Projekty i programy
- Erasmus PO WER
- Erasmus +
- Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników
- Czytam z klasą lekturki spod chmurki
- Sukcesy uczniów
- Uroczystości szkolne
- WOLONTARIAT
- Akcje na misje
- Szkoła z Prawami Dziecka
- SKO
- SKO - Licznik oszczędności
- Matematyka króluje
- Wycieczki 2019/2020
- Konkursy szkolne 2016/2017
- Sukcesy uczniów 2019/2020
- Sukcesy 2018/2019
- Sukcesy 2017/2018
- Sukcesy 2016/2017
- Sukcesy 2015/2016
- Sukcesy 2014/2015
- Sukcesy 2013/2014
- Ziarenka dobra
- Szkolny Klub Bezpieczeństwa 2015/2016
- Od ziarenka do bochenka
- Szkolne Koło PCK
Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników
Realizacja projektu "Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników
Projekt pod nazwą "Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników" kierowany jest do uczniów 12 szkół podstawowych, których organem prowadzącym jest Miasto Inowrocław.
W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia pozalekcyjne ukierunkowane na rozwój kompetencji kluczowych, zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze, zajęcia specjalistyczne oraz warsztaty (kursy) doszkalające dla nauczycieli. Projekt adresowany jest do wszystkich uczniów szkół podstawowych w zakresie podstawowego materiału programowego jak i do uczniów z deficytami, dla których przygotowano zajęcia indywidualne i specjalistyczne. W projekcie udział weźmie łącznie 1507 uczniów, 220 nauczycieli biorących udział w warsztatach.
W projekcie zaplanowano formy wsparcia dla uczniów 12 szkół podstawowych - Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2, Szkoły Podstawowej nr 4, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 14, Szkoły Podstawowej nr 16, Szkoły Podstawowej Integracyjnej.
Podsumowanie realizacji projektu „Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników”
W projekcie „ Zajęcia z TIK-u źródłem dobrych wyników” uczestniczyło ponad 60 uczniów naszej szkoły
.
Zajęcia projektowe ukierunkowane były na podniesienie poziomu wiedzy oraz kształcenie
i rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w zakresie: TIK, nauk matematyczno-przyrodniczych oraz języków obcych (języka angielskiego i języka niemieckiego). Poprzez zastosowanie różnorodnych form i metod pracy oraz wykorzystanie sprzętu oraz materiałów dydaktycznych, którymi w ramach projektu doposażono szkolne pracownie, uczniowie poznali dodatkowe multimedialne źródła skutecznego poszerzania zakresu wiadomości i umiejętności.
W trakcie zajęć uczniowie korzystali z atrakcyjnych platform edukacyjnych, ciekawych programów
i aplikacji. I choć realizacja projektu odbywała się częściowo w trudnej pandemicznej rzeczywistości, uczestnicy z przyjemnością uczestniczyli w zajęciach dodatkowych i doskonalili swoje kompetencje
z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnych.