• Wycieczka szkolna do Gdańska i Gdyni

          • Piękne polskie wybrzeże, miejsca związane z historią Polski, takie jak Muzeum II Wojny Światowej, piękny żaglowiec „Dar Pomorza”, legendarny ORP „Błyskawica”, czy też rejs pirackim statkiem „Dragon”, to atrakcje wycieczki do Gdańska i Gdyni, w której uczestniczyli uczniowie klas 5-8 wraz w wychowawczyniami.

          • Dzień Dziecka

          • Klasy młodsze

            Pięknego dnia, pełnego dobrych wrażeń

            życzy

            dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele oraz pracownicy szkoły .

          • Światowy Dzień Pszczół

          • W piątek 20 maja 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem, panem Mirosławem Mockiem, który posiada własną pasiekę.           
            Pan pszczelarz przedstawił uczniom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje.
            Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły oraz jakie role pełnią  królowa, truteń i robotnice .
            Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.
            Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Apel z okazji Dnia Rodziny❤️

          • W związku z obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny, którego celem jest podkreślenie znaczenia rodziny w kształtowaniu więzi międzynarodowego społeczeństwa, uczniowie oddziału zerowego i klas 1-3 uczestniczyli dziś w apelu promującym wartości rodzinne.

            Dzieci z kl. 1 i kl. 2 zaśpiewały piosenki w języku angielskim i recytowały wiersze o ważnej roli rodziców w życiu małego człowieka, natomiast uczniowie z kl. 4 zaprezentowali krótki program artystyczny, którego głównym przekazem było, aby pamiętać, że jedną z najważniejszych wartości

            w życiu jest rodzina złączona więzami miłości, przyjaźni i zaufania.

            Cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny poprzez przygotowanie portretów swoich rodzin, które przyozdobiły korytarze szkolne, tworząc piękny obraz naszej szkolnej wspólnoty.

          • Projekt e-twinning:

          • Projekt e-twinning: "Easter cards and traditions" – kolejny etap W odpowiedzi na kartki wielkanocne przesłane przez naszych uczniów do Włoch, Słowenii, Czech, Rumunii i Portugalii w ramach projektu e-twinning: "Easter cards and traditions" w minionych tygodniach dotarło do szkoły kilka przesyłek z kartkami z państw realizujących projekt. Poprzez zapoznanie się z treścią nadesłanych kartek uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycjami i dziedzictwem kulturowym innych państw europejskich, wzbogacić swoje słownictwo oraz rozwinąć swoje zainteresowania językowe.

          • Certyfikat #SprzątamyDlaPolski

          • Nasz szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w III edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja sprzątania przyległych szkole terenów zielonych odbyła się w ramach obchodów Dnia Ziemi i dowiodła, że nie liczą się słowa tylko czyny. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów  Mateusza Morawieckiego.

          • Nasi w "Kasprach" !!!

          • We wtorek, 17 maja b.r.,  nasi laureaci i finaliści uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkursy wojewódzkie organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

            Podczas Gali uhonorowano naszych uczniów w następujących konkursach:

            Wojewódzki Konkurs Polonistyczny „Kasper Polonistyczny”

            Julia Kilich klasa VIII - finalistka

            opiekun  Pani Beata Świtalska

            Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Kasper Biologiczny”

            Martyna Krzykanowska klasa VIII - laureatka 1 miejsca

            Julia Kilich klasa VIII -  finalistka

            opiekun Pani Anna Witecka-Słomion

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Kolejne biologiczne sukcesy naszych uczennic

          • Trzema tytułami zakończył się dla naszej szkoły Wojewódzki Konkurs z Biologii dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu🏆Martyna Krzykanowska z kl. 8 została laureatem I miejsca, natomiast Julia Kilich z kl.8  oraz Aleksandra Jańczak z kl. 8  wywalczyły tytuły finalisty Konkursu, zdobywając kolejno 6 i 8 miejsce na liście .

            Konkurs odbył się pod honorowym pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

            Opiekunem dydaktycznym zdolnych uczennic jest Pani Anna Witecka-Słomion.

            W Konkursie uczestniczyło 64 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

            Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie biologii!

          • Zajęcia z trenerem

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach na temat mediacji w klasie oraz sposobów rozwiązywania konfliktów. Zajęcia prowadził trener pedagogiczny pan Maciej Kluczyk. Tworzenie właściwych relacji w grupie rówieśniczej jest bardzo istotnym elementem dobrego funkcjonowania każdej klasy.

            Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi za świetne zajęcia.

          • Szkolenie w Madrycie

          • W ramach realizowanego projektu "Mała szkoła dużych możliwości" finansowanego ze środków PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Iwona Byrtek - Zdzieblińska, Grażyna Jaśniowska oraz Agnieszka Ziętara biorą udział w szkoleniu w miejscowości Alcala de Henares obok Madrytu. W szkoleniu tym uczestniczą nauczyciele z dziesięciu krajów. Kurs ten kładzie nacisk na współpracę, motywowanie oraz wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu oraz uczeniu się. Poza umiejętnościami zdobytymi na kursie nauczycielki wymieniają się doświadczeniami oraz doskonalą swoje umiejętności językowe.

          • Wycieczka do Grębocina i Torunia

          •      Dnia 10 maja br. uczniowie z kl. III, IV i V udali się  na wycieczkę do Grębocina i Torunia. W Grębocinie dzieci uczestniczyły w ciekawych  warsztatach w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, które jest zlokalizowane w XVIII wiecznym kościółku zbudowanym przez Krzyżaków. Używając gęsiego pióra i atramentu uczestnicy wycieczki  próbowali swoich sił w sztuce  kaligrafii, własnoręcznie czerpali papier oraz drukowali certyfikaty na starej drukarskiej prasie. W trakcie zajęć  uczniowie mieli okazję przyjrzeć się  unikatowym zbiorom pras drukarskich i jedynym w Polsce eksponatom z dziedziny piśmiennictwa. Po wizycie w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa grupa udała się do Torunia. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika uczniowie wzięli udział w   interaktywnym spektaklu w Piwnicy Hanzy, podczas którego wcielali się w role średniowiecznych kupców. Poprzez wykonywanie różnych zadań dzieci poznały ideę kupieckiego zrzeszenia miast średniowiecznych i historię Hanzy. Zajęcia w Piwnicy Hanzy i Muzeum w Grębocinie dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i umożliwiły zdobycie nowych doświadczeń.

          • Mali czytelnicy

          • Uczniowie klasy 1 otrzymali certyfikat za realizację w roku szkolnym 2021/2022 międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą - III edycja Poznajemy zawody”. Autorem projektu jest Honorata Szanecka . Projekt rekomendowany jest przez MEN i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

            Gratulujemy młodym czytelnikom

          • O ekologii wiedzą dużo ….

          • 7 maja b.r. w Zespole Szkół Integracyjnych odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia dla klas trzecich i czwartych. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczniów z inowrocławskich szkół, w związku z czym szczególnie cieszy sukces wszystkich naszych reprezentantów.

            Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IV: Maja Zdziarska II miejsce oraz Magdalena Kasperkowiak i Oskar Śmiglewski, którzy zajęli ex aequo III miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Zdolnych uczniów do konkursu przygotowała Pani Anna Witecka-Słomion.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ekologicznych!

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA- MOJA OJCZYZNA”

          •   W związku z majowymi świętami odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pn.: „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Celem konkursu było  upowszechnianie wiedzy na temat świąt majowych, kształtowanie postaw w duchu patriotyzmu oraz promowanie twórczości artystycznej. W ramach konkursu wpłynęło 14 prac wykonanych różnymi technikami. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Jury w składzie : Pani Katarzyna Kurtysiak oraz Pani Hanna Miler-Slawiczek,  przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Pani Dyrektor Beata Świtalska wręczyła laureatom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

            I miejsce zajęli: Kacper Wudarek, Lena Kubczak;

            II miejsce: Natan Kaźmierski, Jan Szymankiewicz, Maja Jeznach;

            III miejsce: Zofia Pawłowska Patrycja Szwed, Szymon Musiał;

            Wyróżnienia: Wanda Szymankiewicz, Maria Holz, Aneta Szwed, Filip Ziółkowski, Antonina Frankowska.

            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

          • Piastowski Festiwal Biegowy

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Piastowskim Festiwalu Biegowym.🏃‍♂️🏃‍♀️🏃 
            Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, w szczególności 
            Judycie Kaszak  z kl. V, która zajęła 1 miejce w  kategorii dziewcząt klas 4-6 .
            Poza podium, ale również wysoko, bo na 7 pozycji uplasowała się w Helena Stajkowska z kl. VII, która startowała w kategorii dziewcząt klas 7-8.