• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Szkoła Promująca Zdrowie
    • VII Tydzień Zdrowia 2018

    • VII TYDZIEŃ ZDROWIA, CZYLI SMACZNIE, ZDROWO I SPORTOWO

     W dniach od 9 do 12 kwietnia, już po raz siódmy, cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 10 włączyła się w realizację projektu edukacyjnego jakim jest Tydzień Zdrowia. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Smacznie, zdrowo i sportowo”.

     Przez kolejne dni w całej szkole wiele się działo wokół zdrowia. Już w poniedziałek uczniowie zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności, przygotowanej przez poszczególne klasy. Na stoiskach widać było prawdziwy kunszt kulinarny. Królowały kolorowe sałatki, pełne witamin kanapki, jaja przepiórcze oraz zdrowe soki owocowo-warzywne. Nie zabrakło również pieczywa pełnoziarnistego z piekarni „Marta” a chętnych do degustacji nie brakowało. W ciągu całego tygodnia zdrowia nie zabrakło ruchu za sprawą przerwy z aerobikiem, która na dobre wpisała się w propagowanie zdrowia. Uczniowie klas I –III wykazali się „wiedzą zielarską” podczas konkursu "Właściwości zdrowotne ziół", prezentując wybrane przez siebie zioła. Ich starsi koledzy mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności podczas Konkursu Wiedzy Prozdrowotno – Ekologicznej dla klas IV-VII. Swoje talenty wokalne prezentowały wszystkie klasy podczas Szkolnego Festiwalu Piosenki o Zdrowiu. Festiwal miał na celu zainspirowanie uczniów do poszukiwania nowych form wyrazu w zakresie propagowania zdrowego stylu życia. 

     W kolejnym dniu, trwającego Tygodnia Zdrowia cała społeczność szkolna miała okazję zapoznać się w bibliotece z kącikiem promującym właściwości zdrowotne ziół a w holu szkoły z wystawą prac plastycznych dotyczących tematyki zdrowotnej. Podczas przerwy śniadaniowej uczniowie degustowali produkty nabiałowe ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Inowrocławiu. Największą popularnością cieszyły się serki homogenizowane, jogurty i kefiry. 

     O tym, że gry i zabawy z „jajowatą piłką” a gra drużynowa Rugby TAG jest świetną zabawą i alternatywą zajęć sportowych przekonali się uczniowie klasy V i VI. W tym czasie dzieci z klasy IV poznawały zasady bezpiecznego poruszania się na rowerze oraz promowały turystykę rowerową dla poprawienia kondycji i wyglądu oraz zrzucenia zbędnych kilogramów. Po tak intensywnych zajęciach warto zadbać o higienę osobistą. Podczas warsztatów prowadzonych przez szkolną pielęgniarkę uczniowie najmłodszych klas wykazali się ogromną wiedzą z zakresu dbania o higienę osobistą oraz stosowania zasad higieny w życiu codziennym. Uczniowie klasy VI i i VII uczestniczyli w lekcji profilaktycznej „Narkotyki? Na co mi to!” Pani pielęgniarka uzmysłowiła nastolatkom, że czas wolny można spędzać konstruktywnie, rozwijając swoje zdolności, talenty, zamiast sięgać po narkotyki, które zniszczyły zdrowie i życie wielu młodym ludziom.

     Wielki kunszt aktorski pokazali uczniowie klasy II oraz dzieci z oddziału „0” podczas przedstawienia „Wizyta u dentysty”, który obejrzeli mali goście z przedszkola  Jaś i Małgosia. Głównym przesłaniem przedstawienia było ukazanie kłopotów z uzębieniem, spowodowanych jedzeniem nadmiaru słodyczy. Drużyny uczniów klas drugich inowrocławskich szkół podstawowych wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie „Na zdrowie”, odbywającym się w naszej szkole. Reprezentanci naszej szkoły w składzie: Olga Pakulska, Aleksandra Sroczyńska i Jan Sadłos zdobyli III miejsce.  Co to jest zdrowie i jak o nie dbać wyjaśniała najmłodszym uczniom pani Pedagog Teresa Rosa, poprzez czytanie cyklu opowiadań o Basi. Uwagę milusińskich przykuły opowiadania:  Basia i słodycze, Basia i basen, Basia i narty, Basia i taniec.

     Podsumowaniem wielu działań promujących zdrowy styl życia podejmowanych w ramach VII Tygodnia Zdrowia był apel pod hasłem ,,Smacznie, zdrowo i sportowo”.  Przedstawienie  Marlenka, w wykonaniu uczniów klas IV-V, w humorystyczny sposób piętnowało niezdrowe odżywianie. Uczniowie dumnie prezentowali hasła zachęcające do zdrowego trybu życia. Na zakończenie zostały ogłoszone wyniki licznych konkursów w ramach realizowanego projektu. Zwieńczeniem VII Tygodnia Zdrowia był długo oczekiwany mecz między chłopcami klasy szóstej i siódmej, zakończony zwycięstwem klasy VII. Mecz  sędziował  Krzysztof Bross – instruktor sportu, trener II klasy piłki nożnej. 

     W czasie trwania VII Tygodnia Zdrowia cała społeczność szkolna w praktyczny sposób i z wielkim zaangażowaniem pokazała jak dbać o zdrowie, by w zdrowym ciele na długo zagościł zdrowy duch. ...

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit