• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Szkoła Promująca Zdrowie
    • Kronika wydarzeń 2013/2014

    •     Wycieczka do Muzeum Brudu i Mydła w Bydgoszczy

      

     27 września 2013r. uczniowie klas O-3 wybrali się na niecodzienną wycieczkę i odwiedzili jedyne w Europie Muzeum Mydła i Historii Brudu. Uczniowie poznali historię higieny, mydła oraz brudu poprzez pryzmat zabawy.

     Pani przewodnik przeniosła nas w czasy, gdy mydło nie było czymś tak codziennym jak dziś. Poznaliśmy historie zaklęte w małych kostkach, nauczyliśmy się rozróżniać różne mydła,  usłyszeliśmy wiele ciekawostek na temat przestrzegania higieny od najdawniejszych czasów. a na koniec sami tworzyliśmy swoje unikalne mydełko o wybranym kolorze, zapachu i dodatkach. Wycieczka była bardzo udana i uzmysłowiła nam jak ważne dla zdrowia jest codzienne dbanie o higienę osobistą i czystość odzieży.

      

      

      

      

     Udział w ogólnopolskiej kampanii "Uwaga nadwaga”

      

     15 października 2013r. uczniowie klas I – III i IV – VI Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza brali udział w prelekcji prowadzonej przez dietetyka, p. Aleksandrę Karolak, w ramach ogólnopolskiej kampanii "Uwaga nadwaga”, promującej zdrowe odżywianie, której organizatorem jest Centrum Dietetyczne NaturHouse.

     Uczniowie układali piramidę żywieniową oraz uczyli się zdrowych nawyków żywieniowych. W nagrodę za aktywność wszystkie dzieci otrzymały edukacyjne upominki.
     Również rodzice, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi skorzystali z wykładu dotyczącego zasad zdrowego odżywiania, który odbył się w placówce 22 października 2013 r. Podczas spotkania specjalista ds. żywienia zwrócił uwagę na problemy nadwagi i otyłości, zagrożenia zdrowotne z nimi związane oraz zachęcił do dbania o swoje zdrowie i podjęcia walki ze zbędnymi kilogramami, przy pomocy metod, które będą zdrowe i zaowocują zmianą sposobu żywienia na lepsze.

      

      

      

                      

      

      

      

     ● Comiesięczne zdrowe śniadania

      

     Dnia 25 października 2013r., podczas przerwy śniadaniowej, uczniowie klasy II i V zaprosili całą społeczność szkolną na zdrowe śniadanie.

     Uczniowie klasy V przygotowali bogatą w witaminy sałatkę owocową, natomiast uczniowie klasy I kolorowe jesienne kanapki na bazie sałaty, białego sera, zielonych ogórków i pomidorów.

     Dnia 24 listopada 2013r., podczas przerwy śniadaniowej, uczniowie klasy I i IV zaprosili całą społeczność szkolną na zdrowe śniadanie.

     Uczniowie klasy IV przygotowali lekką sałatkę grecką,na bazie prawdziwego greckiego jogurtu, natomiast uczniowie klasy I różnorodne kanapki, jedne z twarożkiem, inne z pastą łososiową, a jeszcze inne z chudą szynką wieprzową.

     Dnia 9 grudnia 2013r. podczas przerwy śniadaniowej, uczniowie klasy III i VI zaprosili całą społeczność szkolną na zdrowe śniadanie.

     Uczniowie klasy VI przygotowali  sałatkę z owoców cytrusowych, z domieszką siekanych orzechów na bazie miodu, natomiast uczniowie klasy I kanapki z serem, chudymi wędlinami, rzeżuchą i rzodkiewką

                                    

         

      

      

      

      

     Szkolny konkurs plastyczny„ JEDZ SMACZNIE, ŻYJ ZDROWO”

      

     Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0- 6, a jego głównym celem, oprócz oczywiście prezentacji talentu plastycznego, była popularyzacja zachowań prozdrowotnych wśród dzieci. Konkurs rozgrywany był w kategorii indywidualnej, podczas zajęć kółka plastycznego.

     Komisja w składzie: p.Katarzyna Kurtysiak, p.Anna Witecka- Słomion oraz p.Agata Marszałkowska –Zaleta przyznały następujące miejsca:

     Klasy 0-1

     I miejsce - Katarzyna Walczak kl.1

     II miejsce - Oliwier Lewandowski kl.O

     III miejsce - Szymon Krokos kl.1

     Wyróżnienie: Zofia Michalska kl.

     Klasy 2-3

     I miejsce - Dorota Rolirad, kl.3

     II miejsce - Izabela Konarska, kl.2

     III miejsce - Martyna Łukomska, kl.3

     Wyróżnienie: Karol Jóźwiak, kl.2

     kl.4-6

     I miejsce - Julia Pakulska, kl.5

     II miejsce - Apolonia Nowak, kl.6

     III miejsce - Zuzanna Borowicz, kl.5

     Wyróżnienie: Bartłomiej Łukomski, kl.5

     Nagrody wraz z dyplomami zostały wręczone zwycięzcom podczas apelu sukcesu dnia 15 stycznia 2014r., przez dyrektora szkoły.

       

      

     Śniadanie daje moc

      

     Dnia 9 listopada uczniowie klas I-III oraz oddział ,,0” przygotowali w swoich klasach pożywne i zdrowe śniadania.

     Do przygotowania wspólnego śniadania uczniowie klasy I zaprosili mamy Huberta, Olka i Kuby. Pachniało w każdej sali. Na stolikach tym razem roiło się od witamin. Uczniowie zakasali rękawy, założyli fartuszki i prawie, że w pocie czoła przyrządzili pyszne jak się później okazało potrawy. W menu znalazły się: tradycyjne kanapki, twarożek ze szczypiorkiem, jajka faszerowane, pasta z tuńczyka, mozarella z pomidorem i bazylią, ser feta z gruszką. Nie mogło zabraknąć deseru, były to pieczone jabłka ( z żurawiną, morelami, orzechami w miodzie). Do picia były do wyboru: wodę mineralna i naturalne soki Po uporządkowaniu swoich miejsc pracy, chłopcy przebrali się za kelnerów i zaserwowali swoim gościom własne potrawy.

      

      

          Wspólne śniadanie dało wszystkim dużo mocy i frajdy!

      

      

      

                           

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Wspólne śniadanie

     zjedli również uczniowie klasy II i  III oraz dzieci z oddziału ,,0”

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Szkolny konkurs na najpiękniej udekorowany i estetyczny stół świąteczny

      pn. ,,Klasowe stoły wigilijne

      

     20 grudnia 2013r. w ramach Wigilii szkolnej odbył się konkurs na najpiękniej udekorowany i estetyczny stół świąteczny.

     Szkolna Wigilia była okazją do zaprezentowania przez uczniów swoich umiejętności przy estetycznym podawaniu posiłku.

     Każda klasa przygotowała świąteczny wystrój stołu wigilijnego wraz z potrawami, z zachowaniem tradycji bożonarodzeniowych.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Komisja w składzie:

     p.Katarzyna Kurtysiak, p.Elżbieta Rynarzewska oraz Dominika Kostuch- przewodnicząca Samorządu Szkolnego zgodnie przyznały

     wszystkim klasom I miejsce.

      

                                                                            

      

      

      

      

      

      

     Zdrowe odżywianie to dla nas zadanie

     9 stycznia 2014r., uczniowie klasy VI uczestniczyli w warsztatach kulinarnych, które odbyły się w Klubie KSM „Przydomek” w Inowrocławiu. Warsztaty prowadził Krzysztof Karwat. Pod jego czujnym okiem uczestnicy przygotowali smaczną, zdrową i pełną witamin sałatkę. W radosnej atmosferze uczyli się stosowania podstawowych zasad obowiązujących podczas przygotowywania posiłków. Poznali zagrożenia związane ze spożywaniem fast foodów, zawierających dużą ilość tłuszczów i węglowodanów, przy równoczesnym niedoborze błonnika, witamin i minerałów. Wszyscy uczestniczyli w powstaniu sałatki, tym większą odczuwali radość i satysfakcję podczas jej degustacji. Apetyty dopisywały a dobry humor nikogo nie opuszczał.

     Żal było wracać do szkoły.

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     Wojewódzkie Dni Szkoły w Ruchu  24-28.04.2014

      

     Społeczność Szkoły Podstawowej nr10 im. Jana Kasprowicza w ramach promocji aktywności ruchowej jako sposobu dbałości o własne zdrowie i elementu codziennego życia włączyła się w akcję Wojewódzkich Dni  Szkoły w Ruchu, które odbywały się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, biorąc aktywny udział w ministerialnym programie „Rok Szkoły w Ruchu". W Wojewódzkim Dniu Prostego Kręgosłupa, który odbył się  24 marca 2014r ., podczas rekolekcji wielkopostnych, w  Kościele  pw. św. Antoniego, nauczyciel wychowania fizycznego i gimnastyki korekcyjnej  zaprosił uczniów, nauczycieli oraz rodziców do wspólnych ćwiczeń wzmacniających kręgosłup oraz pomagających zachować prawidłową postawę ciała. Poranna ,,przedrekolekcyjna” gimnastyka okazała się wspaniałym początkiem dnia, a  wspólnie wykonane układy gimnastyczne przy muzyce ostatecznie poprawiły samopoczucie uczestników. W obchodach tego Dnia wzięli również udział najmłodsi uczniowie „ zerówki” wykonujący ćwiczenia w sali pod kierunkiem nauczyciela gimnastyki korekcyjnej. Kolejnego dnia, który był Wojewódzkim Dniem Lekkiego Tornistra po   rekolekcjach odbyła się w szkole  prelekcja dla uczniów i ich rodziców,  pt.: ,,Co zrobić, aby plecak był lżejszy?", omówione zostały cechy "lekkiego" tornistra, skutki noszenia zbyt ciężkiego tornistra oraz na co należy zwrócić  uwagę przy jego wyborze. Uczeń klasy pierwszej zaprezentował,  jak należy prawidłowo pakować tornister i co należy do niego włożyć. Uczniowie z klasy szóstej zaprezentowali zabawną scenkę teatralną obrazującą problem zbyt ciężkiego tornistra. Po zakończeniu prezentacji dzieci rozdawały rodzicom ulotki zawierające informacje, w jaki sposób można obniżyć wagę uczniowskich plecaków .  Zakończeniem udanego poranka były oczywiście  wykonanie wspólnych układów tanecznych przy muzyce. Okazało się, że w czasie szkolnych rekolekcji wcale nie musi być nudno, a wręcz przeciwnie, spontanicznie, aktywnie i z troską o zdrowie. 28 marca w ramach Wojewódzkiego Dnia Aktywności Rodzinnej, uczniowie podczas przerw zaprosili  swoich rodziców,  rodzeństwo, a nawet babcie i dziadków oraz nauczycieli do wspólnej  nauki tańca ,,belgijki” .Wspólny taniec okazał się źródłem obustronnej radości, a przy okazji sposobem na wzmocnienie rodzinnych więzi. Wojewódzkie Dni Szkoły w Ruchu.pdf

      

     • W punkcie krwiodawstwa

     W ramach Szkoły Promującej Zdrowie uczniowie klasy VI wraz z opiekunem Szkolnego Koła PCK  panią Hanną Miler-Slawiczek 28 kwietnia br.  udali się do  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu, mieszczącego się w Szpitalu Powiatowym w Inowrocławiu. Podczas wizyty na Oddziale, uczniowie poznali skład i funkcje krwi oraz grupy i choroby krwi. Kierownik Oddziału pani Elżbieta Pater wytłumaczyła uczniom dlaczego ważna jest znajomość grup krwi w sytuacjach zagrożenia  życia człowieka oraz uświadomiła znaczenie honorowego krwiodawstwa. Uczniowie otrzymali broszury informacyjne pn.”Twoja krew – moje życie”, które miałyby przypominać o tym, jakim bezcennym darem jest krew.

      

     • To i owo o wodzie

      

     30.04.2014r gościliśmy w szkole panią Stolarską Joannę z Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu. Przedstawiła ona dzieciom kl. I-III bardzo ciekawą prezentację multimedialną, o tym skąd się bierze woda, dlaczego trzeba pić dużo wody mineralnej i gdzie znajduje się ujęcie wody dla miasta Inowrocławia.  Uczniowie mieli również okazję zadać pytania na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Na koniec prelekcji dzieci otrzymały do picia naszą naturalną wodę mineralną „Inowrocławiankę” o bogatych walorach zdrowotnych i smakowych, która dzięki dużej mineralizacji jest źródłem cennych makro i mikro składników mineralnych. „Inowrocławianka” wspomaga przebieg procesów trawiennych oraz reguluje gospodarkę wodną i mineralną organizmu.

      

     • Szkolny Konkurs pn.: ”Pochodzenie warzyw i owoców”.

     Konkurs odbył się dniu 15 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III.

     Laureatami konkursu zostali:

     I miejsca:  Nikodem Michalski, Hubert Maćkowiak kl.II

     II miejsca: Maria Grzelak, kl. I, Alicja Poszwa kl. II

     III miejsce: Wiktor Matuszkiewicz, kl. III

      

     • Szkolny Konkurs pn.: ”Pochodzenie warzyw i owoców”

     Konkurs odbył się dniu 15 maja 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu. Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas I-III.

     Laureatami konkursu zostali:

      

     I miejsca:  Nikodem Michalski, Hubert Maćkowiak kl. II

     II miejsca: Maria Grzelak, kl. I, Alicja Poszwa kl. II

     III miejsce: Wiktor Matuszkiewicz, kl. III

      

     • Szkolny Konkurs pn.: ”Pochodzenie warzyw i owoców”

     16.05.2014r

      

     Laureatami konkursu zostali:

      

     I miejsce - Jeziorski Hubert kl.V

     II miejsce - Jamroży Jakub kl.VI

     III miejsce Marta Zielińska kl.IV

     Wyróżnienie: Julia Tadych kl.IV

      

     • Szkolny konkurs plastyczny na projekt graficzny logo "Szkoły promującej zdrowie"

      

     Laureatami konkursu zostali:

      

     I miejsce - Martyna i Bartłomiej Łukomscy klasa III i V
     II miejsce - Radosław Nowak klasa VI
     III miejsce - Roksana Oczki klasa IV

      

     • Szkolny konkurs wiedzy o zdrowiu dla klas IV-VI

     28.03.2014r

      

     Laureatami konkursu zostali:

      

     I miejsce - Roksana Oczki kl.IV

     II miejsce - Jakub Jamroży kl.VI, Bartłomiej Łukomski kl.V, Dominika Kostuch kl.VI

     III miejsce - Weronika Leszczyńska kl.VI, Tomasz Szarzyński kl.V

      

     • Szkolny konkurs wiedzy ekologicznej dla klas IV-VI

     04.04.2014r

      

     Laureatami konkursu zostali:

      

     I miejsce - Jeziorski Hubert kl.V

     II miejsce - Jamrozy Jakub kl.VI

     III miejsce -Pacanowska Aleksandra kl.V

      

     • Szkolny konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej  pt.: ‘’Zasady zdrowego żywienia”

      

     23.05.2014r.

      

     I miejsce Bartłomiej Łukomski kl.V

     II miejsce – Radosław Nowak  kl.VI

     III miejsce Weronika Cabańska kl.V

      

     • Szkolny konkurs literacki   na komiks promujący zdrowy tryb życia

      

     Laureatami konkursu zostali:

      

      I miejsce -  Jakub Szczepuła  kl IV,  Bartłomiej Łukomski, kl V

      II miejsce - Julia Pakulska, kl V,  Mateusz Kielak, kl V

      III miejsce - Radosław Nowak, kl VI,  Aleksandra Pacanowska, klVI

      

     • Międzyszkolny konkurs prozdrowotno- ekologiczny ,,Zdrowie a Środowisko”

      

     26.04.2014r

      

     Organizator: Gimnazjum nr 2 im. dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu.

      

     II miejsce- Aleksandra Pacanowska kl.VI

     III miejsce- Hubert Jeziorski kl.V; Roksana Oczki kl.IV

      

     • Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczo - Ekologiczny pt. "Z przyrodą na Ty"

      

     29.04.2014r

      

     Organizator: Szkoła Podstawowa nr 4im. Janusza Kusocińskiego w Inowrocławiu

     II miejsce – SP10 Oddział ”0” Drużyna w składzie: Agata Jamroży, Aleksandra Jańczak i Julia Kilich

      

     • Międzyszkolny konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej pt.: „ Środki transportu na przestrzeni wieków”

      

     08.05.2014r

      

     Organizator: Szkoła Podstawowa nr 2 im.Panny Maryi w Inowrocławiu

      

     I miejsce: Jakub Szczepuła kl.IV

      

       

     Udział w akcji „Biała Sobota”

      

     19 maja 2014r uczniowie naszej szkoły byli uczestnikami „ Białej Soboty”- akcji promującej zdrowy tryb życia, zorganizowanej przez Gimnazjum nr 2 im .dra Józefa Krzymińskiego w Inowrocławiu.  Podczas akcji uczniowie skorzystali z  pomiaru ciśnienia krwi, wagi ciała, wzrostu tkanki tłuszczowej oraz  sprawdzili swoją sprawność fizyczną. Zapoznali się również z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz skorzystali  z porad kosmetycznych, dietetycznych, pielęgnacji ciała, higieny okresu dojrzewania, opieki zdrowotnej oraz profilaktyki uzależnień. Podczas akcji wręczone zostały dyplomy i nagrody laureatom Międzyszkolnego konkursu wiedzy prozdrowotno- ekologicznej „ Zdowie a Środowisko”, w którym  II miejsce zajęła  Aleksandra Pacanowska z kl.VI, a Hubert Jeziorski kl.V i  Roksana Oczki kl.IV zajęli III miejsce. Konkurs odbył się 26 kwietnia 2014r. i miał na celu propagowanie zdrowego i ekologicznego trybu życia oraz kształtowanie postaw przyjaznych środowisku.

       

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

      

     • Zdrowe śniadanie

      

        Dnia 26 maja 2014r. uczniowie klasy III i VI zaprosili podczas przerwy całą społeczność szkolną na drugie śniadanie. Tym razem zaproponowali swoim gościom sałatkę owocową, sałatkę grecką oraz  pyszne kanapki, które są podstawą  zdrowego śniadania, bo przecież jak wszyscy wiemy drugie śniadanie w szkole to bardzo ważny posiłek. Dostarcza on uczniowi sił zarówno do nauki, ćwiczeń fizycznych, a także do zabawy podczas przerw. Jak zawsze było smacznie, kolorowo i zdrowo!

      

      

     red.: AWS, AP        foto: AWS

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit