• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Zabawa karnawałowa w Kręgielni

     •  24 stycznia 2020 r. z inicjatywy Samorządu Szkolnego odbyła się zabawa karnawałowa w kręgielni Bowling Magic Center w Inowrocławiu.

      Uczniowie klas IV-VIII kolejny raz mieli okazję przekonać się, że Bowling, to sport i zabawa oraz atrakcyjna forma aktywnego spędzania wolnego czasu.

      Po podziale na grupy i zapoznaniu z zasadami gry w kręgle, uczniowie przystąpili do mini zawodów. Rywalizacja odbywała się na ośmiu torach. Jedni doskonalili technikę, drudzy nieśmiało mierzyli się z ciężkim kulami. Zabawa okazała się niezwykle wciągająca, a rywalizacja o punkty dostarczyła uczniom silnych, sportowych emocji. Radości nie było końca. Uczniowie próbowali swoich sił również w grze w bilard oraz na maszynach z grami zręcznościowymi. Dwugodzinny pobyt w kręgielni minął wszystkim bardzo szybko i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

       

     • „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w teatrze

     • Uczniowie klasy III, V, VI i VII wspólnie z aktorami Narodowego Teatru Edukacji z Krakowa wyruszyli w niezwykłą podróż z Hobbitonu przez Dzikie Kraje, aż do Esgaroth i Samotnej Góry. Uczniowie przenieśli się w czasie do Trzeciej Ery Śródziemia i razem z Bilbem, Gandalfem i wesołymi krasnoludami rozpoczęli długą wędrówkę aż do Samotnej Góry. Gościli u Elronda, Beorna, uciekali przed pająkami i byli więzieni przez króla elfów. Niektórzy nawet grali w zagadki z Gollumem. Ale pierścień mógł zdobyć tylko jeden mały hobbit…
      Była to z pewnością niezapomniana podróż i niezwykle ciekawy spektakl. Tych, którzy jeszcze nie czytali książki Johna Ronalda Reuela Tolkiena, z pewnością zachęcił do lektury. A ci, którzy już przeczytali i dali się uwieść niezwykłej opowieści … Cóż, miejmy nadzieję, że połknęli bakcyla i chętnie wyruszą w kolejną podróż, tym razem z innym hobbitem i jeszcze bardziej niezwykłą drużyną…

     • Zbieraliśmy na Górę Grosza

     • Nasza szkoła wzięła udział w XIX edycji akcji charytatywnej Góra Grosza zainicjowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. W tym roku zebraliśmy   153,73 zł. Pieniądze zostaną przekazane dzieciom wychowującym się w domach dziecka lub rodzinach zastępczych. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoim dobrym sercem  … i grosikiem.

       Organizacji zbiórki monet na terenie szkoły podjęli się uczniowie z Samorządu Szkolnego.

     • Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole!

     • Uczniowie klas 0-3  gościli w szkole swoje Babcie i swoich  Dziadków z okazji ich święta.  Podczas uroczystości dzieci zaprezentowały, przygotowaną na tę okazję, część artystyczną  z przewodnim hasłem „Koncert na 102”. Był śpiew, przepiękne i wzruszające wiersze i gra na  instrumentach muzycznych. Dzieci  wręczyły swoim babciom i dziadkom  własnoręcznie przygotowane upominki. Nie zabrakło  słodkich  wypieków i pysznej kawy. Dużo radości i uśmiechu na twarzach wywołały życzenia dla babć i dziadków od ich ukochanych wnuków i wnuczek. Spotkanie było okazją do złożenia Babciom i Dziadkom podziękowań za trud, opiekę, poświęcenie i miłość, jaką darzą swych wnuków każdego dnia.

     • Uczniowie z SP 10 na trasie XXII Nocnego Rajdu Szlakiem Powstania Wielkopolskiego

     • W sobotę, 18 stycznia 2020 roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w XXI Nocnym Rajdzie Szlakiem Powstania Wielkopolskiego, którego głównym organizatorem był oddział PTTK w Inowrocławiu. Celem imprezy było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 101rocznicę. Trasa rajdu przebiegała w następujący sposób:  Inowrocław – Kościelec Kujawski –Mimowola – Inowrocław. Po zapaleniu zniczy przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich w Inowrocławiu udaliśmy się autokarami do ZSP im. Jana Pawła II w Kościelcu. Po zwiedzeniu szkoły i słodkim poczęstunku wzięliśmy udział w konkursie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz w zawodach strzeleckich z broni pneumatycznej. Wśród grona laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Kacper Pawłowski z kl.VI (konkurs wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim) i Janek Wudarek z kl.VI (konkurs z przekładania broni na czas), którzy odebrali z rąk Pani Poseł Magdaleny Łośko dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Ostatnim, najbardziej wyczekanym punktem imprezy był wymarsz z pochodniami i latarkami do Inowrocławia. Wszyscy uczestnicy rajdu wrócili pełni wrażeń i wspaniałych przeżyć.

     • Lekcja biologii w klasie VI w niecodziennym wydaniu..

     • 14 stycznia 2020 r., w naszej szkole odbyła się "Żywa lekcja biologii"

      Bohaterami niecodziennych zajęć były bezkręgowce, czyli zwierzęta, które nie mają kości i kręgosłupa. Każde zwierzę umieszczone było w swoim terrarium, w którym panowały odpowiednie warunki dla jego egzystencji.

      Na własne oczy uczniowie mogli podziwiać: ptasznika olbrzymiego, modliszki, skorpiony, ptasznika kędzierzawego, straszyka nowogwinejskiego, karaczana madagaskarskiego, tureckiego i argentyńskiego, mącznika młynarka, krocionoga kenińskiego, kraba tęczowego, ślimaka afrykańskiego oraz wiele innych bezkręgowców. Uczniów najbardziej zainteresował ptasznik olbrzymi, który jest drugim, największym pająkiem świata, w razie zagrożenia „strzela” włoskami swego ciała powodując oparzenia u napastnika.

       Naturalne eksponaty pochodzą z prywatnej hodowli Pani Adrianny Siemińskiej, która zajmuje się hodowlą zwierząt od wielu lat. Pani Adrianna w ciekawy sposób opowiedziała o zwyczajach i środowisku bytowania tych niezwykłych zwierząt.

      Lekcja z pewnością dostarczyła niesamowitych wrażeń i emocji, wzbogaciła wiedzę uczniów i wzbudziła zachwyt nad różnorodnością świata przyrody.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
    • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
    • (52) 35-27-262
    • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit