• Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników

• Realizacja projektu "Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników

Projekt pod nazwą "Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników" kierowany jest do uczniów 12 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Inowrocław.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia specjalistyczne oraz warsztaty (kursy) doszkalające dla nauczycieli. Projekt adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych w zakresie podstawowego materiału programowego jak i do uczniów z deficytami, dla których przygotowano zajęcia indywidualne i specjalistyczne. W projekcie udział weźmie łącznie 1507 uczniów, 220 nauczycieli biorących udział w warsztatach.

W projekcie zaplanowano formy wsparcia dla uczniów 12 szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej Integracyjnej.

Podsumowanie realizacji projektu „Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników”

W projekcie „ Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników” uczestniczyło ponad 60 uczniów naszej szkoły.

Zajęcia projektowe  ukierunkowane były na podniesienie poziomu wiedzy oraz kształcenie

i rozwijanie  kompetencji kluczowych uczniów  w zakresie: TIK, nauk  matematyczno-przyrodniczych oraz  języków obcych (języka angielskiego i języka niemieckiego). Poprzez zastosowanie różnorodnych form i metod pracy oraz wykorzystanie sprzętu oraz materiałów dydaktycznych, którymi w ramach projektu doposażono szkolne pracownie, uczniowie poznali dodatkowe multimedialne źródła skutecznego poszerzania  zakresu   wiadomości i umiejętności.

W trakcie zajęć uczniowie korzystali z atrakcyjnych platform edukacyjnych, ciekawych programów
          i aplikacji. I choć  realizacja projektu odbywała się częściowo w trudnej pandemicznej rzeczywistości,  uczestnicy z przyjemnością  uczestniczyli w  zajęciach dodatkowych i doskonalili swoje kompetencje
          z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.