• Wykład dla mieszkańców Inowrocławia

• 16 października o godz. 17:00 w  Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza odbył się wykład edukacyjny z zakresu profilaktyki onkologicznej dotyczący Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem, zorganizowany dla mieszkańców Inowrocławia.

Wykład wsparty prezentacją multimedialną poprowadziła lek. med. Diana Łożyńska-Podhrebelna, specjalista z zakresu radioterapii onkologicznej z Centrum Onkologii w Bydgoszczy. Podczas spotkania prelegentka w ciekawy i przystępny sposób przekazała rzetelną wiedzę na temat  źródeł powstawania nowotworów, zakresu, w jakim styl życia wpływa na ryzyko wystąpienia nowotworu oraz omówiła zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem. Pani doktor szczególnie zachęcała słuchaczy do wykonywania badań profilaktycznych i  podjęcia walki z otyłością,  poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i  poprawę sposobu żywienia. Spotkanie uzmysłowiło wszystkim, że problemy onkologiczne mogą dotknąć każdego, dlatego nigdy nie jest za późno aby zatroszczyć się o własne zdrowie i zadbać o  prawidłowe nawyki prozdrowotne.

Prelekcja odbyła się w związku z realizowanym w  szkole programem: "Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną".

SP10 zaprasza na wykład

dotyczący

Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem

16 października 2014r., o godz. 17:00 w  Szkole Podstawowej nr10 im. Jana Kasprowicza odbędzie się wykład edukacyjny z zakresu profilaktyki onkologicznej dotyczący Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem,  na który serdecznie zapraszamy zainteresowanych mieszkańców dzielnicy Szymborze w Inowrocławiu.

Wykład wsparty prezentacją multimedialną poprowadzi lek. med. Diana Łożyńska-Podhrebelna z Centrum Onkologii w Bydgoszczy.

Prelekcja odbędzie się w związku z realizowanym w naszej szkole programie: "Szkoła promująca profilaktykę onkologiczną". Mamy nadzieję, że udział w wykładzie będzie zalążkiem do wykształcenia prawidłowych nawyków prozdrowotnych  i w przyszłości  zaowocuje poprawą wskaźników leczenia najgroźniejszych nowotworów.