• "Kawałek" świata posprzątany - włączyliśmy się w akcję Sprzątanie Świata

• „Kamień, papier czy nożyce?”  Dzisiaj tę ulubioną zabawę uczniów mogliśmy zamienić na metal, papier, szkło, czy plastik, bowiem kolejny raz uczniowie SP 10 zaangażowali się w akcję Sprzątania Świata, która w tym roku odbywała się pod hasłem ,,Nie ma śmieci, są surowce”. Z wielkim zapałem uczestnicy akcji zajęli się sprzątaniem,  gdyż nikomu nie jest obojętny los naszej małej ojczyzny. Dzięki sprzyjającej pogodzie, akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, czego efektem były worki  pełne śmieci. Akcja została potraktowana jako wspólna lekcja przyrody i zakończyła się pełnym sukcesem. Uczniowie wierzą, że ich działania zachęcą społeczeństwo do refleksji nad stosunkiem do otaczającego świata.

Cudownie jest kochać przyrodę, pięknie - lubić, ale tak naprawdę wystarczy szacunek - to on nie pozwala wyrzucać śmieci do stawku w pobliżu szkoły czy na pobocza dróg - zgodnie stwierdzili uczestnicy akcji.

E.R., A.W.S.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

• 4 września 2017 roku o godzinie 9.00 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu zainaugurowany został nowy rok szkolny 2017/2018. Ze względu na deszczową pogodę tegoroczne uroczystości odbyły się w holu szkoły. Ne przeszkodziło to przybyłym uczniom, przywitać się ze swoją szkołą, po wakacyjnej przerwie, w radosnym nastroju. Pani dyrektor szkoły Beata Świtalska serdecznie przywitała przybyłych gości, rodziców a zwłaszcza uczniów, którym życzyła pomyślności,  bardzo dobrych wyników w nauce, nowych przyjaciół, realizowania marzeń w nowej,  ośmioklasowej szkole. Szczególne słowa popłynęły do najmłodszych uczniów, rozpoczynających naukę w klasie pierwszej i dzieci z oddziału zerowego, które wywołały uśmiech na dziecięcych twarzach. „Nowy rok szkolny uważam za rozpoczęty …” po tych słowach, kończących przemówienie pani dyrektor, uczniowie pod opieką wychowawców udali się do klas.

• 91 rocznica śmierci Jana Kasprowicza

1 sierpnia, w samo południe, przedstawiciele inowrocławskiej kultury, placówek noszących imię poety, a także uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Kasprowicza na skwerze Jana Pawła II. Na zakończenie uroczystości delegacje pozowały do pamiątkowego zdjęcia.

• Drzwi otwarte

• 27 marca 2017 roku w naszej przytulnej szkole gościły dzieci, które ukończyły 5, 6, 7 lat i ich rodzice. Spotkanie ze szkołą było ciekawym doświadczeniem dla przyszłych uczniów. Miało na celu zaprezentowanie oferty edukacyjnej placówki: osiągnięć, bazy dydaktycznej, a przede wszystkim propozycji dla uczniów klasy pierwszej i oddziału rocznego przygotowania przedszkolnego w roku szkolnym 2017/2018. Dla gości przygotowano wiele atrakcji. Na holu i w salach zostały zorganizowane zabawy, materiały dydaktyczne, modele i prezentacje multimedialne. Przybyłych powitała królowa wielkiej Brytanii, która wykonała słodki poczęstunek oraz rebusy i układanki w języku angielskim. Następnie dzieci z rodzicami zwiedzili sale, w których nauczyciele wraz  z uczniami  zorganizowali różne interesujące zajęcia: Komputerowe kolorowanie, Zabawy z Syriuszem, Oko w oko z…Molem Książkowym, Układankowe kombinacje, Czary – mary z mikroskopem, Świat małego odkrywcy, Rusz głową, W świecie baśni. Dzień Otwarty Szkoły był okazją do spotkania z dyrektorem szkoły, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, do pokazania gościom panującego w szkole klimatu życzliwości, otwartości i akceptacji na indywidualność drugiego człowieka. Mamy nadzieję, iż główne założenie naszego przedsięwzięcia spełniło oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. A zatem do zobaczenia we wrześniu….

• "Anioły Życzliwości" rozdane

• W piątek 24 lutego w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się rozdanie certyfikatów „Anioł Życzliwości SP 10” jako zwieńczenie obchodów Dnia Anioła i Miłego Słowa.

Już po raz szósty w SP 10 obchodzono Dzień Anioła i Miłego Słowa. Motywem przewodnim tegorocznego dnia było hasło:„Miłe słowo, uśmiech i ciepłe spojrzenie to życzliwości jest wyrażenie…..”.

Przez cały dzień w szkole królował uśmiech i dobre słowo. Każda klasa przygotowała skrzydełka zawierające miłe słowa w myśl hasła „słowa uskrzydlają” a następnie umieściła je na postaci Anioła Miłych Słów, wyeksponowanego w holu szkoły. Cytaty o życzliwości ozdobiły drzwi sal lekcyjnych. W bibliotece szkolnej podziwiano wystawę aniołów. Wzajemnie obdarowywano się aniołami z dorysowanym uśmiechem lub napisanym miłym słowem, czy też życzeniami. Uczniowie wybrali Klasowych Aniołów Życzliwości na kolejny rok, którym przyznano tytuł Anioła Życzliwości SP 10.

Wyróżnieni w ten sposób uczniowie, otrzymali certyfikaty „Anioł Życzliwości SP 10”, które odebrali z rąk dyrektora szkoły Aliny Pacholskiej, podczas uroczystego apelu.

Dla społeczności szkolnej Dzień Anioła i Miłego Słowa to także okazja, aby zwrócić uwagę na tych, którzy na co dzień są uczynni a życzliwością zarażają innych.