• Szkolne Koło PCK

7 fundamentalnych zasad PCK

Wydarzenia 2022/2023

Wielkanoc z PCK

Wielkanoc to dla wszystkich bardzo ważne święta - rodzinne i radosne. Spędzamy je z naszymi rodzinami, przy suto zastawionym stole, pełnym wykwintnych potraw i smakołyków... Ale czy rzeczywiście wszyscy?

Zapewne wielu z nas przez chwilę o tym pomyśli przed zbliżającymi się świętami i w miarę własnych możliwości pomoże słabszym i potrzebującym wsparcia. Będą i tacy, którzy - nie wiedząc jak pomóc - mimo szczerych chęci zrezygnują. Polski Czerwony Krzyż zachęca do wsparcia wielkanocnej akcji pomocy. Akcja organizowana jest  od wielu lat w całym kraju. Dzięki szkolnym kołom PCK,  zarządom rejonowym i okręgowym możemy dotrzeć  z pomocą do najbardziej potrzebujących. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty i zbiórki darów w sklepach, na rynkach miast i w szkołach. Dzięki temu wiele rodzin w całej Polsce godnie i uroczyście spędza Święta Wielkanocne.

Z myślą o  potrzebujących  każdego roku PCK przygotowuje kilkanaście tysięcy paczek żywnościowych oraz organizuje kilkaset spotkań i śniadań wielkanocnych. W ciągu wielu lat prowadzenia tej akcji Polski Czerwony Krzyż objął kompleksową pomocą dziesiątki tysięcy najbiedniejszych rodzin.

W dniach od 7 marca do 13 marca  obyła się  w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych takich jak puszki konserw, makarony, cukier, mąka, itp.,  czy artykułów chemicznych.

Dziękujemy Darczyńcom za  pomoc i okazane serce  ❤️ w ramach akcji "Wielkanoc z PCK". Dary zostały   przekazane  do Rejonowego Oddziału PCK i dotrą do rodzin najbardziej  potrzebujących.

WYDARZENIA 2017/2018

W ramach akcji PCK „Gwiazdka czerwonokrzyska” w okresie przedświątecznym w naszej szkole  zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla  mieszkańców Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu. Zebrano kwotę 102,67zł.  Ponadto  w  ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" PCK została w naszej szkole zorganizowana zbiórka zabawek.  Dary  za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK  zostały  przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali na ten szczytny cel zabawki w postaci maskotek, lalek, gier,  książeczek czy bajek.

WYDARZENIA 2015/2016

„Gwiazdka Czerwonokrzyska” w SP 10

Z okazji radosnych i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, tych nielicznych dni gdy przycichają spory, z kolędą na ustach siadamy wokół Stajenki, życzymy sobie wszyscy wzajemnie cichej radości Bożego Narodzenia, miłości, która pozwala w każdym widzieć bliźniego, nadziei na ludzką szczerość, życzliwość i dobroć. W takim "duchu" w okresie przedświątecznym w naszej szkole zostały zorganizowane zbiórki darów na rzecz mieszkańców Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu. Wśród darów znalazły się artykuły czystości i higieny osobistej oraz odzież. Ponadto Szkolne Koło  PCK działające przy naszej szkole zorganizowało zbiórkę zabawek w ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Dary trafią do Oddziału Rejonowego PCK i zostaną przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym.

WYDARZENIA 2014/2015

„Chroń dziecięce uśmiechy”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.  Nasi uczniowie w październiku i listopadzie uczestniczyli w programie edukacyjnym w ramach akcji PCK  „Chroń dziecięce uśmiechy”. Dzięki nowoczesnym materiałom mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób w formie ćwiczeń, gier, quizów  poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.

Akcja PCK „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

W ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" PCK została w naszej szkole zorganizowana zbiórka zabawek. Dary  za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK  zostaną przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczniom klas O-III, którzy ofiarowali na ten szczytny cel zabawki w postaci maskotek, lalek,  książeczek czy bajek.