• Pasowanie na czytelnika

• W piątek, 25 listopada 2022 r. uczniowie klasy I przeżyli wyjątkową lekcję w Szkolnej Bibliotece: Magiczną Podróż z Lokomotywą Tuwima. Złożyli ślubowanie i zostali uroczyście pasowani na Czytelników Szkolnej Biblioteki oraz wypożyczyli swoje pierwsze książki. Lekcję poprowadzili p. Daria Wójcik oraz p. Piotr Sobczak.

• Zabawa Andrzejkowa.

• Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’ I tak właśnie było też w naszej szkole .

• Powiatowy konkurs plastyczny,fotograficzny i recytatorski

• W powiatowym konkursie plastycznym, fotograficznym i recytatorskim pt. „Jesień Wierszem Malowana” organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. J. Korczaka w Inowrocławiu, uczniowie naszej szkoły zdobyli wyróżnienie w kategoriach:

• Plastyczna – dla uczniów klas I-III – Kacper Wudarek, uczeń klasy III przygotowany przez panią Renatę Wilbik,

• Recytatorska – dla uczniów klas IV-VIII - Franciszek Janeczek, uczeń klasy V, przygotowany przez panią Grażynę Jaśniowską.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy.

• Zbiórka karmy

• Wolontariusze szkolni przeprowadzili zbiórkę darów, które zostały przekazane do Schroniska dla zwierząt w Inowrocławiu. Składamy podziękowania dla uczniów i ich rodziców za wsparcie i dobre serca .

• Apel o prawach dziecka

• Z okazji 33 rocznicy ustanowienia Konwencji o Prawach Dziecka w szkole odbył się apel z udziałem przedstawiciela Terenowego Komitetu Praw Dziecka w Inowrocławiu p. Macieja Kluczyka.

• Sukces uczniów z klasy trzeciej.

• Rozstrzygnięto konkurs "Jestem bezpieczny na drodze" zorganizowany przez Straż Miejską w Inowrocławiu.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, którzy zdobyli następujące miejsca:

Wojciech Borowiak -  II miejsce

Maja Jeznach -  III miejsce

Kacper Wudarek  - wyróżnienie

• Wycieczka do Torunia

• W dniu 18 listopada  uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki pt.: "Poznaj Polskę". Dzieci miały okazję poznania tradycji, zabytków kultury i historii miasta Torunia, zwiedzając Muzeum Etnograficzne oraz Muzeum Toruńskiego Piernika. Uczestnicy wycieczki zwiedzili unikatowy skansen ulokowany w samym centrum miasta. Swą architekturą, wyposażeniem wnętrz oraz okolicznościowymi aranżacjami ekspozycja oddała obraz wsi polskiej z przełomu XIX i XX wieku. Wywarło to na dzieciach ogromne wrażenie. Interesujące opowieści przewodnika pozwoliły dzieciom poznać wiele tajemnic z tamtego okresu. Kolejnym punktem programu były warsztaty w Muzeum Toruńskiego Piernika. Dzieci uczestniczyły w warsztatach wypiekania toruńskich pierników, poznając ich tradycję. To wyjątkowe miejsce dostarczyło dzieciom nie tylko niezapomnianych przeżyć, ale przede wszystkim wiedzę historyczną.

• Podsumowanie realizacji projektu „Mała szkoła dużych możliwości”

• 17 listopada 2022r. społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu podsumowała projekt „Mała szkoła dużych możliwości“ realizowany ze środków z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów zorganizowano „Dzień kulinarny” z prezentacją oraz degustacją popularnych dań kuchni włoskiej, hiszpańskiej oraz maltańskiej. Na stołach zagościły zarówno tradycyjne potrawy mięsne, makarony, pizza jak i różnorodne regionalne sałatki oraz desery.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i uczniom, którzy tak licznie włączyli się w przygotowanie smacznych potraw.

W trakcie spotkania podsumowującego projekt dokonano również rozstrzygnięcia szkolnego konkursu „Zabytki Europy”. Wręczono dyplomy oraz nagrody zwycięzcom.

Zadaniem uczestników z klas 1-3 było wykonanie pracy plastycznej ilustrującej dowolne zabytki jednego z trzech państw europejskich, w których realizowane były mobilności kadry pedagogicznej SP10: Malty, Hiszpanii, Włoch.

Uczniowie z klas 4-7 mieli za zadanie przygotować prezentacje multimedialne lub prace w formie przestrzennej dotyczące dziedzictwa kulturowego wspomnianych krajów europejskich. Uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się dużą kreatywnością i umiejętnie zastosowali w praktyce wiedzę, którą zdobyli w trakcie działań realizowanych przez uczestników mobilności w ramach upowszechniania projektu.

Wyniki konkursu:

Grupa wiekowa: klasy 1-3

- I miejsce Weronika Posadzy (kl. 1)

- I miejsce Oskar Wiliński (kl.1)

- I miejsce Natan Kaźmierski (kl. 2)

– I miejsce Kacper Wudarek (kl. 3)

– I miejsce Nina Harenda (kl.1)

– II miejsce Maciej Rolirad (kl.2)

– II miejsce Aleksandra Rolirad (kl.3)

– II miejsce Maja Jeznach (kl.3)

– II miejsce Dawid Malicki (kl.1)

– III miejsce Wanda Szymankiewicz (kl.2)

– III miejsce Edyta Kapela (kl.3)

Wyróżnienia otrzymali:

Maja Brzozowska (kl.1),

Martyna Pietrzyka (kl.2),

Mateusz Fedde (kl.3).

Grupa wiekowa: kl.4-7 (prace multimedialne i przestrzenne):

-  I miejsce Magdalena Kasperkowiak (kl.5)

– I miejsce Wojciech Bieliński (kl. 6)

– II miejsce Filip Ziółkowski (kl.4)

– II miejsce Igor Kaźmierski (kl.5)

– II miejsce Fabian Jeznach (kl. 7).

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przygotowanie prac, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

• Sukces uczennicy klasy 2

Hanna Będzitko zajęła 3 miejsce w turnieju minisiatkówki o Puchar Niepodległości, który odbył się w Grudziądzu.

Gratulujemy!

• "I TY możesz zostać św. Mikołajem"

Nasza szkoła dołączyła do akcji zbiórki darów dla dzieci z oddziałów onkologicznych w naszym województwie. Zbiorka potrwa w szkole do 30 listopada.

Serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie .