• Godnie reprezentują SP10

Zuzanna Biernat z kl. VI i Dominik Miś z kl. VII  pomyślnie pokonali etap rejonowy kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Dzięki wysokim wynikom dotarli do finału, czyli do etapu wojewódzkiego. Walczyć będą o tytuł laureatów: Zuzanna Biernat - z przyrody, a Dominik Miś- z języka angielskiego.

Gratulujemy  i życzymy powodzenia!

E.R.

• Drzwi otwarte w naszej szkole

• Dnia 08.02.2018 r. w murach naszej szkoły gościliśmy przyszłych pierwszoklasistów oraz dzieci, które będą uczęszczały do oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego wraz z rodzicami. Spotkanie rozpoczęły dzieci z klasy drugiej przedstawieniem pt. „Idziemy do ZOO”, następnie  dyrektor szkoły pani Beata Świtalska przedstawiła szeroką ofertę szkoły i zaprosiła do zwiedzania klas i udziału w ciekawych zajęciach przygotowanych dla małych gości. Wśród rozmaitości do zabawy zachęcała „Magiczna tablica” czy „Malowanie na ekranie”. „Europejskie zabawy z Syriuszem” to pomysł na ciekawe wędrówki po kontynencie a w bibliotece na hasło „Bajkowy sezamie otwórz się dla mnie” kusił sezam z bajkowymi postaciami, w które można było przeobrazić się przy pomocy barwnych strojów. Dla mistrzów pięknej wymowy była „Logopedia na wesoło”. Sposobem na naukę przez zabawę okazały się „Zabawy z mikroskopem i doświadczenia chemiczne” czy „Miś matematyk” oraz „Idziemy do  ZOO – rozrywki umysłowe”. Na wszystkich zmęczonych różnorodnością zajęć czekały „Baśnie, które znamy”. Dodatkową atrakcją spotkania były zabawy z wykorzystaniem tablic interaktywnych, tabletów i zajęcia w pracowni komputerowej. Dużym zainteresowaniem wśród naszych gości cieszyła się foto-kronika szkoły, foldery oraz różne wydania szkolnej gazetki "Dycha". Jak na „tłusty czwartek” przystało, na wszystkich gości czekały słodkie pączki. Na pamiątkę mali goście obdarowani zostali wydaniem specjalnym gazetki oraz pamiątkową zakładką i oczywiście słodkim „co nieco”. Mamy nadzieję, że miłe wspomnienia zachęcą przyszłych uczniów do nauki w naszej szkole.

E.R.;R.W.

• W przeddzień 99. rocznicy odzyskania wolności!

10 listopada 2017 roku Panie: Grażyna Jaśniowska i Hanna Miler-Slawiczek zaprosiły uczniów naszej szkoły na niezwykłą lekcję historii, podczas której występujący uczniowie przybliżyli kolegom historię Polski.

Uczniowie klasy III zaprezentowali program artystyczny przybliżając  młodszym kolegom historię naszego kraju –  czasów, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z map świata. Apel był przedstawiony w bardzo ciekawej formie, poza prezentacją multimedialną– uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali  pieśni żołnierskie.  Wykazali się dużą znajomością faktów historycznych – poprawnie odpowiadając na pytania quizu historycznego. Interesującym zadaniem dla uczniów było złożenie mapy Polski z 1918 roku w formie puzzli. Dla upamiętnienia tego wydarzenia poszczególne klasy otrzymały dodatkowe zadania do wykonania podczas zajęć w poszczególnych klasach. Młodzież przypomniała okoliczności utraty niepodległości, trudne chwile dla narodu pozbawionego własnego kraju oraz drogę Polaków do wolności. Barwy narodowe, godło, hymn oraz kokardy w barwach narodowych podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Uczniowie klas V-VII zaśpiewali piękne pieśni patriotyczne

Poprzez obchody święta 11 listopada wyraziliśmy nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów z Legionów Józefa Piłsudskiego. Złożyliśmy hołd w postaci pamięci o czasie minionym.

E.R., G.J., H.MS