• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Szkoła Promująca Zdrowie
    • IV Tydzień zdrowia - 2015

    • W dniach 13.04- 17.04.2015 trwa tydzień zdrowia pod hasłem

     " Aktywnie po zdrowie"

            13.04.2015 - bezpiecznie i zdrowo!

      Poniedziałek 13 kwietnia po raz kolejny rozpoczął Tydzień Zdrowia w naszej szkole, którego hasłem przewodnim jest „Aktywnie po zdrowie”. Dzień ten upłynął pod znakiem bezpieczeństwa i ruchu.

     Przedstawiciele Policji sierż. sztab. Anna Grocman i sierż. sztab Izabela Lewicka Woszczak przekazały wiedzę dotyczącą poruszania się na drogach. Przedstawiły zasady poruszania się  rowerem, samochodem oraz bezpieczeństwa podczas przewożenia dzieci.

     Spotkanie młodszych i starszych uczniów z przedstawicielami Policji pomogło w przypomnieniu i przyswojeniu  przepisów ruchu drogowego, a w szczególności zasad bezpiecznej jazdy na rowerze. Jazda na rowerze według dzieci jest ich ulubioną rozrywką i jednocześnie zdrową formą aktywności fizycznej. W związku z tym konieczna jest znajomość bezpiecznej jazdy rowerem raz w co powinien być wyposażony rower i rowerzysta.

     Panie Policjantki tłumaczyły, że przed wyruszeniem w trasę należy sprzęt najpierw przejrzeć z rodzicem. W żadnym razie nie wsiadamy na rower jeśli ma on jakieś uszkodzenia, niesprawne hamulce czy inne usterki, gdyż grozi to wypadkiem. Zabroniona jest jazda po jezdni obok innego uczestnika, czy czepianie się pojazdów. Szczególną rolę panie Policjantki przypisały odblaskom, które sprawiają, że dzieci podczas poruszania się po drogach są bardziej widoczne, a przez to bardziej bezpieczne. Przypomniały również w jaki sposób poruszamy się poboczem drogi, gdy idziemy pieszo lub pokonujemy trasę rowerem.

         Tradycyjnie wielką atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia samochodu policyjnego.

     W dalszej części dnia przyszedł czas na ruch.  Uczniowie klasy VI poznali ciekawe gry i zabawy z „jajowatą piłką”. Instruktor w trakcie zajęć nauczył dzieci gry w Rugby TAG. Wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem brały udział w zajęciach. Okazało się, że jest to świetna zabawa i alternatywa zajęć sportowych. Najmłodsi czyli dzieci z „zerówki” wzięły udział w grach i zabawach z piłką, pod czujnym okiem pana Krzysztofa Brossa - instruktora sportu, trenera II klasy dyscypliny piłka nożna, tenis, Kujawsko-Pomorskiej Akademii. Natomiast piątoklasiści mieli okazję poćwiczyć techniki piłki nożnej w różnych formach zabawowych.

       Podsumowaniem pierwszego dnia Tygodnia Zdrowia okazał się długo oczekiwany mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami chłopców z kl. VI i V. Pomimo zaciętej walki chłopców z kl. V, mecz zakończył się zwycięstwem  kl. VI wynikiem 8:0. Królem strzelców z sześcioma  trafieniami na koncie okazał się Hubert Jeziorski z kl.VI. Cały mecz przebiegał w przyjacielskiej atmosferze, a po nim były podziękowania , wszystko w myśl zasady fair-play.

     Smacznie i zdrowo

     14 kwietnia, w kolejnym dniu,  trwającego Tygodnia Zdrowia, uczniowie zostali zaproszeni do degustacji zdrowej żywności. Szczególnie smakowały dzieciom wyroby ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Inowrocławiu oraz pieczywo pełnoziarniste z piekarni państwa Jóźwiaków. Wszyscy zajadali się także domowymi przetworami, wśród których dominowały konfitury, dżemy, sałatki warzywne. Było to zamknięte „lato w słoiku”.

     W godzinach popołudniowych, młodsi uczniowie z klas1-3 mieli okazję wziąć udział w zajęciach z  gimnastyki i akrobatyki, które prowadził Albin Grablewski – trener  Inowrocławskiego Klubu Kyokushin – Sekcja gimnastyki i Akrobatyki. Zajęcia odbyły się w na dużej sali gimnastycznej w Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu i m.in. zachęcały do uprawiania gimnastyki jako fundamentu do dalszego uprawiania sportu.. Uczniowie  w formie zabawowej poznali nowe ćwiczenia, proste układy gimnastyczne, ale i ćwiczenia zachowania prawidłowej postawy ciała (ćwiczenia korekcyjne i kompensacyjne) a dodatkowo wprowadzone elementy rywalizacji jeszcze bardziej uatrakcyjniły zajęcia. Zarówno rodzicom, dopingującym i motywującym swoje pociechy, jak i uczniom bardzo podobała się taka forma promocji zdrowego stylu życia.

     Wycieczka do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu


      

     W ramach  Tygodnia Zdrowia 16 kwietnia uczniowie klasy VI odbyli wycieczkę do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Inowrocławiu. Podczas wizyty na oddziale, uczniowie poznali skład i funkcje krwi oraz grupy i choroby krwi. Kierownik oddziału p. E. Pater wytłumaczyła uczniom, dlaczego ważna jest znajomość grup krwi w sytuacjach zagrożenia życia człowieka oraz uświadomiła znaczenie honorowego krwiodawstwa. Uczniowie na pamiątkę otrzymali długopisy oraz broszury informacyjne  na temat honorowego krwiodawstwa.

     Wycieczka do pijalni wód

     Pozostając w klimacie kwietniowego Tygodnia Zdrowia- Żyj zdrowo, aktywnie, na sportowo,  dzieci z klas 1-3  wybrały się do Palmiarni - Pijalni wód , mieszczącej się w Parku Solankowym.

     W oczekiwaniu na otwarcie umililiśmy sobie czas i próbowaliśmy  się rozgrzać na placu zabaw. Poza murami szkoły wyraźnie wzrasta aktywność fizyczna dzieci.

     Niestraszne  były drabinki, huśtawki, wszelkiego rodzaju kręciołki. Konkurencją dla dziecięcych głosów były trele licznych  na tym obszarze ptaszków. W Palmiarni niczym w tropikach aż gęsto od  roślin. Wysokie i rozłożyste palmy, juki, fikusy, kaktusy, drzewo cytrynowe, bambusy i bananowce. Uroku dodaje oczko wodne ze złotymi rybkami. Wśród roślinności w klatce mieszkają ptaki zeberki. Można odnaleźć tutaj spokój i ukojenie.

     W drugiej  części- pijalni można było skosztować wód wydobywanych w  Inowrocławiu,  mineralnej „Inowrocławianka” i leczniczej „Jadwiga”. Ludzie mówią, że mają zbawienny wpływ na ludzkie zdrowie i urodę. Pożyjemy, zobaczymy… Póki co lustro pokazuje to, co zwykle. Zajrzeliśmy do chaty kujawskiej, w której jakby czas się zatrzymał i przypomniał jak onegdaj bywało. W drodze powrotnej dość często spotykaliśmy wiewiórki, pomykające między drzewami. Wiosna już na dobre zadomowiła się w Solankach.

      

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit