• Obchody rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

• W poniedziałek 6 maja 2019 r. w naszej szkole uroczyście obchodzono 228  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Jako pierwsi, świętować zaczęli uczniowie klas 0-III, którzy przygotowali dla swoich rówieśników uroczysty apel, podczas którego zaprezentowali historię Konstytucji 3 Maja. Fakty historyczne przeplatane były pieśniami patriotycznymi i wierszami.

Dla uczniów starszych klas, montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy VII.  Słowa recytowanych przez młodzież wierszy oraz słowa pani dyrektor- Beaty Świtalskiej skłoniły zebranych, aby zastanowić się , czym dla każdego z nas są: ojczyzna, patriotyzm , wolność.

Finałem obchodów tak ważnego dla naszego narodu święta była wspólna fotografia na szkolnym boisku.