• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Uczniowie pamiętają o zmarłych

     • Jest taki dzień w roku... kiedy refleksja w serce się wkrada, deszczowy zazwyczaj i zimny... dzień...pierwszego listopada. To taki czas zadumy, modlitwy nad zmarłych duszami. Choć ICH już nie ma wśród nas... kochamy nadal, więc pamiętamy…

      Okres przed Dniem Wszystkich Świętych to odpowiedni moment na wspomnienie tych, którzy odeszli od nas oraz czas na rozmowy dotyczące szacunku dla zmarłych. Pamiętali o tym uczniowie klasy II, III i VIII, którzy wraz z wychowawczyniami wybrali się na cmentarz parafialny w Szymborzu i zapalili znicze na grobach zmarłych nauczycielek oraz minutą ciszy uczcili ich pamięć. W ciszy i powadze oddali również cześć wszystkim zmarłym ze swojej miejscowości.

       

       Uczniowie uczcili pamięć żołnierzy 

      W dniu 29 października uczniowie klasy VI uczcili pamięć żołnierzy z okresu I i II wojny światowej, bohaterów i obrońców naszych granic. Uczniowie  zapalili znicze na kwaterach wojennych znajdujących się na Katolickim Cmentarzu w Inowrocławiu -  żołnierzy narodowości polskiej z okresu I wojny światowej, powstańców wielkopolskich, żołnierzy z okresu okupacji hitlerowskiej.

     • Drużyna z SP10 najlepsza w I Marszu na Orientację Balczewo 2019

     • 26 października braliśmy udział w I Marszu na Orientację Balczewo 2019, zorganizowanym przez oddział PTTK w Inowrocławiu oraz firmę PLAST-MAR -Recykling Tworzyw Sztucznych. Impreza miała charakter turystyczny i zapoznawczy i odbyła się na terenie lasu w Balczewie, równolegle do Mistrzostw Pomorza i Kujaw w Biegu na Orientację. Uczniowie korzystali z map wykonanych w skali 1:10000 i mieli za zadanie odszukanie w jak najkrótszym czasie prawidłowych punktów kontrolnych ustawionych na terenie lasu Balczewo. Podczas zawodów obowiązywał system elektroniczny SI.

      Drużyna z SP10 w składzie: Zuzanna Biernat (Kapitan), Maria Kaczmarek, Martyna Królikowska oraz Eugeniusz Pietrzak okazała się najlepsza i zdobyła I lokatę wśród wszystkich startujących drużyn. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie mieli przewagę 17.27 minut do drużyny z II lokatą i zaliczyli wszystkie punkty kontrolne. 

      Po zaciętych zmaganiach, przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie posilili się smaczną pomidorówką lub grochówką do wyboru oraz chrupiącym pieczywem.

      Podczas imprezy zawodnicy mieli okazję zwiedzić Punkt Edukacyjny Akademii Plastikowego Marka firmy PLAST-MAR oraz obejrzeć sprzęt służb mundurowych.

     • Jak przygoda, to tylko w Warszawie…

     • 24 października 2019 roku uczniowie klas V-VI udali się na wycieczkę do Warszawy.

      Zwiedzanie Warszawy rozpoczęło się od Stadionu Narodowego. Wizyta na tym stadionie była spełnieniem marzeń wielu kibiców piłki nożnej, których nie brakowało wśród uczestników wycieczki. Kiedy weszli na trybuny i wspięli się na sam ich szczyt, dopiero mogli dostrzec ogrom tego obiektu, który z pewnością robi wrażenie. Przy okazji uczestnicy wycieczki podziwiali Most Świętokrzyski na Wiśle, który jest piątym najdłuższym mostem wantowym w Polsce i pierwszym zbudowanym w Warszawie. Następnie to zwiedzanie stolicy z okien autokaru, który przejeżdżał Traktem Królewskim, m.in. Alejami Ujazdowskimi, a szczególne zainteresowanie wzbudziły budynki ambasad, Sejmu RP i Senatu. Duże wrażenie wywarł symbol stolicy, czyli Pałac Kultury i Nauki.

      Na warszawskiej Starówce ciekawość wzbudził Plac Zamkowy Zamkiem Królewskim i kolumną Zygmunta III Wazy, Rynek Starego Miasta, pomnik Syrenki, taras widokowy na Górze Gnojnej, Bazylika p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, mury obronne i Barbakan oraz pomnik Małego Powstańca.

      Najważniejszym punktem wycieczki z całą pewnością było Centrum Nauki Kopernik. W czasie wizyty w tym niezwykłym obiekcie uczniowie często sami stawali się przedmiotem zaskakujących eksperymentów, korzystali ze stanowisk doświadczalnych i narzędzi pozwalających na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk zachodzących w otaczającym na świecie. Uczestnicy wycieczki z wielkim zaangażowaniem przeprowadzali eksperymenty na poszczególnych stanowiskach oraz sprawdzali, jak zmysły i umiejętności pozwalają odbierać, interpretować i opisywać świat. Z kolei inni testowali możliwości własnego ciała, wrażliwość na światło, postrzeganie kolorów i podatność na iluzję. Byli też obserwatorzy organizmów żywych i zmian, którym te organizmy podlegają w wyniku interakcji z otoczeniem. Inni mieli możliwość sprawdzenia, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także pogłębić wiedzę dotyczącą zasad optyki oraz mogli sami wyprodukować prąd.

      Pomimo zmęczenia i oszołomienia natłokiem wrażeń, wszyscy wrócili do domu zadowoleni i przekonani, że nauka to wciągająca i fascynująca przygoda.

     • Czytajmy książki!

     • Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W związku z tym nasza biblioteka szkolna obchodziła swoje święto 23 października.

      Bardzo duży wkład w obchody Święta Biblioteki mieli uczniowie klasy VIII, którzy spotkali się w bibliotece i przygotowali plakaty reklamujące bibliotekę i zachęcające do czytania książek.

      Podczas przerwy plakaty posłużyły im do propagowania czytelnictwa wśród młodszych kolegów.

      Uczniowie młodszych klas wzięli udział w konkursie na najładniejszą zakładkę do książki. Przepiękne, pomysłowe i różnorodne zakładki trafią na wystawę i ozdobią wnętrze biblioteki.

     • Nietypowe modele komórek czyli lekcja biologii inaczej

     • Na lekcji biologii uczniowie kl. V zaprezentowali wykonane przez siebie modele komórek roślinnych i zwierzęcych. Wszyscy wykazali się wielką kreatywnością.

      Do wykonania modeli wykorzystali różne materiały: masę solną, plastelinę, styropian, filc, małe piłeczki, galaretkę itd. Wykonane prace przyciągały wzrok kolorami i kształtami oraz zadziwiającą pomysłowością autorów i precyzją wykonania. Trójwymiarowa powierzchnia przekroju komórek, wyraźnie przedstawiająca organelle, pozwoliła uczniom w sposób ciekawszy zapoznać się z ich budową i funkcjami.  Model wykonany z różnokolorowych galaretek spożywczych po spełnieniu swojej roli dydaktycznej posłużył jako smaczny deser.

      Uczniowie zgodnie stwierdzili, że własnoręcznie wykonane pomoce dydaktyczne pomagają o wiele łatwiej zapamiętać budowę komórki.

     • Pasowanie na Świetliczaka

     • Dnia 21.10.2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyło sie uroczyste "Pasowania na Świetliczaka".

      Podczas uroczystości dzieci z kl. "0" i kl.1 przystępujące do grupy świetlicowej  wykonały  pozytywnie kilka zabawnych, prostych  zadań przygotowanych przez prowadzącą "Pasowanie", p. Katarzynę Glanc-Nawrocką.  

      Najważniejszym punktem wydarzenia było złożenie przez uczniów uroczystego ślubowania oraz pasowanie ich na „Świetliczaków” przez Panią Dyrektor Beatę Świtalską. Na pamiątkę uroczystego przystąpienia do grona "Świetliczaków"  dzieci otrzymały z rąk Pani Dyrektor i Pani Renaty Wilbik symboliczne dyplomy oraz drobne, zdrowe upominki.

     • Wyróżnienie dla Dawida Lisowskiego w Konkursie Poezji Religijnej

     • 19 października 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 16 w Inowrocławiu, odbył się Konkurs Poezji Religijnej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VI: Aleksandra Slawiczek oraz Dawid Lisowski, który za recytację wiersza pt. „List Jerzego Popiełuszki do Matki” otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy naszym recytatorom.

     • Warsztaty z psychologiem

     • W październiku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z Panią Joanną Kutą – psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu. Tematyka zajęć była związana z emocjami, takimi jak złość i gniew. Celem zajęć było prawidłowe rozpoznawanie emocji przez dzieci i znalezienie strategii radzenia sobie z nimi, w sposób akceptowany społecznie. Dzięki temu dzieciom łatwiej jest uczestniczyć w życiu społecznym i komunikować swoje potrzeby w otoczeniu. Bardzo dziękujemy Pani psycholog za tak interesujące zajęcia!

     • Wycieczka do Torunia na widowisko teatralne na lodzie

     • 17.10.2019 r. uczniowie klas młodszych i starszych wybrali się do Torunia  na widowisko teatralne  na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski, którzy przedstawili „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Łyżwiarze pokazali piękne skomplikowane figury, a dzieci z zapartym tchem oglądały barwny spektakl.

     • Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia……” – apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października w  Dniu Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przygotował i zaprezentował uroczysty apel, podczas którego padło wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich pracowników szkoły. Nie zabrakło kwiatów, życzeń, podziękowań oraz występów artystycznych wyrażających wdzięczność za trud dnia codziennego. Najwięcej emocji wzbudziły scenki nawiązujące do tematyki życia szkolnego, które rozbawiły zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

      W dowód wdzięczności wychowankowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi życzeniami oraz jabłkami, będących symbolem mądrości i zdrowia. Do życzeń dołączyła się również  pani dyrektor Beata Świtalska dziękując Gronu Pedagogicznemu za zaangażowanie i rzetelną pracę na rzecz szkolnej społeczności. 

       

     • Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 10

     • Bo Dziesiątka nasza, to drugi nasz dom....

      W dniu 14.10.2019 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

      Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Inowrocławia  pan Ryszard Brejza, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia pan Wojciech Piniewski, Proboszcz Parafii  pw. św. Antoniego Padewskiego w Szymborzu   ks. prałat Roman Szulga, Rada Rodziców panie: Izabela Stępniewska, Małgorzata Musiał, Monika Kubczak, przedstawiciele Banku Spółdzielczego  panie: Dorota Zawadzka, Małgorzata Habicht oraz oczywiście  Rodzice pierwszoklasistów.

      Zanim dzieci zostały przyjęte do grona uczniów, z wielką swadą zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do czekających je obowiązków szkolnych, a także rozterek, wynikających z zetknięcia się z  życiem w społeczności szkolnej.

      Aktu ślubowania dokonała dyrektor szkoły Beata Świtalska. Uczniowie ślubowali nie tylko dbać o dobre imię swojej szkoły i sumienną naukę, ale również szacunek okazywany nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom. Po uroczystym ślubowaniu Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

      Na zakończenie uczniowie odczytali list do rodziców  zawierający skierowane do nich  prośby dziecka, od teraz już ucznia pierwszej klasy.

      Świeżo pasowani uczniowie na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz upominki.

       

     • O bezpiecznej drodze do szkoły z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

     • Aby bezpiecznie przebyć drogę do szkoły a następnie ze szkoły do domu, trzeba znać zasady bezpieczeństwa. Te zostały przypomniane i utrwalone podczas spotkania uczniów klas 0-3 z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, które miało miejsce dzisiaj, 10 października, w Szkole Podstawowej nr 10. Dzieci wykazały się dużą aktywnością a swoją wiedzę, dotyczącą zachowania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, wykorzystały podczas zajęć. Były bardzo dociekliwe i zadawały wiele pytań, którymi nieraz zaskakiwały prowadzących. A wszystko to w trosce o bezpieczną drogę do szkoły....

     • SP10 laureatem II miejsca w ramach programu" Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej"

     • Dnia 4 października 2019 r. w dyrektor Szkoły Podstawowej nr10 im. Jana Kasprowicza pani Beata Świtalska odebrała z rąk koordynatora Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia pana dra n.med. Tomasza Mierzwy nagrodę oraz dyplom za zajęcie II miejsca w ramach programu „Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej”.

      Uroczyste wręczenie nagród dla szkół odbyło się podczas konferencji podsumowującej działania szkół w ramach IV edycji programu „Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej, pt.Naturalne środowisko a ryzyko chorób nowotworowychw  Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.

      Celem programu realizowanego przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty było promowanie i popularyzowanie  w szkole zasad Europejskiego Kodeksu Walki  z Rakiem.

      W czasie  uroczystości koordynatorki programu, panie: Katarzyna Kurtysiak  i Anna Witecka – Słomion otrzymały certyfikaty Lidera szkolnej profilaktyki onkologicznej

      Otrzymane wyróżnienie jest podsumowaniem działalności prozdrowotnej w szkole.

      „Wiemy, że edukacja i wykształcenie właściwych zachowań prozdrowotnych jest procesem długofalowym, wymaga czasu i zaangażowania całej społeczności szkolnej, jak również środowiska lokalnego, dlatego zamierzamy kontynuować nasze działania w tym zakresie w kolejnych latach.”

     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Dnia 4 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana

      Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy szóstej chodził po szkole i przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele, wszyscy uzyskali TYTUŁ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Również na lekcjach matematyki został przeprowadzony egzamin.

      Tego dnia klasa 2 i 3 także obchodziły Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji brały udział w Święcie Tabliczki Mnożenia. Dużo uciechy dzieciom dostarczył matematyczny ślimaczek. Trzecioklasiści opanowali już mnożenie w zakresie 100. Teraz będą utrwalać cały rok.

     • Festyn Rodzinny „Jesienne Grillowanie” w SP nr 10

     • 3 października br., z wielką radością i zaciekawieniem, na boisko szkolne SP nr 10, przybyli mieszkańcy i sympatycy Szymborza, aby wraz z dziećmi, młodzieżą i rodzicami wziąć udział w Festynie Rodzinnym „Jesienne Grillowanie”.

      Oficjalnego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły Beata Świtalska, która powitała Prezydenta Miasta Inowrocławia pana Ryszarda Brejzę, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Tomasza Marcinkowskiego oraz Proboszcza Parafii księdza prałata Romana Szulgę i wszystkich uczestników, zachęcając do wspólnego spędzenia popołudnia.

      Rodzinne spotkania i zabawy łączyła jesienna tematyka widoczna na przygotowanych stoiskach z różnorodnymi atrakcjami. Można było wykazać się talentami plastycznymi, kreatywnością, sprawnością w sporcie i tężyzną fizyczną aby następnie wyciszyć się podczas spotkania z ciekawą książką i bajkowymi bohaterami przy stoliku Biblioteki Miejskiej. Najmłodsi korzystali z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni. Sporych emocji dostarczyło uczestnikom strzelanie z łuku zwłaszcza, że każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Dzieci oblegały stanowisko przygotowane przez Straż Miejską i Policję, przy którym można było m.in. wylosować kolorowe odblaski służące bezpieczeństwu, przydatne szczególnie w szare jesienne dni. Szczytem marzeń wszystkich było zdobycie „Solinki” sympatycznej wiewiórki – maskotki Straży Miejskiej w Inowrocławiu. Po odwiedzeniu „Wesołego Autobusu” trudno było zachować powagę. Oczywiście jak na grillowanie przystało nie zabrakło kiełbasek, pieczonych ziemniaczków i słodkości dla wszystkich smakoszy. Całości dopełniła porywająca do tańca muzyka. W każdym zakątku boiska coś miłego się działo i widać było, że uczestnicy świetnie się bawią. Nawet słońce wyjrzało na chwilę. Może z ciekawości?....

      Dziękujemy:  Rodzicom, Zarządowi Osiedla Szymborze, przyjaciołom i sympatykom szkoły a także wszystkim sponsorom oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego „Jesienne Grillowanie”.

      Do zobaczenia za rok ...

     • Europejski Dzień Języków

     • Dnia 26.09.19r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy, a podejmowane w trakcie obchodów działania dają sposobność, by zachęcać ludzi do nauki języków obcych. 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 zmierzyli się tego dnia z rożnymi atrakcyjnymi zadaniami. Dla klas 4-8 przygotowany został krótki quiz sprawdzający kompetencje językowe oraz ogólną wiedzę młodzieży na temat krajów i języków europejskich. Najwyższe wyniki z testu uzyskali:

      kl.4- Kacper Musiał

      kl.5- Antoni Flizikowski

      kl.6- Emilia Kwiatkowska

      kl.7 - ex aequo Mateusz Musiał i Jakub Wypijewski

      kl. 8 -  Jakub Kędzierski

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      Uczniowie klas 0-3 grali tego dnia w językowe bingo, kolorowali flagi, tworzyli w zespołach kilkuosobowych  prezentacje wybranych krajów europejskich oraz uczestniczyli wraz z uczniami z klas starszych w akcji promowania języków europejskich poprzez ubranie rzeczy z nadrukiem w języku obcym lub z symbolami  charakterystycznymi dla poszczególnych  państw Europy. Klasy, które pod tym względem wykazały sie 100% zaangażowaniem, zostały nagrodzone słodkimi upominkami. 

      Uczniowie kl.7 i 8 zadbali o udekorowanie szkoły plakatami przybliżającymi informacje o krajach europejskich, ich bogactwie kulturowym i różnorodności językowej. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
    • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
    • (52) 35-27-262
    • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit