• Szkoła Promująca Profilaktykę Onkologiczna
        • Festyn Zdrowia

• 23 maja po Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu roznosił się nie tylko radosny gwar dzieci, ale również smakowite zapachy. Uczniowska brać z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca zorganizowała dla kochanych rodziców Festyn Zdrowia z licznymi atrakcjami, angażując w przedsięwzięcie lokalną społeczność. W piątkowe popołudnie w dzielnicy Szymborze nie można było się nudzić. Na boisku Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza wszyscy bez względu na wiek świetnie się bawili. Młodsi, i starsi propagowali w różnych formach zdrowy tryb życia. Festyn rozpoczął się prelekcją pani Wiesławy Sprawki, kierownika biura Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Następnie wszyscy obejrzeli ciekawy film, który skłaniał do przeanalizowania własnych nawyków żywieniowych. Degustacja potraw przygotowanych przez rodziców oraz doradcę kulinarnego umocniła nas w przekonaniu, że można jeść smacznie i zdrowo. Prezentacja produktów zdrowej żywności regionalnej była możliwa między innymi dzięki zaangażowaniu lokalnych rolników. Zajadanie się pysznymi, a co najważniejsze pełnymi witamin, potrawami uczestnicy przerywali tylko na kompletowanie kulinarnych przepisów oraz ulotek promujących postawy prozdrowotne. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko PCK, przy którym odbywały się ćwiczenia i pokazy pierwszej pomocy przedmedycznej. W sportowych konkurencjach i tematycznych zabawach brały udział całe rodziny. Podziw publiczności wzbudził pokaz karateków z Inowrocławskiego Klubu Sportowego „Karate”. Wśród ciekawych gości znaleźli się przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu oraz Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Flandria. Na zakończenie imprezy laureaci prozdrowotnych konkursów otrzymali nagrody. Szkoła realizując różnorodne projekty, stara się dbać o zdrowie nie tylko dzieci, ale i rodziców. Festyn Zdrowia w „Dziesiątce” to oryginalny pomysł na rodzinne świętowanie Dnia Matki oraz Dnia Ojca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili sie do organizacji i przebiegu festynu!

red.: JB, AP   foto: AWS, ER