• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • ZAPROSZENIE!

     • ŚWIETLICA – BIBLIOTEKA – PEDAGOG

      DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!

      - album cz.1 i 2 w zakładce biblioteka zapraszamy do obejrzenia

      WITAMY!

      Od 25 marca realizujemy zdalne nauczanie, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny pakiet materiałów, zawierający propozycje, jak wykorzystać ten czas spędzany w domu w pożyteczny, ale i przyjemny sposób. Link „O szkole” (pod mapą strony) zawiera zakładki do biblioteki, świetlicy i pedagoga. Znajdziecie tam propozycje wirtualnych bibliotek, zabaw i zadań w postaci gier, prac plastyczno – technicznych i innych działań przygotowanych przez nauczycieli.

      Jednocześnie przypominamy, że nie są to zadania obowiązkowe. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie w swoim wolnym czasie jednak zależy to wyłącznie od Was.

       DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!

      Biblioteka szkolna i świetlica rozpoczynają akcję „Dziesiątka przechytrzy koronawirusa”, której celem  jest ukazanie jak spędzamy obecny czas, kiedy dla dobra własnego i innych zostajemy w domu, gdzie się uczymy, bawimy, przeżywamy różne sytuacje i nastroje. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce   "Biblioteka"

       

     • Szanowni Państwo!

     • W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

      Szkoła Podstawowa nr10 realizuje nauczanie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość od dnia 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.

      Zaleca się pozostawanie uczniów w domach pod opieką rodziców (prawnych opiekunów).

     • XVIII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

     • Tegoroczny XVIII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego, odbył się w sobotę 29 lutego 2020 r.. Celem rajdu było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 101 rocznicę oraz zapoznanie uczestników marszu ze znaczeniem walk powstańczych dla przywrócenia ziemi kujawskiej narodowi polskiemu. Marsz z pochodniami w otoczeniu pięknej przyrody odbył się na trasie Słońsko-Gąski. W trakcie przemarszu została przeprowadzona gra terenowa nawiązująca do Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy rajdu gościli w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gąskach, gdzie częstowano ich ciepłą herbatą oraz grochówką. Na terenie szkoły odbyło się również podsumowanie konkursów.  Uczeń naszej szkoły Jan Wudarek z klasy VI został laureatem 4 miejsca w konkursie plastycznym „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 r. w naszej pamięci”. Janek otrzymał nagrodę rzeczową, a cała nasza drużyna pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w rajdzie.

     • Sukces uczniów trzeciej klasy

     • 29.02.2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Regionalny "Inowrocław i okolice", w którym uczniowie z naszej szkoły: Michalina Gładysz i Aleksander Modrzejewski z klasy trzeciej zajęli 2 miejsce. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły!

     • Drzwi otwarte, czyli „Spotkania w SP10 u Jana ” za nami

     • Dobiegły końca spotkania z dziećmi i rodzicami w ramach drzwi otwartych w Szkole Podstawowej nr 10, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z ofertą szkoły, spotkać z uczniami i nauczycielami „Dziesiątki” a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach i pokazach. Bardzo ciepło przyjęte zostały występy uczniów klasy drugiej, którzy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Spotkania przebiegały pod znakiem zdrowego odżywiania, sportu i nauki. Naukowa atmosfera towarzyszyła wszystkim.  Działo się to za sprawą licznych atrakcji, wśród których na czoło wysuwały się pokazy doświadczeń i eksperymentów. Przyszli pierwszoklasiści mogli osobiście wziąć w nich udział. Była „Zoologia na żywo”, gdzie goście przyglądali się małym, dużym, szarym i kolorowym zwierzątkom. Dzieci podziwiały takie okazy jak: ptasznik olbrzymi, karaczan madagaskarski, węże zbożowe i wiele innych, od których nie mogły oderwać wzroku. Duże zainteresowanie wzbudzało miejsce, gdzie czekało coś „wybuchowego”, „kolorowy wir”, „wulkan” oraz pokazy z optyki. Niektórzy pierwszy raz prowadzili obserwacje przy pomocy mikroskopu. Zwieńczeniem tych atrakcji stały się „SLIM glutki”, cieszące się wielkim powodzeniem u małych badaczy. Nie mogło zabraknąć zabaw z tabletami, robotami czy kodowaniem. „Wesołe tory przeszkód” czekały na przyszłych sportowców a kto chciał odpocząć szukał kącika z bajkami, by tam znaleźć to co lubi. „Specjały regionalne z różnych stron Polski” czekały na smakoszy.

      Tegoroczne „Spotkania u Jana” pozwoliły rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę oraz jej otoczenie, aby przekonać się, że „Dziesiątka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, w której każdy ma szansę na rozwój i sukces.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
    • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
    • (52) 35-27-262
    • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit