• Czas na zdrowie

Dnia 5 marca 2014 r. nasza szkoła zgłosiła swój udział w konkursie " Czas na Zdrowie" organizownym przez Funadację Banku Ochrony Środowiska. Opiekunem projektu jest pani Katarzyna Kurtysiak. Konkurs realizowany jest w kilku etapach, na każdym z nich zespół " Witaminki z dziesiątki " reprezentujący szkołe musi zrealizować wyznaczone zadania.

I. NASZE DZIAŁANIA W PROJEKCIE:

Nasz zespół powstawał w burzliwych okolicznościach. Dużo było chętnych i trudno było wybrać 10 osób.
          Nazwaliśmy się „WITAMINKI Z DZIESIĄTKI”, bo uczęszczamy do Szkoły Podstawowej nr 10.

Oto istotne informacje o nas:

1.Dominika Kostuch- interesuję się koszykówką i muzyką. Lubię chrupać w szkole marchewki.
          2.Joanna Urbańska- pływanie i jazda na rolkach pozwalają mi się „wyszaleć”. Latem razem z mamą lubimy przygotowywać koktajle owocowe.
          3.Weronika Leszczyńska- W wolnych chwilach śpiewam z tatą. Śpiew to moje hobby, a jabłko to mój ulubiony owoc.
          4.Radosław Nowak - Lubię ćwiczyć na drążku, chodzę na karate. Kiwi i banan to moja witaminowa przekąska.
          5.Jakub Jamroży- jestem maniakiem gier komputerowych, ale dla rozprostowania kości umawiam się z chłopakami, żeby pokopać piłkę
          6.Mikołaj Konopa- Jestem pełen energii i lubię rozbawiać innych. Dobre śniadanie to dla mnie podstawa udanego dnia. Po szkole chodzę na karate.
          7.Aleksandra Pacanowska – relaksuje mnie jazda konna i zabawa z moim psiakiem. Pod koniec wiosny czekam z utęsknieniem na ukochane truskawki.
          8.Krzysztof Kucharski- Moim hobby jest gra na puzonie, chodzę czwarty rok do szkoły muzycznej. Oprócz muzyki uwielbiam też sport- szczególnie piłkę nożną.
          9.Karolina Jagielska- mam wiele zainteresowań. Uczęszczam na różne kółka zainteresowań w szkole: redakcyjne, europejskie i wiedzowe. Uwielbiam jeść ryby!
          10. Roksana Oczki- Mam bzika na punkcie zwierząt- szczególnie koni. W wolnych chwilach jeżdżę konno. Uwielbiam sałatkę owocową!!!!

Spośród wielu pomysłów wybraliśmy logo.

Podczas apelu w dniu 21.03.2014r. nasz zespół "Witaminki z Dziesiątki" zaprezentował się społeczności uczniowskiej i nauczycielom. Apel połączony był z IV edycją programu " Z Kujawskim pomagamy pszczołom"
          Dlatego, mieliśmy na głowach opaski z pszczółkami i do prezentacji dołożyliśmy slajd o wartościach odżywczych i zdrowotnych miodu.

Plan apelu:

1. Powitanie gości.
          2.Recytacja dwóch wierszy dotyczących pszczół i zdrowego odżywiania.
          3. Podsumowanie konkursów: na fraszkę: "Pszczoły przyjaciółmi wiosny i plastycznego: "Pszczoła przyjacielem człowieka".
          4. Prezentacja zespołu "Witaminki z Dziesiątki i przybliżenie zgromadzonym celu konkursu "Czas na zdrowie" organizowanego przez Fundację BOŚ.
          5. Prezentacja multimedialna.
          6. Podziękowanie za udział w apelu.

Liczba uczestników ok 90 osób.

Prezentacja"CZAS NA ZDROWIE" .ppt