• Szkolne Koło PCK

• Wielkanoc z PCK

Społeczność naszej szkoły brała udział w akcji Polskiego  Czerwonego Krzyża „Wielkanoc z PCK”, by dotrzeć  z pomocą do najbardziej potrzebujących. Dzięki zbiórce artykułów spożywczych, wiele rodzin, tych najbardziej potrzebujących będzie mogła spędzić godnie i uroczyście Święta Wielkanocne. W ciągu wielu lat prowadzenia tej akcji Polski Czerwony Krzyż objął kompleksową pomocą dziesiątki tysięcy najbiedniejszych rodzin. Dziękujemy za okazaną pomoc serce!

Wielkanoc to dla wszystkich bardzo ważne święta - rodzinne i radosne. Spędzamy je z naszymi rodzinami,

przy suto zastawionym stole, pełnym wykwintnych potraw i smakołyków... Ale czy rzeczywiście wszyscy?

Zapewne wielu z nas przez chwilę o tym pomyśli przed zbliżającymi się świętami i w miarę własnych możliwości pomoże słabszym i potrzebującym wsparcia. Będą i tacy, którzy - nie wiedząc jak pomóc - mimo szczerych chęci zrezygnują. Polski Czerwony Krzyż zachęca do wsparcia wielkanocnej akcji pomocy. Akcja organizowana jest  od wielu lat w całym kraju. Dzięki szkolnym kołom PCK,  zarządom rejonowym i okręgowym możemy dotrzeć  z pomocą do najbardziej potrzebujących. Kilka tygodni przed świętami wielkanocnymi rozpoczynają się kwesty i zbiórki darów w sklepach, na rynkach miast i w szkołach. Dzięki temu wiele rodzin w całej Polsce godnie i uroczyście spędza Święta Wielkanocne.
          Z myślą o  potrzebujących  każdego roku PCK przygotowuje kilkanaście tysięcy paczek żywnościowych oraz organizuje kilkaset spotkań i śniadań wielkanocnych. W ciągu wielu lat prowadzenia tej akcji Polski Czerwony Krzyż objął kompleksową pomocą dziesiątki tysięcy najbiedniejszych rodzin.

Zwracamy się z prośbą do Państwa o wsparcie  działań PCK. W dniach od 7 marca do 13 marca  odbędzie się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych takich jak puszki konserw, makarony, cukier, mąka, itp.,  czy artykułów chemicznych.

Podarujmy odrobinę radości tym, dla których okres świąt to czas troski i samotności. Państwa pomoc w ramach akcji "Wielkanoc z PCK" zostanie przekazana do Rejonowego Oddziału PCK i dotrze do rodzin najbardziej  potrzebujących.