• Projekty i programy
        • Szkolny Klub Bezpieczeństwa 2015/2016

• Redakcja: Katarzyna Kurtysiak

Piszemy sprawozdanie -28.05.2016

Członkowie SKB "Bezpieczniki" piszą sprawozdanie na konkurs na najaktywniejszy i efektywniejszy SKB. Uczniowie pod okiem opiekuna  gromadzą działania i zbierają w całość dotychczasowe  przedsięwzięcia.

Bezpieczne przerwy – 27.05.2016

SKB "Bezpieczniki " dba o właściwe zachowanie na przerwach. Jesteśmy widoczni wśród naszych kolegów. Dbamy o ład i porządek. Łagodzimy spory i pomagamy rozwiązać kłopoty.

18.05.2016

Przez miesiąc wychowankowie świetlicy zmagali sie z elementami programu "Bezpieczna droga". Wykonywali zadania praktyczne i teoretyczne, grali w grę edukacyjną, oglądali film. Dzieci zostały wyposażone  w znaczki odblaskowe oraz na posumowanie otrzymali dyplomy.

16.05.2016

Uczniowie SP nr 10 w Inowrocławiu doskonalili swoje umiejętności w zakresie bezpiecznego poruszania sie na drodze. Wykonali znaki drogowe i prowadzili zabawy w ruchu drogowym. Dzieci obejrzały film przygotowany przez KPP w Gdańsku. Na koniec zajęć i wykonały prace plastyczne.

"Bezpieczniki w świetlicy"

Członkowie SKB przeprowadzili zajęcia szkoleniowie dla wychowanków świetlicy nt zasad zachowania się na drodze.

W zabawach dzieci uczyły się przechodzenia przez ulicę, naśladowały ruch uliczny i reagowanie na sygnalizację świetlną.Starsze koleżanki doskonale wcieliły się w role nauczycielek. Dziewczyny same przygotowały zabawy i zadania dla młodszych.

Konkurs plastyczny „Tu jest super, tu jest bezpiecznie.”

Uczniowie SP nr 10 w Inowrocławiu wzięli udział w konkursie organizowanym pod patronatem wydawnictwa "Express Media" , mającym na celu propagowanie bezpieczeństwa na drodze, nad wodą, w Internecie, w lesie, w kontakcie z obcymi, na rowerze. Troje uczniów wykonało prace konkursowe: Nina Jamiołkowska- bezpieczeństwo na drodze, Blanka Górna - bezpieczeństwo   w sieci, Hubert Pakulski - bezpiecznie przechodzę przez jezdnię.

Tworzymy gazetkę

SKB "Bezpieczniki" przygotowuje gazetkę dla swoich kolegów, aby na bieżąco mogliby śledzić działalność klubu.

Z pracami konkursowymi nt "Dekalog Kulturalnego Rowerzysty" została zapoznana cała społeczność szkolna.

Dekalog Kulturalnego Rowerzysty

Członkowie SKB "Bezpieczniki" wzięli udział w marcowym konkursie i przygotowali Dekalog Kulturalnego Rowerzysty.

Wykonano 7 prac, pośród których wybrano jedną i wysłano na konkurs. Prace przygotowali : Agata Rolirad, Dorota Rolirad, Nikodem Orczyk, Oliwier Klejnowski, Dawid Zdunowski, Julia Zielińska, Daria Lewandowska. Na konkurs  wysłano prace Nikodema Orczyka.

Uczniowie dojeżdżają do szkoły rowerami . W związku z tym ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania się na drodze.

Wzięliśmy udział w konkursie październikowym-13 listopada 2015 r.

Członkowie SKB "Bezpieczniki" wzięli udział w konkursie październikowym polegającym na wypracowaniu  hasła promującego  jazdę w foteliku. Dzieci wypełniły ankietę dotyczącą korzystania przez nie w czasie jazdy z fotelika.

Nasze hasło brzmi: "Kiedy jeździsz w foteliku unikniesz kłopotów bez liku."

Wybraliśmy nazwę klubu-30 pażdziernka 2015 r.

Członkowie SKB przy SP nr 10 w Inowrocławiu podczas burzliwych obrad wybrali nazwę dla swego klubu. Brzmi ona "BEZPIECZNIKI".
          Klubowicze nadal dbają o bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w szkole oraz w najbliższej okolicy.

KRONIKA SKB