• How sweet is Europe? – kolejny projekt e-Twinning realizowany w „Dziesiątce”

• Od marca 2024 trwa realizacja projektu „How sweet is Europe?”. Nasi trzecioklasiści  współpracują
            z uczniami z Czech i Serbii.  Uczestnicy projektu opracowali dotychczas krótkie prezentacje
            po angielsku  o sobie wykorzystując Padlet oraz przygotowali propozycje logo, co poprzedzone było zebraniem informacji na temat popularnych słodyczy z  różnych państw europejskich.
            Oczywiście Internet bardzo ułatwił dzieciom wykonanie zadania.
            Przed uczniami kolejne wyzwania: przygotowanie prezentacji o szkole, wysłanie do partnerskich szkół naszych regionalnych słodyczy, a potem spotkanie online, rozmowa po angielsku połączona
            z konsumpcją otrzymanych słodkości i podsumowanie wspólnych działań.

Realizacją „słodkiego” projektu wraz z dziećmi zajmują się Katarzyna Glanc-Nawrocka i Joanna Mizera.

• Nasz uczeń wśród laureatów i finalistów tegorocznych „Kasprów”! 🏆

I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu, jak co roku, było organizatorem Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych „Kaspry” pod patronatem Starosty Inowrocławskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Adam Łubianka, uczeń klasy siódmej wraz ze swoim opiekunem dydaktycznym, p. Wiktorią Sypniewską, brali dziś udział w uroczystej gali podsumowującej cykl tych prestiżowych konkursów. 😎

Nasz uczeń otrzymał dyplom oraz nagrodę za uzyskanie tytułu LAUREATA I MIEJSCA w Wojewódzkim Konkursie „Kasper Matematyczny”, co wiąże się z naliczeniem punktów w procesie rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. 🏫

Gratulujemy kolejnego sukcesu! 👏 ❤

• Odznaka Szkoły eTwinning 2024-2025

• Nasza szkoła otrzymała odznakę Szkoły eTwinning i znalazła  się w gronie 18 nagrodzonych placówek z Polski.
            To wyróżnienie jest symbolem uznania ogromnego zaangażowania całego zespołu eTwinning działającego w naszej szkole. Nasi nauczyciele: Katarzyna Glanc-Nawrocka, Grażyna Jaśniowska, Katarzyna Kurtysiak, Joanna Mizera, Ewa Woźniak uczestniczyli, bądź koordynowali projekty eTwinning, za które uzyskali Krajowe Odznaki Jakości oraz Europejskie Odznaki Jakości.
            Serdecznie gratulujemy nauczycielom oraz uczniom biorącym udział w projektach.

• Gala Laureatów za nami! 🏆

• 6 maja w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej odbyła się uroczysta gala dla Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla regionu bydgoskiego, którzy odebrali zaświadczenia i nagrody.

W uroczystości wzięło udział 67 laureatów i 71 nauczycieli szkół podstawowych z rejonu bydgoskiego.

Naszą szkołę reprezentował Adam Łubianka, laureat z języka angielskiego, języka francuskiego i informatyki oraz finalista z matematyki. Warto dodać, że Adam jest jedynym potrójnym laureatem z rejonu bydgoskiego.

W tym roku we wszystkich 13 konkursach przedmiotowych brało udział ok. 19 000 uczniów z 535 szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego. Do etapu wojewódzkiego dotarło 558 uczniów, z czego 223 uzyskało tytuł Laureata, Finalisty - 308.

Gratulujemy Adamowi oraz jego wszystkim nauczycielom, paniom Ewie Woźniak, Annie Musiał-Łubiance, Małgorzacie Marcjan i Wiktorii Sypniewskiej!