• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Z CAŁEGO SERCA RODZICOM WDZIĘCZNOŚĆ OBIECUJEMY ....

     • „Z całego serca rodzicom wdzięczność obiecujemy…” tymi słowami uczniowie klasy pierwszej wyśpiewali, wytańczyli, zagrali na dzwonkach życzenia rodzicom. Całość rozpoczął Marsz Radeckiego. Następnie popłynęły życzenia, piosenki, taniec oraz koncertowe wykonanie Sto lat.

     • DZIEŃ MAMY I TATY W KLASIE II

     • Dnia 29.05.2019 r. dzieci z kl.2 z wychowawczynią  gościli w naszej szkole rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca. Uroczystość była bardzo wzruszająca i pełna atrakcji. Drugoklasiści zaprezentowali bogaty program artystyczny, obdarowali gości własnoręcznie wykonanymi świecznikami, laurkami z życzeniami i oczywiście kwiatami. Rodzice nie kryli wzruszenia, gdy dzieci składały im życzenia i całuski. Dużo emocji wzbudziła prezentacja i rozpoznawanie portretów swoich rodziców. Po części oficjalnej wszyscy smakowali pyszne ciasta domowego wypieku i inne smakołyki.

     • Zuzanna Biernat laureatką konkursu przedmiotowego z biologii „Kasper Biologiczny”

     • 28 maja odbyła się uroczysta Gala podsumowująca XVII Regionalny Konkurs Biologiczny „Kasper Biologiczny”, którego organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi  im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu pod Patronatem Starosty Inowrocławskiego. Do konkursu przystąpiło 118 uczniów z 24 szkół podstawowych. Uczniowie pisali test złożony z zadań zamkniętych i otwartych.

      W gronie laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły Zuzanna Biernat z klasy VII, uzyskując 2 lokatę i jednocześnie tytuł Laureata II miejsca.

      Na uwagę zasługuje fakt, że Zuzia była jedyną siódmoklasistką biorąca udział w Konkursie, co szczególnie wyróżnia ją w gronie laureatów.

      Serdeczne gratulacje!

     • Świętujemy Dzień Mamy i Taty!

     • Dzisiaj 27 maja, do naszej szkoły przypłynęli najmłodsi żeglarze…Płynęli przez siedem mórz i oceanów w poszukiwaniu nowych lądów. Daleka morska podróż pełna była  niespodziewanych przygód. Przedstawienie pt.: „Morskie opowieści” było świetną okazją  do spotkania dzielnych marynarzy i groźnych piratów. Te wspaniałe morskie opowieści przeplatane były żeglarskimi pieśniami. Nie zabrakło przepięknych życzeń dla rodziców w różnych językach świata… Po wzruszających występach nadszedł czas na życzenia i upominki dla rodziców. Nie zabrakło także poczęstunku i  całowania mamy i taty. Wszystkim Mamom, wszystkim Tatom życzymy zdrowia, pomyślności, uśmiechu na co dzień i wielu radości. Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w organizacji tego przedstawienia, szczególnie za przygotowanie przepięknych strojów dla dzieci.

     • WIELKI SUKCES ZUZANNY BIERNAT !!!

     • Wielki Sukces Zuzanny Biernat na Etapie Centralnym XXVII Edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK

      W dniach od 24 do 26 maja, w Łodzi odbył się etap centralny XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
      Zuzanna Biernat z klasy VII, zwyciężczyni wszystkich poprzedzających etapów została finalistką XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK plasując się na V miejscu wśród najlepszych reprezentantów wszystkich województw w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych.
      Każdy z uczestników reprezentujących 16 województw w Polsce miał do wykonania trzy zadania:
      - rozwiązanie testu o zdrowiu składającego się ze 100 pytań, 
      - autoprezentację  akcji prozdrowotnej przygotowanej na etap okręgowy, 
      - wykonanie resuscytacji oraz udzielenie pierwszej  pomocy przedmedycznej w wylosowanym przypadku. 
      Na uwagę zasługuje fakt, że Zuzanna była najmłodszą uczestniczką Olimpiady, tym bardziej cieszy nas Jej sukces.

      Gratulacje!

     • Konkurs „Na zdrowie” za nami...

     • 25 maja 2019 r. odbyła się  V edycja Międzyszkolnego Konkursu „Na zdrowie” dla uczniów klas drugich, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 w Inowrocławiu.

      W konkursie wzięły udział dzieci z inowrocławskich szkół podstawowych: SP1, SP2, SP4, SP8, SP10, SP11, SP16. Dzieci, w zespołach zmagały się z zadaniami o tematyce zdrowotnej, wykazując się obszerną wiedzą dotyczącą zdrowego odżywiania, higieny i anatomii człowieka.  Jury, złożone z pielęgniarek: Pani Marioli Kaczalskiej i Pani Marii Szarzyńskiej, wyłoniło zwycięzców.

      I miejsce zdobył zespół ze Szkoły Podstawowej nr 16: Adrian Malinowski, Wojciech Zientalski, Szymon Florek.

      II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 8: Adam Żabicki, Aleksandra Nowaczyk, Tamara Wrzesińska.

      III miejsce zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 4: Julia Ruczkowska, Sergiusz Gronowski i Wojciech Szewczuk.

      Pani dyrektor Beata Świtalska wręczyła zwycięzcom nagrody. Pozostali uczestnicy dostali  dyplomy, upominki niemałą dawkę witamin i tyle samo dobrej zabawy. Pani dyrektor w obecności organizatorów, nauczycieli oraz rodziców pogratulowała wszystkim uczestnikom olbrzymiej wiedzy i zaprosiła na kolejną, VI już edycję konkursu.

     • Aleksandra Jańczak laureatką Międzyszkolnego Konkursu Historycznego

     • 25 maja 2019 r.  reprezentantki naszej szkoły Aleksandra Jańczak oraz Julia Kilich z klasy V wzięły udział w  Międzyszkolnym Konkursie Historycznym  „Starożytna Grecja i Rzym”, który odbył się SP 11 w Inowrocławiu. Aleksandra Jańczak została laureatką, zdobywając I miejsce. Gratulujemy tak dużej wiedzy historycznej i życzymy dalszych sukcesów!

     • Udział w Bydgoskim Festiwalu Nauki

     • Nasze najmłodsze dzieci klas 0-3 brały udział w  kolejnej edycji Bydgoskiego Festiwalu Nauki, imprezie popularnonaukowej, zorganizowanej w Wyższej Szkole Gospodarki w Inowrocławiu. W myśl hasła „Złap bakcyla nauki” dzieci uczestniczyły w  wielu interesujących ścieżkach naukowych: artystycznej pn.: „Stemplowanie roślinami” oraz „Królowa Jadwiga i jej dwór”; ścieżce nauk ścisłych: „Pokazy chemiczne z ciekłym azotem oraz suchym lodem”; ścieżce nauk o zdrowiu: „Pokaz ratownictwa wodnego i bezpieczeństwo w wodzie”; ścieżce przyrodniczej: „ Las uczy, żywi, ubiera i leczy” oraz „ Z sercem dla zwierząt”. Wierzymy, że eksperymenty rozwijają talenty, a nauka potrafi być inspirująca i fascynująca.

     • „Detektywi Powstania Wielkopolskiego”

     • Uczniowie klasy V uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości „Detektywi Powstania Wielkopolskiego”, które były uzupełnieniem wystawy plenerowej „Wielkopolanie ku Niepodległej – w stulecie zwycięskiego powstania 1918–1919 roku”. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z przyczynami wybuchu Powstania Wielkopolskiego, przebiegiem walk, jaki i z jego skutkami. Pani Elżbieta Mania z Wielkopolskiego Muzeum Niepodległości z Poznania przybliżyła dzieciom  sylwetki powstańców walczących o niepodległość Polski. Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały upominki od organizatorów nawiązujące do tematyki Powstania Wielkopolskiego oraz miejsc upamiętniających to wydarzenie. Składamy podziękowania organizatorom za tak niezwykłą lekcję historii.

     • Aleksandra Slawiczek laureatką XV Konkursu Mitologicznego „W labiryncie mitów”

     • 21 maja 2019 r.  Szkoła Podstawowa nr 11  w Inowrocławiu zorganizowała  Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny „W labiryncie mitów”, w którym wzięły udział reprezentantki naszej szkoły: Aleksandra Jańczak, Julia Kilich, Aleksandra Slawiczek z klasy V. Aleksandra Slawiczek wykazała się nie tylko wiedzą ale i kunsztem aktorskim podczas prezentacji wybranego przez siebie mitu, zdobywając I miejsce.

      Gratulujemy Oli i wszystkim uczestniczkom konkursu!

     • Sukces Igora

     •  Igor Kaźmierski z klasy I został laureatem   w II etapie konkursu plastycznego „Obrona Cywilna Wokół Nas” pod hasłem „Działania Służb Ratowniczych w  Sytuacjach Kryzysowych” pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia Ryszarda Brejzy.

      Gratulujemy Igor !

     • Szlakiem powstania wielkopolskiego: Inowrocław- Pakość – Barcin - Kruszwica

     • 20 maja uczniowie klas II, IV-VIII wraz z paniami Renatą Wilbik, Hanną Miler- Slawiczek i Grażyną Jaśniowską wybrali się na wycieczkę „Szlakiem powstania wielkopolskiego”. Na jej trasie znalazł się Pomnik Powstańców Wielkopolskich, usytuowany pomiędzy ulicami Orłowskiej oraz Laubitza w Inowrocławiu. Następnie uczniowie przeszli do zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1, gdzie zwiedzili Izbę Tradycji Powstania Wielkopolskiego i Wychowania Patriotycznego im. kpt. Pawła Cymsa.  W zbiorach Izby znajdują się eksponaty dotyczące powstania wielkopolskiego oraz bogata dokumentacja fotograficzna z jego czasów. Następnie podziwiano pamiątkową tablicę na budynku poczty w Inowrocławiu. Upamiętnia ona poległych w styczniu w walkach o wolność miasta powstańców. W Szkole Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich w Pakości zwiedziliśmy Izbę Pamięci Narodowej, gdzie zobaczyliśmy eksponaty udziału 120 pakościan kompanii pakoskiej w powstaniu wielkopolskim. Niesamowite wrażenie zrobiły na nas zgromadzone sztandary. Stąd udaliśmy się pod pomnik poległych Powstań­ców Wiel­kopol­skich na cmen­tarzu parafial­nym. Z kolei przed kościołem pw. św. Bonawentury uwagę uczestników zwrócił pomnik, który przedstawia orła trzymającego w dziobie zerwany łańcuch symbolizujący wyzwolenie spod jarzma zaborców. Kolejnym miejscem na naszej trasie stał się Pomnik Powstańców Wielkopolskich na Rynku w Barcinie, upamiętniający bohaterskie postawy naszych przodków. W Kruszwicy na budynku Szkoły przy ul. Kasprowicza 7 umieszczono w r. 1969 marmurową tablicę upamiętniającą fakt, że w tym miejscu 2 stycznia 1919 r. powstańcy wielkopolscy rozbroili oddział niemiecki. Drugą pamiątką tego okresu jest pomnik powstańców wielkopolskich położony na wschodnim brzegu jeziora Gopło, na skraju cmentarza otaczającego romańską kolegiatę.

      W Kruszwicy lekcja historii wzdłuż Noteci dobiegła końca.  Bohaterowie powstanie wielkopolskiego stali  się bliżsi jej uczestnikom. Dzięki temu zwycięskie powstanie nie popadnie w zapomnienie. Historię miejsc przybliżyła uczniom pani przewodnik PTTK.

      Wycieczka z przewodnikiem "Szlakiem Powstania Wielkopolskiego" odbyła się dzięki darowiźnie z Fundacji Orlen - Dar Serca.

     • Wędrówka szlakiem generała Wł. Sikorskiego

     • 18 maja b.r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w rajdzie pieszym, zorganizowanym przez Oddział PTTK Inowrocław. Tym razem był to Szlak Generała Władysława Sikorskiego. Rajd odbył się na trasie Inowrocław – Parchanie – Balczewo, a jego celem było uczczenie pamięci Gen. Wł. Sikorskiego.

      W Parchaniu uczestnicy zapalili znicze przy obelisku Naczelnego Wodza oraz zwiedzili dworek, w którym mieszkał Wł. Sikorski podczas pobytu w tej miejscowości.

      W trakcie Rajdu odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o gen. Wł. Sikorskim, którego laureatką została uczennica naszej szkoły – Martyna Krzykanowska z klasy V.

      Wędrowcy mogli wziąć udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez firmę Plast – Mar Balczewo oraz posilić się smaczną grochówka w cieniu drzew balczewskiego lasu. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy znaczek rajdowy, a szkoła dyplom uczestnictwa. Kolejny rajd we wrześniu. Zatem do zobaczeni na szlaku!

     • Akcja bicia rekordu w czytaniu na przerwie czyli #przerwanaczytanie2019

     • 13 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu miało miejsce ciekawe wydarzenie czytelnicze. Tego dnia cała społeczność szkoły wzięła udział w IV Przerwie na czytanie - ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie #przerwanaczytanie2019.

      Akcję czytelniczą przeprowadzono na terenie szkoły podczas przerw międzylekcyjnych. W tym czasie  uczniowie wszystkich klas, dzieci z „zerówki”, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz inne chętne osoby, czytały książki w wybranych przez siebie miejscach.

      Jedni wybrali boisko, inni usadowili się w piaskownicy lub na placu zabaw czy w bibliotece. Najmłodszym uczniom głośno czytali nauczyciele w utworzonej dla nich „Strefie Czytania”. W akcję włączyły się także dzieci przebywające w świetlicy i oczywiście nie zabrakło rodziców. Można śmiało powiedzieć, że tego dnia w  SP 10 było bardzo dużo zaczytanych osób.

       

     • Specjalista od spraw czystego powietrza

     • Antoni Harenda z klasy IV został laureatem I miejsca w Międzyszkolnym Konkursie Przyrodniczym na wykonanie Makiety pt.„ W poszukiwaniu czystego powietrza” .

      Antek otrzymał nagrodę z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury, Promocji i Sportu - Pani Magdaleny Kaiser podczas XIX edycji Sejmiku Ekologicznego, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr2 w Inowrocławiu.

      Gratulujemy Antkowi sukcesu oraz dziękujemy za zaangażowanie się w działania proekologiczne oraz propagowanie walki ze smogiem.

     • Smog to dla zdrowia szok

     • W poniedziałek 13 maja 2019r. reprezentacja naszej szkoły brała udział w Sejmiku Ekologicznym, który w tym roku odbył się pod hasłem „Smog to dla zdrowia szok”.

      Nasza szkoła włączyła się w część artystyczną sejmiku. Uczeń kl.VI – Jakub Wypijewski oczarował publiczność swoim talentem recytatorskim, deklamując wiersz "Smog" nawołujący do walki ze smogiem w trosce o zdrowie nasze i przyszłych pokoleń.

      Zwieńczeniem Sejmiku było podsumowanie Międzyszkolnego konkursu na wykonanie prezentacji multimedialnej dla klas VIII „Smog to dla zdrowia szok”. Wyróżnienia otrzymali: Anastazja Oczki i Dominik Miś.

      W trakcie uroczystości odbyło się również podsumowanie Międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego ”First Step”. Wyróżnienie otrzymał Szymon Krokos z klasy VI.

      Gratulujemy!

     • Tydzień zdrowia - dla zdrowia !!!!

     • Podczas tegorocznego Tygodnia Zdrowia w SP nr 10 społeczność szkolna miała możliwość przypomnieć sobie najważniejsze zasady zdrowego odżywiania, zapoznać się z literaturą o zdrowiu dostępną w bibliotece. Starsi uczniowie wykazali się wiedzą o zdrowiu i ekologii w trakcie zmagań konkursowych. Podczas przerwy śniadaniowej uczniowie degustowali produkty nabiałowe ufundowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Inowrocławiu. Największą popularnością cieszyły się serki homogenizowane, jogurty i kefiry. Najmłodsi uczniowie z klas 0 – 3 wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką. Podczas zajęć dzieci przez zabawę uczyły się zachowań prozdrowotnych.

       

      Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy o Zdrowiu dla klas VII-VIII

      Laureaci

      I miejsce Zuzanna Biernat

      II miejsce – Agata Rolirad, Martyna Królikowska

      III miejsce – Anastazja Oczki, Maria Kaczmarek, Oliwier Klejnowski

      Wyróżnienie – Jakub Kędzierski, Dorota Rolirad

      Wyniki Szkolnego Konkursu Wiedzy Ekologicznej

      Laureaci

      I miejsce – Martyna Krzykanowska

      II miejsce – Julia Kilich

      III miejsce – Kinga Spychalska, Kacper Pawłowski

      Wyróżnienie – Dominik Jaworski

     • Niecodzienni goście czyli żywa lekcja historii….

     • 10 maja gościliśmy w szkole pana Rafała Cymsa, wnuka kpt. Pawła Cymsa i Bogdana Wojtkowiaka historyka, regionalistę, przewodnika wycieczek po Inowrocławiu oraz okolicach.

      Podczas spotkania z uczniami pan Wojtkowiak ukazał historyczne Szymborze jako miejsce, z którego powinniśmy być dumni, z powodu znaczenia tej wsi dla regionu i umiłowania ojczyzny przez jej mieszkańców, a także wspaniałego syna tej ziemi Jana Kasprowicza – patrona naszej szkoły.  Mówca wprowadził też młodych słuchaczy w atmosferę powstania wielkopolskiego.

      Następnie pan Rafał Cyms przybliżył postać swojego dziadka Pawła Cymsa, którego nie znał osobiście, gdyż urodził się kilkanaście lat po jego śmierci, a dzieje poznał  dzięki publikacjom na temat powstania i relacji krewnych. Paweł Kazimierz Cyms urodził się 2 marca 1894 roku we wsi Pawłowo koło Gniezna. W domu rodzinnym nauczył się polskości i umiłowania ojczyzny. Rodzice kładli nacisk na patriotyczne wychowanie dzieci, co nie podobało się zaborcy. Z opowiadań babci Rafał usłyszał, że dziadek jako człowiek apolityczny nawet nie próbował zbić kapitału na swoich dokonaniach z czasu powstania. Znakomity gość opowiedział także o walkach pod dowództwem jego przodka w powstaniu wielkopolskim, który dowodził powstańcami na Kujawach, ale również brał udział w III Powstaniu Śląskim oraz wojnie bolszewickiej i walkach w kampanii wrześniowej w 1939 r.

      Kapitan Paweł Cyms zmarł 13 listopada 1949 r. i został pochowany na cmentarzu w Bystrej Krakowskiej. Odznaczony został: Krzyżem Virtuti Militari V klasy, Krzyżem Niepodległości z Mieczami, Krzyżem Walecznych (czterokrotnie), Złotym Krzyżem Zasługi, Srebrnym Krzyżem Zasługi, śląskim Krzyżem Powstańczym, Medalem za wojnę polsko-bolszewicką, otrzymał Honorowy Znak Pamiątkowy 59 Pułku Piechoty.

      Uczniowie byli bardzo zainteresowani powstaniem, zadawali dodatkowe pytania, oglądali pamiątki. Było to jak „dotykanie” historii związanej z naszą małą Ojczyzną. Zapewne taka lekcja długo pozostanie w pamięci a postać kapitana Pawła Cymsa stanie się bliższa.

     • Znawcy krain Polski

     • Dnia 10 maja 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 9 odbył się Międzyszkolny Konkurs Geograficzny "Wędrujemy po krainach Polski". Test konkursowy dotyczył środowiska przyrodniczego miast i krain geograficznych Polski oraz ochrony przyrody w Polsce.

      Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów i aż czworo z nich może się poszczycić sporym sukcesem:

      I miejsce – Zuzanna Biernat (kl.VII)

      II miejsce – Aleksandra Slawiczek (kl.V)

      III miejsce – Robert Jańczak (kl.VII)

      Wyróżnienie - Aleksandra Jańczak (kl.V)

      Na uwagę zasługuje fakt, że dwie wyróżnione uczennice  uczęszczają do klasy piątej, tym bardziej cieszy nas ich sukces.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

     • Pod wrażeniem wystawy plenerowej „Wielkopolanie ku Niepodległej”

     • 9 maja 2019 roku uczniowie klas 5 i 6 uczestniczyli w plenerowej wystawie pn.: "Wielkopolanie ku Niepodległej w stulecie zwycięskiego powstania 1918 -1919" zorganizowanej na Rynku  w Inowrocławiu, dzięki Wielkopolskiemu Muzeum Niepodległości oraz innym instytucjom muzealnym i naukowym.  Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią Powstania Wielkopolskiego, udziału wojsk wielkopolskich w walkach o granice Rzeczypospolitej. Wystawa pokazała  naszym uczniom czym było powstanie, kto w nim uczestniczył  i  jak bardzo  było istotne dla Polaków.  

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit