• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Gościliśmy w szkole Norberta Kobielskiego - reprezentanta Polski w skoku wzwyż

     • 26 września 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole aktualnego Halowego Mistrza Polski w skoku wzwyż – Norberta Kobielskiego.

      Pełen pasji, sukcesów i świeżych pomysłów lekkoatleta z wielkim zaangażowaniem opowiedział nam o swojej ścieżce sportowej. Dowiedzieliśmy się, że pierwszą pasją sportową naszego Gościa była koszykówka, a skok wzwyż stał się koronną dyscypliną dopiero w liceum i teraz nie wyobraża sobie życia bez lekkiej atletyki.

      Mimo młodego wieku Inowrocławianin ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów m.in.:

      • Srebrny medalista w drużynowych mistrzostwach Europy: Lille 2017
      • 2-krotny złoty medalista Mistrzostwa Polski u23: Suwałki 2017, Toruń 2018
      • 2-krotny srebrny medal Mistrzostwa Polski kategoria Senior: Białystok 2018
      • 3-krotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów: Wrocław 2014 (złoto), Biała Podlaska 2015(złoto), Suwałki 2016(srebro)
      • 3-krotny złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów: Spała 2014, Toruń 2015, Spała 2016
      • Finalista Mistrzostw Europy Juniorów, Eskilstuna (2015)
      • 6 Miejsce w kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Baku (2014)
      • Zdobycie klasy Mistrzowskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (2016)

      Pan Norbert podzielił się z nami swoimi celami sportowymi na przyszłość, a mianowicie: osiągnięciem w przyszłym roku klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej oraz udziałem w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

      Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za wizytę i wspólną fotografią. Jesteśmy pewni, że Wizyta Mistrza zainspiruje naszych uczniów do szukania i rozwijania pasji sportowych.

      Pragniemy podziękować Panu Norbertowi za życzliwość, otwartość, zdjęcia, autografy i możliwość obejrzenia pięknych medali. Życzymy zdrowia, kondycji fizycznej i dalszych sukcesów. Miło jest kibicować komuś, kogo się zna i ceni.

     • W trosce o ochronę klimatu...

     • Uczniowie klasy VIII włączyli się w „Akcję dla klimatu”, która miała formę symbolicznego strajku szkolnego. Na godzinie wychowawczej przygotowali plakat akcji, dając wyraz swojego niepokoju o przyszłość naszej planety, skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także wyrazili swoją solidarność z działaniami protestowymi młodej aktywistki ze Szwecji – Grety Thunberg.

      Udział w akcji był dla uczniów niezapomnianą lekcją ekologii, na której mogli bardziej skupić się nad zagadnieniami zmian klimatu na świecie i ich drastycznymi skutkami mogącymi doprowadzić do katastrofy klimatycznej, pokazać swoją troskę o klimat oraz obawę o przyszłość Ziemi.

     • Cenna lekcja segregowania odpadów...

     • Wdrażanie nawyków ekologicznych od najmłodszych lat jest bardzo ważne dla naszej planety. Przekonali się o tym najmłodsi uczniowie z klas 0 – 3, którzy udali się na wycieczkę do Plast - Maru w Balczewie, gdzie wzięli udział lekcji segregowania odpadów.  

      Dzieci zapoznały się z technologią odzyskiwania plastiku podczas obróbki w zakładzie.  Uczestniczyły także w procesie powstawania kolorowych doniczek z  regranulatu. Poza cenną wiedzą uczestnicy otrzymali kolorowe doniczki, które wykorzystają po powrocie oraz karty pracy. Pamiątkowe zdjęcia będą przypominać o konieczności segregowania śmieci.

     • Naukowa wycieczka do Torunia

     • Dnia 24 września 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wykładzie i pokazach prof. Grzegorza Karwasza pt. " Wodór i trzy inne trzy stany skupienia”. Zajęcia odbyły się w Instytucie Fizyki UMK, a ich organizatorem był Zakład Dydaktyki Fizyki i Pracownia Pokazów Fizycznych. Tegoroczne pokazy, których celem było ułatwienie realizacji podstawy programowej z fizyki rozbudziły ciekawość zaskakującymi i efektownymi pokazami zjawisk fizycznych, a wyjątkowo interesujący przekaz rozbudził wszystkie zmysły i nie pozwolił na choćby chwilę nieuwagi. Uczniowie przekonali się również, że słynny fragment wiersza M. Konopnickiej „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…” spłyca nieco dokonania Kopernika, a młotek i piórko spadają tak samo.

      Podczas seansu „Poza horyzontem” w Centrum Popularyzacji Kosmosu uczniowie mieli okazję zrozumieć takie pojęcia jak czas i przestrzeń, przenosząc się poza horyzont, jaki wyznacza kopuła nieba.

      Kolejną atrakcją wyjazdu był spacer po zabytkowej części Starówki Toruńskiej wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

      Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powrócimy do Torunia, ponieważ jak mówi legenda, kto pogłaszcze żaby otaczające pomnik Flisaka, na pewno tam powróci. My pogłaskaliśmy!

     • Najmłodsi z SP 10 obchodzili Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla każdego malucha, który obchodzony jest każdego roku. Z tym większą radością w obchodach tego dnia wzięły udział dzieci z „zerówki” z naszej szkoły. Na najmłodszych przedstawicieli „Dziesiątki” i ich rówieśników czekało moc atrakcji w Hali Widowiskowo – Sportowej. Czas mijał szybko na wspaniałych zabawach z rówieśnikami, a dzieci niechętnie rozstawały się z towarzyszami harców, gdy czas było wracać. Zapewne długo jeszcze będą wspominać ten dzień.

     • IX Rajd im. kpt. Pawła Cymsa już za nami…

     • W sobotę, 21 września 2019r., uczniowie z klasy V, VI i VIII uczestniczyli w  IX Rajdzie im. kpt. Pawła Cymsa, zorganizowanym przez inowrocławski Oddział PTTK oraz Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronem IX już Rajdu był kapitan Paweł Cyms, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i III Powstania Śląskiego, oswobodziciel Inowrocławia 6 stycznia 1919 roku. Człowiek, który swoją heroiczną postawą dał przykład bohaterstwa i oddania ojczyźnie.

      Trasa rajdu wiodła czerwonym szlakiem z Piechcina, przez Aleksandrowo i Kalwarię Pakoską.

      Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się na terenie Centrum Informacji Turystycznej w Pakości, gdzie na dzielnych piechurów czekała gorąca grochówka. Podczas Rajdu został przeprowadzony konkurs historyczno-krajoznawczy. Wśród grona laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Zuzanna Biernat z kl. VIII i Kacper Pawłowski z kl. VI. Zdolni uczniowie odebrali z rąk Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Pani Magdaleny Łośko dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy!

      Dziękujemy za udział w Rajdzie i do zobaczenia na kolejnym szlaku … .

       

     • Sprzątanie Świata 2019 w SP nr 10

     • „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”

             20 września 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły sprzątali „kawałek swojego świata”, włączając się do globalnej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.

            Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa, dotycząca bezpieczeństwa podczas akcji oraz zasad segregacji odpadów.

           Uczestnicy akcji pracowali wyjątkowo pilnie, bowiem świat znów potrzebował pomocy małych dłoni. Uczniowie z wielkim zapałem wysprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego stawku. Bystrym oczom nie uszedł żaden papierek, butelka czy choćby aluminiowa puszka, które natychmiast lądowały w odpowiednim worku. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, czego efektem były worki pełne śmieci.

          Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne oraz zgodnie stwierdzili, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska  jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów, segregacja oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

     • Narodowe Czytanie w SP nr 10

     • „Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie będziemy czytać w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany nowele polskie” - napisał w swoim liście do Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 już 6 września włączyli się w Narodowe Czytanie, któremu patronuje Andrzej Duda.

      Początek akcji stanowiło odczytanie  listu Prezydenta RP, z którego uczestnicy dowiedzieli się, że to już ósmy raz odbywa się ogólnopolskie poruszenie Polaków związane z czytaniem rodzimej literatury. Tego dnia czytano wybrane nowele z listy Prezydenta RP. Głosy czytających rozbrzmiewały  zarówno w bibliotece jak i w salach lekcyjnych, ponieważ  w akcji wzięła udział cała społeczność szkoły.

      W bibliotece szkolnej zaprezentowana została wystawa eksponująca okolicznościową literaturę dostępną w bibliotece. Najmłodsi uczestnicy na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. Czytanie trwało od godziny 9.30 do 14.00.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

     • „Uczeń ma na głowie bez liku kłopotów, lecz z pełnym tornistrem do szkoły pójść gotów…..”

      Dzisiaj, 2 września 2019r.  o godzinie 9.00, na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w kościele pw. Świętego Antoniego w Szymborzu.

      W otoczeniu zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli uczniowie przeżywali pierwszy dzień w szkole.

      Dyrektor szkoły Beata Świtalska powitała wszystkich obecnych na uroczystości  i życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.   Szczególnie ciepłe słowa usłyszały dzieci, które po raz pierwszy przestąpiły progi naszej szkoły, by rozpocząć tu naukę. Pani dyrektor zwróciła się także do wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej i systematycznej pracy w ciągu całego roku szkolnego. W swoim wystąpieniu pani Beata Świtalska podkreśliła nie tylko rolę i ogromny wkład nauczycieli w edukację powierzonych uczniów ale wielkie zaangażowanie rodziców wyrażające się współpracą ze szkołą.

      - Po długiej wakacyjnej przerwie w murach naszej szkoły ponownie rozbrzmiewają dziecięce głosy i radosny śmiech. Aby nie brakowało nam radości i zapału przez cały rok szkolny 2019/2020, który uważam za rozpoczęty - zauważyła dyrektor szkoły.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
    • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
    • (52) 35-27-262
    • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit