Nawigacja

Akcje na misje

Koordynator projektów: Elżbieta Rynarzewska

Wspieramy akcje misyjne!

W 2001 roku rozpoczęło swoją działalność ognisko misyjne w Szkole Podstawowej nr 10  w Inowrocławiu. Inspiracją do jego powstania była  wizyta księdza biskupa Bogdana Wojtusia w parafii p.w. św. Antoniego  Inowrocław – Szymborze. Słowo pasterza padło na podatny grunt. Powstało ognisko misyjne, należące do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Jedną z form jego działalności jest włączanie się w akcje charytatywne na rzecz misji. Już drugi rok współpracujemy z Pallotyńską Fundacją Misyjną Salvatti poprzez zbieranie komórek i znaczków.

Komórkowa pomoc!   Zbieramy stare, zużyte telefony komórkowe. Akcja stare telefony komórkowe na rzecz misji polega na tym, że ze starych komórek wysłanych do Fundacji odzyskiwane są cenne surowce. Dochód uzyskany ze sprzedaży starych telefonów przeznaczony jest na pomoc mieszkańcom Wybrzeża Kości Słoniowej, gdzie niedawno zakończyła się wojna domowa. Wielu mieszkańców potrzebuje pomocy odbudowy domu , lekarstw, żywności.

Znaczki pocztowe! Zbieramy znaczki, wycięte z koperty lub kartki pocztowej i przesyłamy na adres Fundacji, która sprzedaje je jako tzw. makulaturę filatelistyczną. Pieniądze uzyskane w ten sposób przeznaczone są na animację misyjną.

Jesteśmy AdoMiSami!   W dniu 1 października 2013 r. – we wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, patronki misji – rozpoczęła się ogólnopolska akcja AdoMiS, czyli Adoptuj Misyjnych Seminarzystów. Opieką pragniemy otoczyć wszystkie seminaria i nowicjaty na terenach misyjnych, a szczególnie dwa seminaria wyższe: św. Jana Marii Vianneya w diecezji Moramanga na Madagaskarze oraz św. Augustyna w diecezji Iquitos w Peru.

Od listopada nasza szkoła także przystąpiła do akcji.

ul. Stanisława Przybyszewskiego 119
    88-100 Inowrocław