• Wigilia szkolna 2019

          • Radosnych Świąt oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku……

            20 grudnia był ostatnim dniem nauki w mijającym roku kalendarzowym. Tego dnia w uroczysty sposób przeżywaliśmy szkolną wigilię. Nie było śniegu za oknami, ale w klasach panowała świąteczna atmosfera już od rana. O tym, że każde zło może zamienić się w dobro mówiła jasełka p.t. „Aniołek w klatce” w wykonaniu uczniów  klasy piątej oraz dwóch uczennic z klasy szóstej, na którą została zaproszona społeczność szkoły. Młodzi adepci sztuki aktorskiej zagrali swoje role z wielkim kunsztem, rozbawili widzów i wprowadzili w wesoły nastrój. Wszyscy chętnie włączyli się w śpiewanie kolęd.

            Nie był to jednak koniec niespodzianek świątecznych, ponieważ do klas zaglądali Mikołajowie, wręczając uczniom słodkie upominki z życzeniami od Zarządu Osiedla „Szymborze”.

            W tym dniu również odbywały się wigilie klasowe, pełne serdecznych życzeń, obdarowywania się prezentami i degustacją tradycyjnych potraw.

            Wesołe buzie drugoklasistów po wigilii klasowej....

            Tak bawiła się "Zerówka"

            Tak świętowała klasa trzecia

            Wigilia w klasie ósmej - po raz ostatni w tym gronie.

          • Uczennica z SP nr 10 w finale trzech konkursów przedmiotowych

          • Uczennica Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – Zuzanna Biernat z kl. VIII jako jedyna w powiecie inowrocławskim pomyślnie pokonała 3 etapy rejonowych kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Dzięki wysokim wynikom dotarła do etapu wojewódzkiego. Już w lutym i marcu walczyć będzie o tytuł laureata z biologii, chemii i geografii.

            Ponadto Zuzanna Biernat została stypendystką projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Zuzanna uplasowała się na 4 miejscu w rankingu stypendystów.

            Zuzi składamy gratulacje i trzymamy kciuki za sukcesy w etapie wojewódzkim! 

          • Mali kolędnicy z SP nr 10 w Galerii Solnej

          • Dziś 16 grudnia, uczniowie klas 0-3 wystąpili w Galerii Solnej. Swoimi występami przybliżyli magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Kolędy, taniec śnieżynek, piękny świąteczny wystrój z pewnością wywołały wiele wzruszeń wśród widzów. Gratulujemy małym artystom. 

          • Prymusi w SP nr 10

          •  

            Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 m. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – Zuzanna Biernat z kl. VIII oraz Szymon Krokos z kl. VII za wybitne osiągnięcia edukacyjne zostali tegorocznymi stypendystami projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu.

            Zdolni uczniowie będą realizowali indywidualny plan rozwoju edukacyjnego w roku 2019/2020.

            Gratulujemy sukcesów w nauce i przyznanego stypendium!

          • Urodzinowe świętowanie czyli Dzień Patrona w SP nr 10

          • 12 grudnia odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji urodzin Jana Kasprowicza. Gośćmi specjalnymi byli Pani Janina Sikorska, wieloletnia dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza i Pan Marcin Woźniak , aktualny dyrektor. Uczniowie klasy V w krótkim widowisku przedstawili historię poety i zaprezentowali jego wiersze. Całości dopełnił występ muzyczny Michaliny Gładysz z klasy III.

            Następnie w samo południe uczniowie klas: IV, V i VII wraz z nauczycielami złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

            12 grudnia w „urodzinowe świętowanie” Patrona Szkoły wpisał się również finał 9. edycji Międzyszkolnego konkursu poetycko – plastycznego „Mój świat i… Jana Kasprowicza”, którego organizatorem jest nasza szkoła.

            Na konkurs wpłynęły 42  wiersze i 42 prace plastyczne. Nadesłane utwory poetyckie i ilustracje wierszy wieszcza rozpatrywano w dwóch grupach wiekowych.

            Komisja w składzie: Bartłomiej Grabowski  – poeta – przewodniczący jury, Justyna Grabowska – poetka, Grażyna Jaśniowska – polonistka – sekretarz konkursu przeanalizowała utwory poetyckie, a jury: Ewa Kołodziej – plastyk – przewodnicząca jury, Beata Świtalska – dyrektor szkoły, polonistka, Beata Ziarnek – plastyk prace plastyczne. Oceniono je według ustalonych kryteriów: oryginalność, inwencja twórcza, walory artystyczne, związek danej pracy z celem i intencją konkursu, wkład pracy własnej. Przyznano miejsca w konkursie w następujący sposób:

            Kategoria poezja, grupa wiekowa: uczniowie klas IV – VI

            1 miejsce – Anna Walczak, kl. 5b, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu; 2 miejsce – Zofia Pachocka, kl. 5b,  Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu; 3 miejsce –  Dominik Gwadera, kl. 6c, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu. 

            Wyróżnienia: Antonina Kaczmarczyk, kl. 5b, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu; Bartosz Zdrojewski, 4b, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu; Antonina Witczak, kl. Szkoła Podstawowa nr 5 w Inowrocławiu; Aleksandra Slawiczek, kl. 6a, Szkoła Podstawowa nr 10 w Inowrocławiu.

            Kategoria poezja, grupa wiekowa: uczniowie klas VII – VIII

            1 miejsce – Aleksandra Skibińska, kl. 7a, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu;                2 miejsce –  Nikola Stępniewska, kl. 7b, Szkoła Podstawowa nr 4 w Inowrocławiu; – Natalia Wojtysiak, kl. 7a, Szkoła Podstawowa nr 9 w Inowrocławiu; 3 miejsce –  Amelia Szczutkowska, kl. 7a, Szkoła Podstawowa nr 9 w Inowrocławiu; – Mateusz Rybacki, kl. 8b, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu.

            Wyróżnienia: Jakub Świątek, kl. 8, Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu; Oliwia Boruta, kl. 7a,  Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu; Anastazja Górna, kl. 6a,  Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu.

            Kategoria plastyka, grupa wiekowa: uczniowie klas IV – VI

            1 miejsce – Martyna Lewandowska, kl. 5b, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu;

            2 miejsce – Xawery Sypniewski, kl. 6a, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu; 3 miejsce – Michał Pstrong, kl. 5a,  Szkoła Podstawowa nr 5 w Inowrocławiu.              

            Wyróżnienia:

            – Michał Frąszczak, kl. 5b, Szkoła Podstawowa nr 8 w Inowrocławiu; –  Wiktor Glonek, kl. 6a, Szkoła Podstawowa Integracyjna w Inowrocławiu; – Antoni Cichocki, kl. 6f,  Szkoła Podstawowa nr 11 w Inowrocławiu;

            Kategoria plastyka, grupa wiekowa: uczniowie klas VII – VIII

            1 miejsce –  Taisiia Boiko, kl. 8b, Szkoła Podstawowa nr 14 w Inowrocławiu; 2 miejsce –  Emilia Bukowska, kl. 8b, Szkoła Podstawowa nr 14 w Inowrocławiu; 3 miejsce –  Wiktoria Borysyuk, kl. 7b, Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu.

            Wyróżnienia:

            – Mikołaj Woźniczka, kl. 7b, Szkoła Podstawowa nr 16 w Inowrocławiu.

          • Konkurs „Zamontuj Czujkę w domu” rozstrzygnięty!

          • W listopadzie uczniowie naszej szkoły, klasy 1-3 oraz klasy 4-8, wzięły udział w organizowanym przez Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu Konkursie dla dzieci i młodzieży „Zamontuj Czujkę w domu”. Wyróżnienie, jako jedyny ze szkoły, otrzymał uczeń klasy szóstej Jan Wudarek. Wręczenie nagród odbyło się dnia 13.12.2019r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Gratulujemy!!!

          • TVP - Bydgoszcz w gościnie u Jana w SP nr 10

          • Dzisiaj w naszej szkole gościła Pani Urszula Guźlecka wraz z ekipą TVP - Bydgoszcz. Niecodzienni goście, przygotowując reportaż o Janie Kasprowiczu odwiedzili m.in. Izbę Pamięci poświęconą naszemu Patronowi.

          • Szkolne Mikołajki

          • Idzie dobry święty, uśmiecha się wokoło, grzecznym dzieciom biją serduszka wesoło. 
            Niesie w dużym worku słodyczy bez liku pełno dzisiaj wszędzie radości i krzyku.

            6 grudnia jak tradycja każe, do naszej szkoły przybył św. Mikołaj w towarzystwie całej świty. W szkole tego dnia roiło się od czerwonych czapeczek ponieważ wszyscy, nawet nauczyciele potraktowali serio naszą szkolną zasadę mikołajkową: masz na sobie coś czerwonego - oprócz cukierka nie będziesz pytany rozradowani, radośni i uśmiechnięci uczniowie czekali na wizytę Mikołaja w klasie a kiedy już przybył zapewniali, że byli grzeczni i wywiązywali się sumiennie ze swoich obowiązków. Niektórzy przyrzekali, że w następnym roku jeszcze bardziej będą się starać. A Mikołaj uśmiechał się dobrotliwe i rozdawał prezenty….

            Zrobiło się bardzo świątecznie za sprawą Samorządu Uczniowskiego – organizatora Mikołajek.

          • „Warsztaty piernikarskie”

          • Nic tak słodko nie przywodzi na myśl Bożego Narodzenia, jak wspólne pieczenie i dekoracja korzennych pierniczków. Przedświąteczny wyrób pierników, wprowadza nas w wyjątkową, pełną magii i radości atmosferę… W piekarni „Marta” w Inowrocławiu uczniowie klasy I oraz III mogli oddać się pieczeniu wybornych, pachnących pierniczków. Pięknie udekorowane, korzenne ciasteczka z pewnością będą wspaniałą ozdobą świątecznego stołu czy choinki. Mogą być także oryginalnym, własnoręcznie stworzonym prezentem dla najbliższych. Ciasteczka świąteczne przygotowane przez dzieci miały wyjątkowe kształty: piernikowe gwiazdki, choinki, bałwanki, aniołki, serduszka, gwiazdy betlejemskie i wiele innych. W czasie warsztatów odbyła się degustacja  przepysznych pierniczków, a na koniec dzieci otrzymały zaszczytny tytuł czeladników piernikarskich, potwierdzony certyfikatem podpisanym przez samego mistrza …

          • Zajęcia z kotem Mleczysławem

          • Uczniowie klas 1-3 realizują projekt „Mamy kota na punkcie mleka” finansowany z Funduszu Promocji Mleka, realizowany przez Polską Izbę Mleka we współpracy z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Głównym celem projektu jest wzmacnianie pozytywnego wizerunku mleka i produktów mlecznych pochodzących z Polski. Poprzez zabawę dzieci już od najmłodszych lat kształtują prawidłowe nawyki żywieniowe i  przekonują się dlaczego warto pić mleko i jeść przetwory mleczne,  zdobywając wiedzę na temat unikalnej wartości odżywczej mleka oraz roli jaką odgrywa w zachowaniu zdrowia. Działaj profilaktycznie i promuj z nami zdrowy styl życia!

          • Wyróżnienie dla Jędrzeja w konkursie fotograficznym „Zdrowa Energia Inowrocławia”

          • Jędrzej Chełminiak z kl.VI otrzymał wyróżnienie w organizowanym przez Zakład Energetyki Cieplnej w Inowrocławiu konkursie „Zdrowa Energia Inowrocławia”.

            Wręczenie nagród odbyło się w magicznej scenerii mikołajkowej dnia 6 grudnia 2019 roku na inowrocławskim Rynku. Na uwagę zasługuje fakt, że zdjęcie Jędrzeja uzyskało 6 lokatę spośród 99 zdjęć, które trafiły do Organizatora.
            Dziękujemy wszystkim naszym uczniom za udział w konkursie. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych i uzdolnionych pociech, a Jędrzejowi życzymy powodzenia w dalszym rozwijaniu swoich pasji fotograficznych i ekologicznych. 


             

          • Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

          • Uczennice SP nr 10 wzięły udział w międzyszkolnym konkursie Kolęd i Pastorałek organizowanym przez SP nr 1 w Inowrocławiu. Madzia Kasperkowiak zajęła 1 miejsce, a Lena Kubczak 2 miejsce. Gratulujemy

          • O bezpieczeństwie w sieci z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

          • 4 grudnia 2019r. funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili w klasach V-VI oraz VII-VIII warsztaty połączone z dyskusją na temat zasad bezpiecznego korzystania z Internetu.

            Strażnicy przedstawili rodzaje zagrożeń występujących w sieci, głównie na portalach społecznościowych oraz omówili z młodzieżą zagrożenia wynikające z korzystania ze stron o treściach przeznaczonych dla osób powyżej 18 roku życia.

            Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na niebezpieczeństwa przy udostępnianiu osobom poznanym w sieci swoich zdjęć czy danych osobowych.

            Dziękujemy za ciekawą i pouczającą lekcję wychowawczą.

          • Podróże przez kontynenty – przystanek Afryka

          • 30 listopada 2019 roku Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza zaprosiła uczniów inowrocławskich szkół podstawowych do udziału w ósmej edycji Międzyszkolnego konkursu wiedzy przyrodniczo – misyjnej "Podróże przez kontynenty", którego przewodnim tematem była Afryka. Podróżując przez kontynent afrykański, uczestnicy konkursu rozbudzali swoje zainteresowania i pasje geografią, kulturą i religią tego zachwycającego i zróżnicowanego krajobrazowo kontynentu.

            W konkursie uczestniczyli uczniowie klas VII-VIII reprezentujący następujące szkoły podstawowe: SP1, SP2, SP4, SP5, SP6, SP8, SP10, SP16 oraz Katolicka SP.

            Komisja w składzie Anna Burak (SP2), Dominika Kisielewicz (SP1), Justyna Ceglarska (KSP), Monika Pankowska (SP16), Aleksandra Pietrzak (SP5), Ewa Wierzchowska (SP8), s. Angela Małgorzata Maryniuk (SP6) wyłoniła laureatów. Są to następujący uczniowie:

            I   miejsce:  Zuzanna Biernat (SP10), Marcin Steppa (KSP), Mikołaj Steppa (KSP), Filip Gralewski (SP1), Jakub Kędzierski (SP10), Hanna Seidler (SP16), Łukasz Jasiński (SP4),Natalia Mrówczyńska (SP16), Aleksandra Skibińska (SP8)
            II  miejsce: Robert Jańczak (SP10), Nina Adamska (SP2), Bruno Bojanowski (SP6), Łukasz Grzeszak (SP5), Justyna Nawrocka (SP5), Dariusz Roszak (SP1).

            III miejsce: Anastazja Górna (SP8), Piotr Rożej (SP1), Brajan Kucharczyk (SP2), Amelia Mrozińska (SP8), Klaudia Pakulska (SP5), Marcelina Wesołek (SP16), Hubert Maćkowiak (SP6).

            Dyrektor szkoły pani Beata Świtalska pogratulowała uczniom szerokiej wiedzy dotyczącej kontynentu afrykańskiego, następnie wręczyła dyplomy i nagrody laureatom oraz podziękowała nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

                Konkurs przygotowały panie: Elżbieta Rynarzewska i Anna  Witecka – Słomion.

          • „Europa naszym wspólnym Domem” w SP nr 10

          • W dniu 30 listopada W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu odbyła się XI edycja Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Państwach  Unii Europejskiej pn.: „Europa naszym wspólnym Domem”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III z dziesięciu szkół podstawowych z Inowrocławia. Tematem przewodnim w tegorocznej edycji była Francja. Test wiedzy dotyczył  podstawowych wiadomości na temat kultury, tradycji, zabytków oraz wiadomości dotyczących położenia Francji jako państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

            Decyzją jury laureatami konkursu zostali:

            I miejsce: Dawid Łasak SP 2, Julia Ruczkowska SP 4, Amelia Pochocka SP 9, Michalina Gładysz SP 10, Urszula Simińska SP 11, Adrian Malinowski SP 16, Wojciech Zientalski SP 16, Aleksander Młodzikowski SP Katolicka.

            II miejsce: Aleksandra Nowaczyk SP 8, Zuzanna Kaczmarek SP 9, Alan Radecki SP 10, Julia Chudzińska SP 11, Alicja Wargoś SP Integracyjna, Jan Bąkowski SP Katolicka.

            III miejsce: Lena Lewandowska SP 1, Filip Nowakowski SP 1, Maja Gmerek SP 2, Julia Wochna SP 4, Adam Żabicki SP 8, Sebastian Hoffmann SP Integracyjna.

            Kryteria oceny zgodnie ustaliła komisja składająca się z przybyłych gości (nauczycieli): Ewy Sawickiej SP 11, Aliny Ekert SP 4, Krystyny Urbaniak SP 2, Małgorzaty Niewiadomskiej SP  16, Lucyny Bujak SP 8, Joanny Krzyżanowskiej- Ptaszek SP 1.

            Laureatom gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy do XII edycji konkursu, która odbędzie się w kolejnym roku szkolnym.

            Konkurs przygotowały panie: Hanna Miler-Slawiczek i Renata Wilbik

          • Pasowanie na czytelnika

          • 29 listopada 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyła się niecodzienna uroczystość, której głównymi bohaterami byli uczniowie klasy pierwszej. To oni tego dnia, mogli po raz pierwszy w swoim życiu wypożyczyć książkę z biblioteki szkolnej. Stało się tak dlatego, że dzieci wzięły udział w Pasowaniu na Czytelnika.

            Podczas spotkania pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością czytania, znajomością tytułów i bohaterów bajek i baśni, udowodnili, że potrafią obchodzić się z książką by jej nie zniszczyć. Po wyczerpujących ćwiczeniach, kandydaci na czytelników złożyli ślubowanie a pani dyrektor Beata Świtalska dokonała pasowania na czytelnika.

            Po ceremonii pani dyrektor wskazała uczniom, jak ważne jest czytanie w życiu każdego człowieka i zachęciła pierwszoklasistów do częstego odwiedzania biblioteki. Na pamiątkę tej ważnej uroczystości dzieci otrzymały dyplomy i okolicznościowe zakładki. Następnie, po wysłuchaniu wiersza, który przeczytała uczestniczka pasowania Hania Cichocka, dzieci mogły wypożyczyć swoją pierwszą książkę. W tym tak ważnym wydarzeniu towarzyszyła swoim uczniom wychowawczyni, pani Hanna Miler – Slawiczek.

          • Andrzejkowa tradycja

          • Wigilia św. Andrzeja była nocą magiczną, podczas której można było poznać swoją przyszłość. Dziś uczniowie klas 0-3 podtrzymując tradycje Andrzejkowe bawili się wspólnie podczas licznych konkursów i atrakcji przygotowanych specjalnie na ten dzień.

          • Profilaktyka uzależnień w klasie VIII

          • 29 listopada b.r. uczniowie klasy VIII uczestniczyli w profilaktycznym spektaklu teatralnym „Dealer”, który odbył się w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu.

            Spektakl poruszał problemy ważne, wciąż aktualne i znane młodzieży z otaczającej ich rzeczywistości.  Aktorzy w przystępny sposób przybliżyli młodzieży problematykę zagrożenia uświadamiając jakie mogą być konsekwencje picia alkoholu, a także uleganie tzw. „modzie na picie”. Spektakl został uznany zarówno przez uczniów jak i nauczycieli za atrakcyjną formę lekcji wychowawczej oraz uświadomił młodym ludziom problem, jakim jest społeczne przyzwolenie na zachowania osób nadużywających alkohol, a także ich usprawiedliwianie i tolerowanie.

            W Saloniku Literacko - Artystycznym uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę poświęconą patronowi literackiemu roku 2019 Gustawowi Herlingowi-Grudzińskiemu oraz zapoznać się z autobiografią i twórczością pisarza.