• Uczniowie

Program__Szkolnego_Kola_PCK_2019-2020.docx

Regulamin szkolnych kół PCK.pdf

WYDARZENIA 2017/2018

W ramach akcji PCK „Gwiazdka czerwonokrzyska” w okresie przedświątecznym w naszej szkole  zostały zorganizowane zbiórki pieniędzy przeznaczonych na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla  mieszkańców Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu. Zebrano kwotę 102,67zł.  Ponadto  w  ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" PCK została w naszej szkole zorganizowana zbiórka zabawek.  Dary  za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK  zostały  przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Uczniowie naszej szkoły ofiarowali na ten szczytny cel zabawki w postaci maskotek, lalek, gier,  książeczek czy bajek.

WYDARZENIA 2015/2016

„Gwiazdka Czerwonokrzyska” w SP 10

Z okazji radosnych i oczekiwanych Świąt Bożego Narodzenia, tych nielicznych dni gdy przycichają spory, z kolędą na ustach siadamy wokół Stajenki, życzymy sobie wszyscy wzajemnie cichej radości Bożego Narodzenia, miłości, która pozwala w każdym widzieć bliźniego, nadziei na ludzką szczerość, życzliwość i dobroć. W takim "duchu" w okresie przedświątecznym w naszej szkole zostały zorganizowane zbiórki darów na rzecz mieszkańców Domu Pomocy im. św. Brata Alberta w Inowrocławiu. Wśród darów znalazły się artykuły czystości i higieny osobistej oraz odzież. Ponadto Szkolne Koło  PCK działające przy naszej szkole zorganizowało zbiórkę zabawek w ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem". Dary trafią do Oddziału Rejonowego PCK i zostaną przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym.

WYDARZENIA 2014/2015

„Chroń dziecięce uśmiechy”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.  Nasi uczniowie w październiku i listopadzie uczestniczyli w programie edukacyjnym w ramach akcji PCK  „Chroń dziecięce uśmiechy”. Dzięki nowoczesnym materiałom mogli w ciekawy i atrakcyjny sposób w formie ćwiczeń, gier, quizów  poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby.

Akcja PCK „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”

W ramach ogólnopolskiej akcji "I Ty możesz zostać św. Mikołajem" PCK została w naszej szkole zorganizowana zbiórka zabawek. Dary  za pośrednictwem Rejonowego Oddziału PCK  zostaną przekazane rodzinom najbardziej potrzebującym. Szczególne podziękowania należą się najmłodszym uczniom klas O-III, którzy ofiarowali na ten szczytny cel zabawki w postaci maskotek, lalek,  książeczek czy bajek.