• Andrzejkowe szaleństwa….

• "Andrzeju pannom szczęście daj........"

30 listopada dzieci z klasy pierwszej przeżywały andrzejkową zabawę. Już od rana udzielił się nastrój magii i wróżb, które są nieodłącznym elementem tej tradycji. Królowały wróżby ludowe, przekładanie butów, przekłuwanie serc, a wszystko po to, aby odkryć imię swojej sympatii. Niektórzy wróżyli sobie co będą wykonywali w swoim przyszłym zawodzie. Wśród ogólnej radości zdobywania wiedzy na temat tradycji oraz degustowania różnych smakołyków, wesołej muzyki i  pląsów szybko minął dzieciom ten andrzejkowy dzień. Radosny nastrój ubogaciły urokliwe stroje pierwszoklasistów. To były niezapomniane przeżycia..

W szkolnej bibliotece także wróżono….

W naszej szkole o wróżbach andrzejkowych wszyscy pamiętali bez względu na wiek i wszyscy doskonale się bawili, począwszy od uczniów klasy pierwszej aż po uczniów klasy ósmej.