• Akcje na misje

• Pomagamy!

W ramach projektu "Wszystkie kolry świata pod patronatem Majki Jeżowskiej  uczniowie wraz z bliskim uszyli lalki. Zostały one sprzedane, a zebrane pieniądze zostały wpłacone na pomoc krajom misyjnym.

Koordynator projektu: Katarzyna Kurtysiak

Koordynator projektów: Elżbieta Rynarzewska

Wspieramy akcje misyjne!

W 2001 roku rozpoczęło swoją działalność ognisko misyjne w Szkole Podstawowej nr 10  w Inowrocławiu. Inspiracją do jego powstania była  wizyta księdza biskupa Bogdana Wojtusia w parafii p.w. św. Antoniego  Inowrocław – Szymborze. Słowo pasterza padło na podatny grunt. Powstało ognisko misyjne, należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Jedną z form jego działalności jest włączanie się w akcje charytatywne na rzecz misji.

Jesteśmy AdoMiSami!   W dniu 1 października 2013 r. – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji – rozpoczęła się ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Opieką pragniemy otoczyć wszystkie seminaria i nowicjaty na terenach misyjnych, a szczególnie dwa seminaria wyższe: św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz św. Augustyna w diecezji Iquitos w Peru.

Od listopada 2013 r. nasza szkoła także przystąpiła do akcji i do chwili obecnej działa nieprzerwanie.