• Karta rowerowa

• Egzamin na kartę rowerową  2017/2018

Dnia 29 maja 2018r. w naszej szkole, odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Aby przystąpić do egzaminu praktycznego uczniowie musieli wcześniej zaliczyć test wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Do egzaminu praktycznego przystąpiło 20 uczniów klasy IV, którzy musieli bezpiecznie i zgodnie z zasadami ruchu drogowego przejechać  przygotowaną  na boisku szkolnym trasę. Chociaż tor był trudny do pokonania, uczniowie poradzili sobie z nim na medal! Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin praktyczny.  Już wkrótce dzieci otrzymają swoje pierwsze prawo jazdy czyli kartę rowerową  i tym samym staną się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Egzamin nadzorowały panie: Małgorzata Marcjan i Anna Witecka-Słomion.

Gratulujemy uczniom i życzymy bezpiecznej jazdy !!!

Uczniowie:

• zdobywają dokument uprawniający ich do poruszania się rowerem po drogach publicznych

• poszerzają swoją wiedzę z przepisów i zasad ruchu drogowego,

• zdobywają umiejętności wykonywania manewrów, kierowania rowerem w sposób bezpieczny

• zdobywają umiejętności udzielania pierwszej pomocy