• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Szkoła Promująca Zdrowie
    • V tydzień zdrowia- kwiecień 2016

    • Obchodzimy V Tydzień Zdrowia pod hasłem : W zdrowym ciele zdrowy duch"

        fotokronika

      

     Poniedziałek 11.04.2016r.

      

     Zdrowy styl życia jest nieodzownie połączony z ruchem, dlatego też uczniowie wspólnie bawili się podczas przerwy, biorąc udział w zajęciach aerobiku. Uczniowie, zwłaszcza ci najmłodsi zgodnie przyznali, że taki rodzaj aktywności  to samo zdrowie i dobre samopoczucie.

     Tego dnia mogliśmy podziwiać również talenty plastyczne naszych kolegów i koleżanek podczas wystawy pokonkursowej „ Na zdrowie. Higiena sprzyja urodzie”. W bibliotece zapoznaliśmy się z literaturą o zdrowiu oraz z okolicznościową edycją gazetki szkolnej, w której umieszczone zostały szkolne, zdrowe przepisy . Uczniowie klasy I i II pochwalili się swoimi hodowlami ziół, które w obecnie obowiązującej piramidzie zdrowego żywienia są alternatywą dla szkodliwej dla organizmu soli.

     Dzieci w świetlicy ćwiczyły "gimnastykę umysłu", ożywiając w ten sposób działanie mózgu. W tym celu wykonywały leniwe ósemki, poznawały po dotyku fakturę materiałów, pisały magnetyczne szlaczki, nosiły drewniane jajka na  łyżkach, rozwijały koordynację wzrokowo - ruchową oraz wykonywały karty pracy z łamigłówkami, rebusami, krzyżówkami i plątaninami.
      

     Wtorek 12.04.2016r.

      

     Drugiego dnia obchodów tygodnia Zdrowia uczniowie wszystkich klas przygotowali dla całej społeczności szkolnej drugie śniadanie. Uczniowie znakomicie wywiązali się z postawionego przed nimi zadania, wykazując się przy tym  prawdziwym kunsztem kulinarnym. W nieoficjalnym plebiscycie  serwowanych potraw zwyciężyły wrapy, czyli kanapki wykonane z okrągłego płaskiego chlebka z zawiniętym w środku nadzieniem oraz arbuzowa pizza. Na stole królowały również tradycyjne i zdrowe kanapki, sałatki warzywne i owocowe, szaszłyki owocowe, a  jogurt własnej "roboty" ze świeżymi owocami, chrupiące łódeczki z owocami oraz wafle zbożowo-ryżowe z serem, owocami lub konfiturami. Było kolorowo, smacznie i zdrowo, prawdziwa uczta dla oka i podniebienia. Ponadto uczniowie mieli ogromną frajdę w samodzielnym przygotowaniu smacznych  i nietuzinkowych potraw. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że najlepiej smakuje śniadanie wykonane wspólnymi siłami i podane na estetycznie nakrytym stole.

     Podczas zajęć technicznych uczniowie klasy VI komponowali zdrowe menu na przyjęcie urodzinowe oraz uczyli się jak nakrywać do stołu kierując się estetyką i zasadami savoir-vivre. Na lekcji przyrody piątoklasiści dowiedzieli się, jakie  zasady higieny należy stosować w codziennym życiu. W świetlicy dzieci stworzyły mapę pojęć związaną ze zdrowiem.

      

      

      

      

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit