• GALA LAUREATÓW KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

W dniu 28 maja 2018 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyła się uroczysta gala laureatów konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego, organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2017/2018.

Podczas gali kurator oświaty Marek Gralik wręczył laureatom dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz podziękował nauczycielom i rodzicom za stworzenie godnych warunków swoim dzieciom.

W bieżącym roku szkolnym tytułem laureata może poszczycić się Zuzanna Biernat, uczennica klasy VI – laureatka konkursu przedmiotowego z przyrody oraz Dominik Miś, uczeń klasy VII - laureat konkursu przedmiotowego z języka angielskiego.

Był to wyjątkowy dzień dla dwojga uczniów naszej szkoły, ich rodziców oraz opiekunów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!!!

A.W.S.; E.R.

• Sukces Kuby na Turnieju Słowa

W sobotę, 19 maja 2018 roku o godz. 10.00 w Teatrze Miejskim przy placu Klasztornym 2 w Inowrocławiu odbył się etap powiatowy Turnieju Słowa „Słowo źródłem inspiracji”, którego organizatorem jest Kujawskie Centrum Kultury. W bojach na słowa zmierzyli się uczniowie klas I-III SP, IV-VI SP oraz młodzieży z klas VII SP i klas II i III gimnazjum.

Jakub Wypijewski, uczeń klasy piątej zdobył drugie miejsce, będzie reprezentować nasz powiat podczas spotkań finałowych, które odbędą się 16 czerwca br. w Bydgoszczy.

E.R.;G.J.

• Festiwal Zawodów pomaga w wyborze zawodu….

Dnia 17 maja b.r. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klasy VI i VII brali udział w V Festiwalu Zawodów pod nazwą "Dobry zawód nie zawodzi", zorganizowanym przez  Akademię Szkolnictwa AS.

Podczas imprezy promowano różne kierunki kształcenia a ponadto można było spotkać się z przedstawicielami takich zawodów jak: kucharz, piekarz, monter, murarz, tynkarz, drukarz, operator urządzeń przemysłu chemicznego, fryzjer i wielu innych.

Uczestnicy w formie warsztatowej zostali zapoznani ze specyfiką danego zawodu. Uczniowie na własnej skórze sprawdzali jak wygląda dachowanie samochodu, mogli wziąć udział w warsztatach drukarskich, zrobić fryzurę, czy też sprawdzić się w grach i zabawach związanych z poszczególnymi zawodami.

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że "....wybór dobrego zawodu to inwestycja w przyszłość."
            E.R.;A.W.S.

• Wirtualna podróż do….. czyli lekcja otwarta dla rodziców najmłodszych uczniów

•       14 maja 2017 roku dzieci z „zerówki” i pierwszej klasy wraz z rodzicami, uczestniczyły w zajęciu otwartym, prowadzonym przez katechetkę p. Elżbietę Rynarzewską. Rodzice towarzyszyli swoim dzieciom podczas wirtualnej podróży po sanktuariach maryjnych w Częstochowie i Licheniu.  Uczestnicy wspólnie rozwiązali przydzielone zadania. Dzieci porównywały cechy Maryi z cechami własnych mam. Wszyscy doskonale sobie poradzili z wykonaniem korony dla mamy, bo to mamusia, podobnie jak Maryja, kieruje się w życiu miłością. Na koniec rodzice i dzieci wzięli udział w grze, wykazując się dużą wiedzą o sanktuarium w Licheniu.

E.R

• Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja

•          Wiwat Trzeci Maj!

Długoletnią tradycję w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu stanowią bardzo uroczyste obchody świąt narodowych. 27 kwietnia w naszej szkole uczczono rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie Konstytucji. Uczniowie z klas: V, VI i VII recytowali wiersze upamiętniające obrady Sejmu Wielkiego oraz akt uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość upamiętniająca 227. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja przypomniała społeczności szkolnej, jak była ważnym wydarzeniem historycznym dla naszego kraju oraz o najważniejszych wartościach, jakimi są: Wolność, Naród, Ojczyzna. Wszyscy przenieśli się na chwilę do sali sejmowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Apel skłaniał do refleksji i był wspaniałą lekcją patriotyzmu. Pieśni patriotyczne zaprezentowane przez uczniów klas: V, VI i VII zakończyły uroczystość, pozostawiając uczestników w podniosłym nastroju.

E.R.; G.J.

Pamięć w nas…

W piątek, 27 kwietnia odbył się w naszej szkole apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, uczniowie klasy III zaprezentowali część artystyczną wraz z pieśniami patriotycznymi, które zaśpiewano wspólnie z młodszymi kolegami z klas: 0-II. Apel rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Zaprezentowano także historię konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali pieśni o tematyce patriotycznej. Wszystkim obecnym na apelu uświadomiono, że warto i należy pielęgnować patriotyzm w nas samych każdego dnia. Po zakończeniu apelu zabrała glos Pani Dyrektor Beata Świtalska, która w krótkim przemówieniu przybliżyła uczniom sens obchodów tego święta.
            Było to ważne i wyjątkowe wydarzenie dla naszej szkoły.

E.R.; H.M.S.