i dziewczęta, które być może w przyszłości zostaną profesjonalnymi żołnierzami, służącymi swojej ojczyźnie.

      E.R.; H.M.-S.

     • Wycieczka do ZEC

     • Wycieczka do ZEC - Obrazek 1

       

           15 września 2018r. uczniowie klasy III i VI gościli w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”, mieszczącego się na terenie Zakładu Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się wiele ciekawych zagadnień związanych z ciepłownictwem m.in. skąd się bierze ciepła woda w kranie a grzejniki w domach są gorące. Dzieci miały również okazję zwiedzić ciepłownię i poznać bliżej technologię wytwarzania  ciepła ograniczającą emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom drobnych upominków oraz pamiątkowych zdjęć upamiętniających wizytę w Zakładzie. 

      A.W.-S.

     • Prymusi z SP10

     • Prymusi z SP10 - Obrazek 1

       

       

              Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – Zuzanna Biernat z kl. VII  oraz Dominik Miś z kl. VIII za wybitne osiągnięcia edukacyjne uzyskali zaszczytne wyróżnienie – zostali stypendystami projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu.

      Gratulujemy  sukcesów w nauce i przyznanego stypendium!

     • „Ekostrefa” dla najmłodszych

     • „Ekostrefa” dla najmłodszych - Obrazek 1

       

         W dniu 14 listopada br. dzieci z oddziału zerowego brały udział w zajęciach  w Centrum Edukacji Ekologicznej „Ekostrefa”, mieszczącym się w siedzibie Zakładu Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Inowrocławiu. Dzieci miały okazję  zapoznać się z urządzeniami służącymi do przesyłu ciepła, mogły również zobaczyć węzeł kompaktowy, wymienniki ciepła oraz rury w przekroju, dowiedziały się: Skąd w grzejniku płynie ciepła woda? Jaką drogę pokonała? Co zrobić, żeby chronić środowisko, oszczędzać pieniądze i swoje otoczenie? W ciekawy sposób dzieci poznały bliżej technologię wytwarzania ciepła. Bardzo miłe i ciekawe  spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom drobnych upominków oraz pamiątkowych zdjęć.

      H.M.-S.

     • W SP 10 żyją zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

     • W SP 10 żyją zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem - Obrazek 1

       

        13 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się Międzyszkolny Konkurs Onkologiczny pn. "Żyję zgodnie z zaleceniami Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu profilaktyki onkologicznej oraz zdrowego stylu życia.

            W konkursie uczestniczyli uczniowie klas siódmych reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP2, SP6,SP10, SP11, Szkoła Podstawowa Integracyjna oraz Katolicka Szkoła Podstawowa.

            Nad przebiegiem konkursu czuwała Komisja składająca się z przedstawicieli służby zdrowia, czyli panie: Agnieszka Pakulska, Mariola Kaczalska oraz Maria Szarzyńska.

      Komisja konkursowa była pełna uznania dla wiedzy i umiejętności, jaką wykazali się uczestnicy konkursu.

      Laureatami konkursu zostali:
      I miejsce: Zuzanna Biernat (SP10)
      II miejsce: Patryk Wolańczyk (SP11)

      III miejsce:  Jóźwiak Oliwia (SP11), Dembska Antonina (SP6), Mączka Klaudia (SP2)

      Dyrektor szkoły p. Beata Świtalska podziękowała wszystkim uczestnikom konkursu za tak liczne przybycie, wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz uhonorowała pozostałych uczestników konkursu nagrodą książkową i dyplomem. Pani dyrektor podziękowała również nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu i uzmysłowiła wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego, dlatego nigdy nie jest za późno, aby zatroszczyć się o własne zdrowie i zadbać o prawidłowe nawyki prozdrowotne.

      Konkurs przygotowały panie: Barbara Herrmann, Katarzyna Kurtysiak oraz Anna Witecka-Słomion. 

      A.W.S.

     • Biało-czerwony bieg leśnymi szlakami

     • Biało-czerwony bieg leśnymi szlakami - Obrazek 1

       

         Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Leśnym Biegu Niepodległości, który odbył  się 11 listopada 2018 roku na terenie lasu Balczewskiego. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Sport4Life.Dzieci biegały na dystansie 500, 1000 i 1500 metrów, zgodnie ze swoją kategorią wiekową. Starsi mieli do pokonania 11-kilometrową trasę. Rywalizowali również zawodnicy nordic walking. Dopisała pogoda, kibice i humory.

      W samo południe wszyscy sympatycy zdrowego stylu życia odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego. Śmiało można zatem stwierdzić, że Leśny Bieg Niepodległości miał w tym roku potrójny wydźwięk edukacyjno-dyaktyczny: sportowy, historyczny i ekologiczny.

      A.W.S.

     • Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej

     • Obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej - Obrazek 1

          9 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się apele z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. O godzinie 9.00 w apelu wzięli udział najmłodsi uczniowie z oddziału zerowego i klas 1-3.

      Następnie punktualnie o 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły wyszli na boisko i zaśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy tak jak to uczyniły wszystkie szkoły, zachęcone do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób został pobity „Rekord dla Niepodległej”. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego zapoczątkowało apel dla uczniów klas 4-8. Panie Grażyna Jaśniowska, Agata Marszałkowska - Zaleta i Barbara Herrmann zaprosiły uczniów naszej szkoły na niezwykłą lekcję historii, podczas której występujący uczniowie przybliżyli kolegom historię Polski. Młodzież przypomniała okoliczności utraty niepodległości, trudne chwile dla narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. Słowami wierszy podziękowali potomnym za 100. rocznicę wolnego państwa. Klasa szósta przedstawiła pantomimę. Aktorzy przy pomocy ruchu, mowy ciała i gestów oraz ilustracji muzycznej ukazali utratę wolności, oraz drogę do odzyskania prawdziwej niepodległej Ojczyzny. Chór składający się z uczniów klas: IV, VI i VII i V, umilił apel śpiewając „Pieśń o wodzu miłym - Jedzie na Kasztance”,  „Przybyli ułani” oraz „Kocham cię, Polsko”, a wyświetlane krótkie filmy zobrazowały walkę o Polskę na konferencji pokojowej w Paryżu oraz postać Józefa Piłsudskiego - żołnierza, polityka, jednego z ojców polskiej niepodległości.

      E.R.; G.J.

     • 100 minut czytania na stulecie odzyskania niepodległości

     • 100 minut czytania na stulecie odzyskania niepodległości - Obrazek 1

         Pod takim hasłem biblioteka szkolna zaprosiła uczniów i nauczycieli do wspólnego czytania fragmentów utworów z  Listy 44 tekstów Antologii Niepodległości”. Czytanie odbywało się w bibliotece na każdej dużej przerwie od 5 listopada.  Uczniowie oraz nauczyciele chętnie włączyli się w tę inicjatywę, a wszystko to dla Niepodległej. Szczególnym powodzeniem cieszy się także wystawa  w bibliotece pn. „Pamiątki z tamtych czasów” oraz „Dzieje Herbu”. Uczniowie uczą się historii  poprzez obcowanie z eksponatami, a są tu zdjęcia, stuletnie książki, monety i banknoty z tamtych czasów. Uwagę wszystkich przykuwają barwne herby, które zmieniały sie na przestrzeni wieków. Wystawa ukazuje też patriotyzm uczniów naszej szkoły, którzy strajkowali w obronie  języka polskiego w 1906 roku jak głosi zapis w kronice szkolnej.

      Podczas spotkań w bibliotece uczniowie wykonywali kotyliony narodowe oraz kartki z życzeniami dla Polski

      E.R.

     • Śniadanie daje moc – czyli pyszny czwartek w SP 10

     • Śniadanie daje moc – czyli pyszny czwartek w SP 10 - Obrazek 1

        „Śniadanie daje moc” to ogólnopolska akcja, w której nasi uczniowie biorą udział od jej pierwszej edycji. Celem nadrzędnym jest rozbudzanie świadomości konieczności zdrowego odżywiania, wpływu na kondycję człowieka i jego stan fizyczny i  psychiczny. Ponadto poruszamy temat higieny sporządzania posiłków, savoir vivre. Dzieci uczą się współpracy w grupie.

      Jak widać same korzyści niesie za sobą udział w tym przedsięwzięciu. W menu można znaleźć nie tylko takie sobie zwyczajne kanapki. Staramy się przygotowywać i nawzajem częstować różnymi potrawami, na słono, na słodko, z owocami, warzywami, z chlebem, płatkami. Jesteśmy na tyle odważni, że spróbowaliśmy sera wędzonego, ryby, rukoli, kiełków. Są też desery - zwykle zdrowe. Być może wpłyniemy na jadłospis domowy, wprowadzając do niego potrawy, które nam zasmakowały. W akcji wzięli udział uczniowie z klas 0 - 3 pod czujnym okiem wychowawczyń.

      B.H.; E.R.

     • W jesiennych barwach dyni

     • W jesiennych barwach dyni - Obrazek 1

       

           Dnia 9 listopada 2018 r.,w pijalni-palmiarni "Inowrocławianka" uczniowie klasy V i VII brali udział w Festiwalu Dyni na Kujawach.

      Celem imprezy było popularyzowanie tradycji regionu kujawskiego, walorów zdrowotnych i leczniczych dyni oraz wspólna zabawa i integracja .

      Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach kulinarnych oraz skosztować   potraw i przetworów z dyni. Nie zabrakło  pokazów sztuki kelnerskiej oraz występów artystycznych. Prym na stoiskach wiodły carvingowe fantazje w dyni, zaprezentowane podczas warsztatów sztuki rzeźby w warzywach i owocach oraz prezentacje zdrowego odżywiania się. Kulinarnym akcentom nie ustępowały jesienne inspiracje w stylizacji fryzur, paznokci i makijażu, oraz pokazy tańca nowoczesnego.

      A.W.-S.  

     • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Ludowej

     • Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Ludowej - Obrazek 1

       

            Z okazji wielkiego święta, 100 lecia  odzyskania niepodległości w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Ludowej dla uczniów klas pierwszych. Zdecydowaną większość repertuaru stanowiły piosenki patriotyczne. W wykonaniu małych artystów wyjątkowo chwyciły one za serce zarówno panie jurorki, nauczycielki i rodziców. Dzieci zaprezentowały wysoki poziom i same pięknie prezentowały się w odświętnych bądź ludowych strojach. Jury, Panie: Elżbieta Jasińska i Daria Wójcik przedstawiły wyniki:

      W kategorii soliści

      1 miejsce: Karolina Zmudzińska (SP nr 8) - „Przybyli ułani”; Maja Łysiak (SP nr 10) - „Czerwone jabłuszko”;

      2 miejsce  Jakub Wolas (SP nr 10)  - „ Co to jest niepodległość”

      W kategorii duety

      1 miejsce: Lena Markiewicz i Michał Nijak (SP nr 5)  -  „ Przybyli ułani”

      2 miejsce Zuzanna Zielazna i Olga Osińska (SP Jaksice) - „ Jesteśmy Polką i Polakiem”

      3 miejsce Milena Łukaszewska i Kinga  Kaczmarek (SP nr 9) -  „ Jesteśmy Polką i Polakiem”; Antoni Jasiaczyk z Marią Jedlińską     (SP nr 9) - „ Serce w plecaku”.

      Konkurs a zarazem koncert wpisał się w obchody uroczystości rocznicowych. Dzieci od najmłodszych lat muszą poznawać historię naszego kraju. Piosenka może być jedną z lepszych metod. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za dostarczenie nam miłych wrażeń.    

      B.H.; E.R.

     • Co wiemy o pieniądzach?

     • Co wiemy o pieniądzach? - Obrazek 1

           W ramach współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Inowrocławiu  i oszczędzaniem pieniędzy w SKO dnia 07.11.2018 r w klasach 1 – 3 odbyły się ciekawe zajęcia dotyczące historii pieniądza i lokat w banku. Dzieci dowiedziały się, co to jest kredyt oraz kim jest numizmatyk. Zajęcia przeprowadziły przedstawicielki Banku Spółdzielczego w Inowrocławiu  pani Dorota Zawadzka oraz Małgorzata Habicht. Panie zachęcały uczniów do oszczędzania w SKO. Na koniec uczniowie otrzymali drobne upominki.

      E.R.; R.W.

     • Piórniki do Afryki

     • Piórniki do Afryki - Obrazek 1   

      Uczniowie i wolontariusze naszej szkoły przeprowadzili akcję zbierania piórników dla dzieci z Afryki. Zebraliśmy 27 piórników z wyposażeniem i słodkim lizakiem dla kolegów z Afryki. Patronem akacji była Fundacja „Dzieci dla Afryki” z Warszawy. 

       

      Piórniki do Afryki - Obrazek 2

       

      Przedszkolaki z oddziału zerowego z radością przyłączyły się do akcji charytatywnej w ramach ogólnopolskiej zbiórki darów szkolnych dla ubogich uczniów w Afryce. Udało nam się zebrać piórniki z wyposażeniem w podstawowe przybory szkolne.

       

       

      Dziękujemy wszystkim za gorące serca!

      K.K.;H.M.S.

     • Dzień Wszystkich Świętych - Czas zadumy i refleksji…

     • „Naród, który traci pamięć, traci swoją tożsamość” - św. Jan Paweł II

      Dzień Wszystkich Świętych - Czas zadumy i refleksji… - Obrazek 1

       

              Uczniowie oddziału „0” oraz klasy pierwszej i drugiej naszej szkoły pamiętali m.in. o zmarłych pracownikach naszej szkoły. Przed Uroczystością Wszystkich Świętych porządkowali groby i zapalali znicze na cmentarzu parafialnym w Szymborzu. Symboliczne zapalanie zniczy jest wyrazem pamięci i szacunku do tych, którzy odeszli, tworząc cząstkę naszej historii.  

      E.R.; H.M.S.

     • Bezpieczeństwo w sieci - zajęcia profilaktyczne

     •  Bezpieczeństwo w sieci - zajęcia profilaktyczne - Obrazek 1

         Dnia 30.10.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 10  im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu odbyły się zajęcia profilaktyczne ,,Bezpieczeństwo w sieci ”. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze ze Straży Miejskiej w Inowrocławiu. Przeprowadzone zostały w dwóch grupach: kl. V-VI  i  VII-VIII. Prowadzący zapoznali słuchaczy z niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nich w sieci oraz z konsekwencjami , które w przypadku niewłaściwego korzystania z sieci, mogą ponosić oni lub ich rodzice. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi od osób bezpośrednio związanych z tym tematem.

      Zajęcia z pewnością pozwoliły uczniom ugruntować ich wiedzę na temat przemocy w sieci oraz podnieść świadomość jak się przed nią chronić, za co serdecznie dziękujemy.

      T.R.; A.W.S.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

  • Andrzejki
  • Pluszowy Miś
  • Apel Prawa Dziecka
  • Warsztaty ZEC kl 1,4
  • Pasowanie na czytelnika
  • Wycieczka ZEC
  • Ekostrefa
  • Konkurs onkologiczny
  • Leśny Bieg Niepodległości