• Kronika wydarzeń 2015/2016

• REGULAMIN

szkolnego konkursu

na prezentację multimedialną

„Jak dbam o higienę osobistą?”

w ramach Szkoły Promującej Zdrowie

I. Organizatorem konkursu jest Pani Małgorzata Marcjan, Pani Elżbieta Rynarzewska i Pani Anna Witecka-Słomion.

II. Postanowienia ogólne:

1. Konkurs na prezentację multimedialną jest adresowany do uczniów klas IV-VI

2. Zadaniem uczestników jest wykonanie prezentacji multimedialnej o tematyce „Jak dbam o higienę osobistą?”.

III. Cel konkursu:

a) zachęcenie uczniów do czynnego zainteresowania się tematyką higieny

b) prezentacja własnych pomysłów oraz doświadczeń dotyczących dbania o higienę osobistą

c) kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie

d) rozwijanie umiejętności stosowania technik informatycznych

IV. Przebieg konkursu:  Konkurs będzie trwał  do  6  kwietnia 2016 roku.

V. Zakres tematyczny:

Tematyka prac w sposób oczywisty musi nawiązywać do tytułu konkursu: „Jak dbam o higienę osobistą?”.

VI. Zasady przeprowadzenia konkursu:

Do konkursu zgłasza się prezentacje multimedialne:

1. zawierające elementy graficzne powiązane z tekstem

2. wykonane indywidualnie

3. nieposiadające  treści niecenzuralnych

4. maksymalna ilość slajdów – 10 zapisanych na płytce CD lub DVD w programie POWER POINT.

5. prezentacja może zawierać rysunki, zdjęcia w formacie JPG, animacje, dźwięki, itd.

6. gotowe prezentacje należy oddawać na płycie CD-R do pani M..Marcjan.

Płyty muszą być opisane: imię, nazwisko oraz klasę autora.

VII. Kryteria oceny prac:

Prace będą oceniane przez organizatorów pod względem:

1. zgodności z tematem konkursu

2. treści merytorycznej

3. estetyki wykonania pracy

4. technik informatycznych

VIII. Zasady nagradzania:

Organizatorzy przewidują nagrody rzeczowe za I, II, III miejsce, które zostaną wręczone przez dyrektora szkoły podczas apelu sukcesu.

IX. Pozostałe ustalenia:

1. Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna i nie podlega odwołaniu.

2. Niniejszy regulamin jest jedynym dokumentem określającym zasady konkursu.

3. Sytuacje, które nie są objęte regulaminem rozstrzygają organizatorzy.

Uczniowie SP10 kibicowali podczas II Halowego Europejskiego Mityngu Lekkoatletycznego „Copernicus Cup 2016"

Uczniowie z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w II Halowym Europejskim Mityngu Lekkoatletycznym „Copernicus Cup 2016, który odbył się w dniu 12 lutego b.r. w Toruniu.Już sama hala, która jest jedyną w Polsce halą sportową przygotowaną do rozgrywania pełnego programu dyscyplin lekkoatletycznych w zawodach międzynarodowych zrobiła na nas niesamowite wrażenie. Byliśmy  świadkami zwycięstwa w kapitalnym biegu na 60 m Ewy Swobody, która poprawiła halowy rekord świata juniorek (7,07s.). Poprzedni rekord wynosił 7,09 s. i od marca 1999 roku (od halowych mistrzostw świata w Maebashi) należał do Nigeryjki Joan Uduak Ekah. Dużą dawkę emocji dostarczył nam również bieg na 800 metrów (1.46,18 min. ) Adama Kszczota. Wicemistrz świata w Pekinu (2015) wyprzedził renomowanych rywali: brązowego medalistę olimpijskiego z Londynu (2012) Kenijczyka Timothy'ego Kituma - 1.46,72 oraz Etiopczyka Mohammeda Amana - 1.47,24, który zarówno na stadionie w Moskwie (2013) oraz w sopockiej hali (2014) zdobył złote medale mistrzostw globu. Konkurs pchnięcia kulą rezultatem 21,04 wygrał  Michał Haratyk.

Cieszyliśmy się, że Toruń okazał się szczególnie szczęśliwy dla sześciorga lekkoatletów, którzy uzyskali minima na halowe mistrzostwa świata w połowie marca w Portland (USA): Renaty Pliś  i Danuty Urbanik w biegu na 1500 m, Justyny Święty  na 400 m, Roberta Sobery i Piotra Liska  w skoku o tyczce (skoczyli po 5,77 m i Łukasza Krawczuka  na 400 m.

Naładowani emocjami sportowymi i zaopatrzeni w autografy od gwiazd "Królowej Sportu" wróciliśmy do domu. Takie wyjazdy uświadamiają jedno. Aby coś w sporcie osiągnąć, trzeba mieć w sobie masę samozaparcia i determinacji.

Dziękujemy Wydziałowi Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu w Inowrocławiu za zorganizowanie bezpłatnych wejściówek oraz przejazdu na zawody.