• Wystawa - Wielkopolanie ku Niepodległej - w stulecie zwycięskiego powstania 1918 -1919 roku

          • W najbliższą sobotę na inowrocławskim Rynku odbędzie się wernisaż wystawy "Wielkopolanie ku Niepodległej - w setną rocznicę zwycięskiego powstania 1918-1919 roku".

            Wystawa „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918-1919 roku” została przygotowana przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości we współpracy z ponad 20 wielkopolskimi instytucjami muzealnymi, naukowymi, bibliotecznymi oraz organizacjami społecznymi, zajmującymi się pamięcią o Powstaniu Wielkopolskim. 

            Wystawa ma upowszechniać wiedzę o zwycięskim Powstaniu Wielkopolskim w rocznicę jego stulecia i stać się ważnym elementem upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 r. W poszczególnych modułach wystawy zwiedzający będą mogli poznać historię XIX-wiecznej drogi Wielkopolan do niepodległości, dzieje Powstania Wielkopolskiego, udział wojsk wielkopolskich w walkach o granice Rzeczypospolitej oraz kultywowanie pamięci o zwycięskim zrywie.

          • Egzamin ósmoklasisty

          • Szanowni Rodzice, Uczniowie!

            Zawiadamiam, że  egzamin ósmoklasisty w  naszej szkole  odbędzie się zgodnie z terminarzem:

            -15 kwietnia 2019 roku    egzamin z języka polskiego

            -16 kwietnia 2019 roku    egzamin z matematyki

            -17 kwietnia 2019 roku    egzamin z języka angielskiego.

          • Głosujmy na Wielkanocną Pisankę!

          • Klasa 1 przygotowała piankę na Konkurs Wielkanocny dla Szkół Podstawowych, organizowany przez Galerię Solną w Inowrocławiu. Tam też będzie wystawiona wielkanocna pisanka z naszej szkoły. W dniach 8 - 14 kwietnia odbędzie się głosowanie. Prosimy o oddawanie głosów na pisankę wykonaną przez pierwszoklasistów z naszej szkoły!

          • Kolejny sukces Zuzanny!

          • Zuzanna Biernat została finalistką XVIII Powiatowego Konkursu Biologicznego

            Zuzanna Biernat została finalistką XVIII Powiatowego Konkursu Biologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów zorganizowanym przez II LO im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu. Nasza zdolna uczennica uplasowała się na 4 miejscu i zdobyła tytuł finalisty. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Zuzia była jedyną siódmoklasistką biorącą udział w konkursie, co szczególnie podkreślili Organizatorzy. Warto dodać, że do konkursu biologicznego przystąpiło 120 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Konkurs odbył się pod patronatem Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

          • Specjalistki od ekologii…

          • Dnia 6 kwietnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Inowrocławiu odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia dla klas piątych i szóstych. Laureatami konkursu zostały uczennice klasy V: Martyna Krzykanowska i Aleksandra Slawiczek, które zajęły I miejsce oraz Julia Kilich II miejsce. 

            Uczennice wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska.

            Gratulacje i życzenia kolejnych sukcesów!

          • Najmłodsi poznawali historię naszego miasta

          • W pięknie odrestaurowanej kamienicy przy ul. Kasztelańskiej 22 w Inowrocławiu mieści się  stała ekspozycja archeologiczna Askaukalis. To  tutaj 3 kwietnia  nasze najmłodsze dzieci z oddziału „0”  miały okazję przekonać się  o niezwykłym bogactwie  mieszczących się tam eksponatów. Zostały one wykryte  podczas prowadzonych przez prof. Aleksandrę Cofta-Broniewską ponad 50-letnich badań archeologicznych na Kujawach. Wystawa mieści się w kilku salach prezentujących dzieje Kujaw na przestrzeni wieków, w tym m.in. występowanie bursztynu na Kujawach, przebieg szlaku bursztynowego, wytwórczość mieszkańców Kujaw, a także kulturę i obrzędowość. Dzieci podziwiały znajdujące się w muzeum liczne ozdoby, naczynia, przedmioty użytkowe, narzędzia, broń i zupełnie unikalne żarna do mielenia kaszy. Na uwagę zasługują również odsłonięte fragmenty średniowiecznego  muru obronnego miasta z pięknej gotyckiej cegły, które są jednocześnie ścianą kamienicy. Kolejną atrakcją  była  wizyta w Muzeum Solnictwa w Inowrocławiu,  nawiązujące do nieistniejącej już kopalni. Dzieci miały okazję poznać bogatą historię solnictwa rozwijającego się na terenie naszego miasta Inowrocławia od pradziejów. Z całą pewnością warto tu zajrzeć, by poznać pasjonującą historię praprzodków.