• Uczniowie
        • Spotkania u Jana

Zapraszamy dzieci i rodziców na cykl spotkań, pt.:

„Czwartkowe spotkania w SP 10 u Jana”

Zajęcia otwarte dla dzieci

w czwartki od godz. 16.30 do 17.30.

-  Zajęcia czytelnicze, zabawy i gry integracyjne w bibliotece „Dzień Anioła i Miłego Słowa”.

– Przedstawienie i zajęcia plastyczne w świetlicy „Wokół pór roku”.

Język angielski na wesoło, oraz  warsztaty kulinarne „Na europejską nutę”.

zajęcia plastyczne „Zwiastuny wiosny”, spotkanie z dyrektorem szkoły, nauczycielami i zwiedzanie pomieszczeń szkoły.

smiley ZAPRASZAMY !!!

* Regulamin rekrutacji oraz wnioski znajdują się w zakładce "Dokumenty szkoły"

Zwiastuny Wiosny

W naszej szkole odbyły się już po raz czwarty zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców przed zapisami do szkoły i przedszkola. Tym razem „Czwartkowe spotkania w SP 10 u Jana” odbyły się pod hasłem „Zwiastuny wiosny”.

Dzieci obejrzały krótki film o pierwszych zwiastunach wiosny, wysłuchały wiersza pt. „Pani wiosna”, rozpoznawały głosy ptaków , które powróciły z dalekich krajów oraz nazywały pierwsze wiosenne kwiatki.

Głównym punktem zajęcia było wykonanie pracy plastycznej polegającej na wypełnieniu konturów krokusów, tulipanów i przebiśniegów kulkami z krepy i małymi kawałkami wycinanek. Dzieci bardzo chętnie pracowały , a w nagrodę otrzymały kolorowe motylki.

Na Europejską Nutę

Takie hasło przyświecało uczestnikom kolejnego „Czwartkowego spotkania w SP 10 u Jana”, które odbyło się 06.03.2014 r. w naszej szkole. To już trzecie spotkanie z dziećmi i rodzicami na zajęciach otwartych przed zapisami do przedszkola i szkoły. Tym razem dzieci przez zabawę uczyły się języka angielskiego. Dzieci bawiły się w przygotowanie pizzy, wesołe pozdrowienia i piosenki – wszystko w języku angielskim. W drugiej części spotkania, podczas warsztatów kulinarnych, dzieci poznały różnorodność kuchni niektórych państw Unii Europejskiej.

Wokół pór roku

W czwartek 27 lutego w naszej szkole odbyły się, już po raz drugi, zajęcia otwarte dla dzieci i rodziców. Było to kolejne spotkanie z cyklu „Czwartkowe spotkania w SP 10 u Jana”. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie p.t. „Miesiące kupują buty”, które wprowadzało widzów w różne perypetie poszczególnych miesięcy. Kontynuację kalendarzowych miesięcy stanowiło zajecie w świetlicy p.t. „Wokół pór roku”. Podczas zabawy w pory roku dzieci odkrywały uroki zimy, tańczącą  wiosnę, radosne lato i barwy jesieni. Potrafiły odróżnić od siebie poszczególne pory roku, odnajdując ich charakterystyczne atrybuty. Dzieci świetnie się wczuwały w panującą atmosferę i chętnie podejmowały kolejne wyzwania. Za wytrwałą pracę uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.