• SKO

Witamy w nowym roku szkolnym 2023/2024

Zachęcamy do oszczędzania w Szkolnej Kasie Oszczędnościowej przez cały rok.

Wyniki Szkolnego konkursu plastycznego z SKO

"Zaprojektuj breloczek z logo SKO"

Nagrodzeni uczniowie:

I miejsce - Maciej Rolirad kl.1 Patrycja Szwed kl. 2

II miejsce - Alicja Koniczyńska kl.1 Kacper Wudarek kl.2

III miejsce - Liliana Bartoszewska kl.2 Maja Jeznach kl.2

Wyróżnienie - Sebastian Dobrzyński kl.1

Szkolny Konkurs Plastyczny

„Zaprojektuj breloczek z logo SKO"

Zapraszam do udziału w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem

„Zaprojektuj breloczek z logo SKO”

Cele:

- promowanie działalności SKO,
          - rozwijanie kreatywności oraz  talentów  plastycznych i technicznych,
          - kształcenie zdrowej rywalizacji wśród uczestników konkursu,

Termin składania  prac - 18.03.2022 r.

( do p. Renaty Wilbik )

Warunki uczestnictwa:

1. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas 0 – III
          2. Każdy praca musi być pracą oryginalną, wykonaną według własnego projektu i  własnoręcznie.
          3. Może to być praca przestrzenna bądź wykonana na kartce o formacie A4.
          4. Technika wykonania  prac dowolna.
          5. Do konkursu należy zgłaszać wyłącznie  prace indywidualne.
          6. Każda praca powinna posiadać na odwrocie imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
          7. Prace konkursowe oceniane będą przez powołaną przez organizatora komisję, która będzie brała pod uwagę samodzielność przy wykonywaniu prac, oryginalność, pomysłowość, estetykę oraz zgodność z tematyką konkursu.

Wilbik Renata

„ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”

Nasza szkoła przystapiła do konkursu „ Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym” .

Celem konkursu jest edukacja dzieci w zakresie różnych form oszczędzania oraz propagowanie wśród uczniów członkostwa w SKO, upowszechnianie systematycznego oszczędzania i racjonalnego gospodarowania pieniędzmi.

Podstawą działalności SKO jest systematyczne oszczędzanie poprzez dokonywanie wpłat na książeczki SKO, co zostaje potwierdzone wpisem oraz naklejką. Zarówno książeczka jak i naklejki są atrakcyjne graficznie, kolorowe;  po prostu ładne.

Oszczędzanie popularyzowane jest również poprzez konkursy : plastyczny, łamigłówek, czytanie ze zrozumieniem, matematyczny o wspólnej nazwie „ Wokół pieniądza”.

Na kółku plastycznym dzieci wykonują prace na temat oszczędzania, a efekty można podziwiać na wystawach w holu szkoły.

Udział w tej akcji to nie nudne zbieranie pieniędzy, to szereg działań o charakterze dydaktyczno- wychowawczym w atrakcyjnej formie.

Pomysł na współpracę naszej szkoły z Bankiem Spółdzielczym zyskał poparcie wśród rodziców, co przekłada się na dużą ilość systematycznie wpłacających uczniów.

Opiekunem Szkolnej Kasy Oszczędności jest pani:  Renata Wilbik