• Oszczędzamy z Bankiem Spółdzielczym

LICZNIK OSZCZĘDNOŚCI

Nasza szkoła przystapiła do konkursu „ Dziś oszczędzam w SKO,

jutro w Banku Spółdzielczym” .

Celem konkursu jest edukacja dzieci w zakresie różnych form oszczędzania oraz propagowanie wśród uczniów członkostwa w SKO, upowszechnianie systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

Podstawą działalności SKO jest systematyczne oszczędzanie poprzez dokonywanie wpłat na książeczki SKO, co zostaje potwierdzone wpisem oraz naklejką. Zarówno książeczka jak i naklejki są atrakcyjne graficznie, kolorowe;  po prostu ładne.

Oszczędzanie popularyzowane jest również poprzez konkursy : plastyczny, łamigłówek, czytanie ze zrozumieniem, matematyczny o wspólnej nazwie „ Wokół pieniądza”.

Na kółku plastycznym dzieci wykonują prace na temat oszczędzania, a efekty można podziwiać na wystawach w holu szkoły.

Udział w tej akcji to nie nudne zbieranie pieniędzy, to szereg działań o charakterze dydaktyczno- wychowawczym w atrakcyjnej formie.

Pomysł na współpracę naszej szkoły z Bankiem Spółdzielczym zyskał poparcie wśród rodziców, co przekłada się na dużą ilość systematycznie wpłacających uczniów.

Opiekunami Szkolnej kasy oszczędności są panie: Renata Wilbik i Renata Wiktorowicz