• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Koza Szymborska harcowała w szkole..

     • Jak nakazuje tradycja w ostatni dzień karnawału na ulicach Szymborza pojawia się Koza. Jej harce związane są z kujawskim obrzędem zapustnym. Tradycja Kozy liczy około 180 lat i od zawsze w orszaku  byli tylko mężczyźni przebrani w barwne stroje. W Kozie Szymborskiej "biegają" absolwenci naszej szkoły, którzy od najmłodszych lat fascynowali się tym obrzędem i czekali na moment kiedy sami będą „koziarkami”. Nic więc dziwnego, że uczestnicy Kozy Szymborskiej chętnie odwiedzają szkołę, w której tak niedawno się uczyli. Nie inaczej było i tym razem. Zgodnie z tradycją uczniowie od rana z niecierpliwością wyczekiwali na rozśpiewanych, kolorowych, brawurowych gości. Wreszcie Koza wpadła z impetem na boisko „bodła”, „kopała” i „tańcowała z kozim wdziękiem”, wzbudzając wiele radości wśród widzów. Nawet najmłodsze dzieci pokonały strach i nadstawiały policzki Kominiarzowi domagając się „muśnięcia” sadzą na szczęście. Starsi uciekali, słysząc strzelanie batów, inni tańcowali z Parą Młodą, podziwiali wigor Dziada i Baby. Ogólny szacunek i respekt wzbudzał Miś, Żydek, Cygan i Garbus. Na koniec wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.  Koza zaśpiewała radosne „Sto lat” i harcując jeszcze tu i ówdzie po boisku, oddaliła się w rytmie skocznej muzyki Grajka. Do zobaczenia w przyszłym roku!

     • Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w SP nr 10

     • 21 lutego społeczność  Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Tego dnia w szkole wiele się działo. Przygotowania trwały od kilku dni, a efektem była wspólna dobra zabawa młodszych, i starszych uczniów szkoły. Zmagania językowe w bibliotece szkolnej, uświetniła swoją obecnością pani Elżbieta Piniewska przewodnicząca Sejmiku Kujawsko-Pomorskiego, która zwróciła uwagę uczniów jak ważna jest dbałość o poprawność polszczyzny, oraz promowanie czytelnictwa literatury polskiej. Przez cały dzień można było utrwalać gramatykę, ortografię, zmagać się z łamańcami językowymi za sprawą różnych kolorowych plakatów i plansz, które pojawiły się na drzwiach sal lekcyjnych, korytarzach i w każdym zakątku szkoły. Były także ilustracje i rebusy związane z przysłowiami. Nie sposób było pominąć najczęściej pojawiających się błędów językowych. Taka lekcja poprawności językowej na długo pozostanie w pamięci uczniów.

     • Drzwi otwarte, czyli „Spotkania w SP10 u Jana ”

     • Zapraszamy Dzieci wraz z Rodzicami na kolejne popołudnie pełne atrakcji w ramach drzwi otwartych  „Spotkania u Jana”  w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiuul. Przybyszewskiego 119  (dzielnica Szymborze)

       27.02.2020 o godz.17.00  

      Proponujemy m.in.:

      • Zoologia na żywo,
      • Coś wybuchowego,
      • Kolorowy wir,
      • Pokazy z optyki,
      • Zabawy rekreacyjno- sportowe oraz wiele innych atrakcji.

      Tegoroczne „Spotkania u Jana” pozwolą rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę oraz jej otoczenie, aby przekonać się, że „Dziesiątka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, w której każdy ma szansę na rozwój i sukces.

     • Anioły życzliwości SP10 rozdane!

     • Już po raz dziewiąty Anioły Życzliwości zagościły w SP10. 19 lutego społeczność szkoły przeżywała IX Dzień Anioła i Miłego Słowa pod hasłem: „Gdy Anioła w sobie mam, życzliwość, uśmiech i miłe słowo wszystkim dam!”

      Jest to jeden z przyjemniejszych dni w roku jak mawiają sami uczniowie, którzy przygotowują się do niego kilka dni wcześniej. W szkole utworzyła się aleja miłych słów za sprawą aniołków zawierających miłe słowa a następnie umieszczonych na postaci Anioła Miłych Słów wyeksponowanego w holu szkoły. Ponadto każda klasa przygotowała wizytówki z cytatami o życzliwości na drzwiach sal lekcyjnych, tworząc tzw. Niebiańską Aleję  Życzliwości. „Ważne ogłoszenia”  z miłymi słowami lub życzeniami znalazły się także na drzwiach sal lekcyjnych. Uczniowie wybrali Klasowych Aniołów Życzliwości na kolejny rok, którym przyznano tytuł „Anioła Życzliwości SP 10”. Zwieńczeniem obchodów Dnia Anioła i Miłego Słowa było wręczenie Klasowym Aniołom Życzliwości certyfikatów „Anioła Życzliwości SP 10”,  którego dokonała Pani dyrektor Beata Świtalska podczas uroczystego apelu. W tym roku certyfikaty i symboliczne aniołki trafiły do:  Zofii Bialik z oddziału zerowego, Wiktorii Tabaczyńskiej z klasy 1, Magdaleny Kasperkowiak z klasy 2, Julii Fedde z klasy 3, Karoliny Świerczyńskiej z klasy4, Heleny Stajkowskiej z klasy 5, Martyny Krzykanowskiej z klasy 6, Huberta Pakulskiego z klasy 7, Jakuba Kędzierskiego z klasy 8.

      Okazywanie szacunku, serdeczność, uśmiech, mówienie dobrych słów i niesienie bezinteresownej pomocy innym to nasze postanowienie na następny rok - stwierdzili uczniowie po wspólnym zaśpiewaniu piosenki "Przyjaciela mam i już”.

      - Aby ten dzień zapoczątkował dni miłego słowa i życzliwości trwające do końca roku szkolnego a nawet dłużej - życzyła wszystkim obecnym pani dyrektor Beata Świtalska.

     • „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”

     • 11 lutego 2020r. w naszej szkole odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Chcieliśmy zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcieliśmy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci oraz różne możliwości jej zastosowania – w edukacji, w kontaktach z rówieśnikami, a także, jako formę twórczej rozrywki. Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

      W tym dniu, w klasach IV-VIII uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przeprowadzili quiz wiedzy – „Co wiem na temat zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w internecie?”, gdzie uczniowie za prawidłową odpowiedzieć zostali nagrodzeni słodkim upominkiem. Dzieci przygotowały tematyczne plakaty, które przystroiły gazetkę w holu szkoły. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 20.01.2020-21.02.2020r. w klasach IV-VIII szkole zostały przeprowadzone działania, których głównym celem było propagowanie idei bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych współtworzenie dobrej przestrzeni w sieci. W ramach zajęć godzin wychowawczych i lekcji informatyki nauczyciele przeprowadzili zajęcia, zgodne z potrzebami uczniów, w oparciu o scenariusze udostępnione przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK). Natomiast w klasach I-III w trakcie zajęć komputerowych w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie zostali zapoznani z materiałami instruktażowymi zamieszczonymi na stronie internetowej www.cyfrowobezpieczni.pl, dzięki czemu dowiedzieli się, jak należy zachowywać się, korzystając z internetu i urządzeń komputerowych, zostali uwrażliwieni na niebezpieczeństwa czyhające w sieci oraz poinformowani o zasadach obowiązujących podczas korzystania z zasobów internetu i w kontaktach z ich użytkownikami (netykieta). Uczniowie wykonali tematyczne plakaty, które umieszczone zostały na gazetkach w ich klasach.

     • Walentynki w SP10

     • W dniu św. Walentego w naszej szkole było dużo uśmiechów i miłości, gdyż obchodziliśmy Walentynki. Już od rana działała „Poczta Walentynkowa” a listonosze świętego Walentego roznosili po wszystkich klasach przepiękne kartki. Rozdali całe mnóstwo wspaniałych walentynek, których nie sposób było policzyć. Wszyscy adresaci, bez względu na wiek, przeczytali je z wielką radością. 

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
    • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
    • (52) 35-27-262
    • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit