• Matematyka króluje

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy szóstej chodził po szkole i przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele, wszyscy uzyskali TYTUŁ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Również na lekcjach matematyki został przeprowadzony egzamin.

Tego dnia klasa 2 i 3 także obchodziły Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji brały udział w Święcie Tabliczki Mnożenia. Dużo uciechy dzieciom dostarczył matematyczny ślimaczek. Trzecioklasiści opanowali już mnożenie w zakresie 100. Teraz będą utrwalać cały rok.

Matematyczna Liga Zadaniowa zakończona!!

Dnia  05.06.2019 roku w Szkole Podstawowej nr 14 w Inowrocławiu miało miejsce podsumowanie konkursu matematycznego Liga Zadaniowa, organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu.  Wyróżnieni uczniowie odebrali  pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody książkowe i rzeczowe. Uczniowie naszej szkoły znaleźli się w gronie laureatów:

Szymon Krokos  II miejsce (klasa VI)

Mateusz Musiał III miejsce (klasa VI)

Zuzanna Biernat  wyróżnienie (klasa VII)

Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach.

VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Jak każdego roku w ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 28 września 2018 r.  w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się już VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy piątej chodził po szkole i przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele, wszyscy uzyskali LEGITYMACJĘ MT EXPERT. Również na lekcjach matematyki został przeprowadzony egzamin.

ŚWIĘTO MATEMATYKI

Uczniowie oddziałów 0 - 3 przyłączyli się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które obchodzili jako Święto Matematyki 2 października. Każda klasa dostała zestaw zadań do wykonania lub obliczeń a efekty wyeksponowane zostały na tablicy w holu szkoły. Najmłodsza grupa ułożyła ludziki z figur geometrycznych. Pierwszoklasiści zajęli się zbieraniem jesiennych elementów do swoich pętli. Druga klasa rozwiązywała różnorakie zadania. Trzecioklasiści, którzy z tabliczką mnożenia już się zetknęli mogli wykazać się jej znajomością w praktyce. To wszystko było dobrą  i pouczającą zabawą. Tym sposobem MATEMATYKA, królowała w całej szkole.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 29 września 2017r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy szóstej przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele. Wszyscy uzyskali LEGITYMACJĘ MT EXPERT.

W tym dniu królowała „wszędobylska” tabliczka mnożenia dlatego egzamin został także przeprowadzony na lekcjach matematyki. „Kto chce mieć coś do powiedzenia niech się popisze tabliczką mnożenia…..” – słychać było tu i tam ……

VI ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 30 września 2016r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy piątej chodził po szkole i przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele, wszyscy uzyskali LEGITYMACJĘ MT EXPERT. Również na lekcjach matematyki został przeprowadzony egzamin.