• Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę!

• Nasi uczniowie brali udział w  konkursie organizowanym przez Nadgoplański Park Tysiąclecia w Kruszwicy  pn.: "Każdy stworek chce swój domek!". Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymali: Filip Ziółkowski, kl. II, Hubert Kurant, kl. II, Magdalena Kasperkowiak, kl. III, Jakub Wolas, kl. III.  Dzięki fotorelacjom, widać było jakie zaangażowanie zostało włożone w stworzenie tych małych dzieł sztuki! Nagrody zostały ufundowane dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Uczniowie z SP 10 zaprojektowali „ekogadżety”

• Dnia 23 października br. w Filii nr 1 Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu rozstrzygnięto VIII edycję konkursu ekologicznego pt. „Zrób coś ładnego prawie  z niczego”, w którym uczestniczyli uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Konkurs został zorganizowany  w ramach projektu „Eko-dzieciaki VII”. Warunkiem uczestnictwa w konkursie było wykonanie ekogadżetów. Konkurs spotkał się z ogromnym entuzjazmem i zaangażowaniem ze strony naszych dzieci,  co zaowocowało zdobyciem najwyższych lokat oraz wyróżnień. Uczniowie naszej szkoły zajęli odpowiednio:

I miejsce - Franciszek Janeczek ,  kl. III

II miejsce - Wojciech Trzebiatowski kl. III

III miejsce – Lena Polewska,  kl. II

Wyróżnienia otrzymali:  Konrad Kłos, kl. II oraz Filip Ziółkowski, kl. II

Dzieci otrzymały piękne dyplomy oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów!

• Zielono wokół szkoły

Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom naszych dzieci, którzy zainicjowali "zieloną kampanię"  i zasponsorowali zakup pięknych krzewów ozdabiających naszą szkołę.

• Ślubowanie pierwszoklasistów

• 23.10.2020r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów. Mimo pandemii uczniowie klasy  pierwszej, odświętnie ubrani , w obecności Pani Dyrektor Beaty Świtalskiej i wychowawczyni Renaty Wilbik,  ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, należycie  wypełniać obowiązki ucznia, przyrzekali pomagać słabszym i młodszym od siebie oraz szanować swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców. Prezenty, jakimi zostali obdarowani, sprawiły im wiele radości. Teraz tylko pierwszoklasistom pozostało pilnie się uczyć  przez następne lata.Gratulacje pierwszoklasiści!

• XX Dzień Papieski

• 16 października 2020r. obchodziliśmy XX Dzień Papieski. Uczniowie klasy VIII przygotowali z tej okazji film wspominający życie i pontyfikat Karola Wojtyły, polskiego papieża Jana Pawła II. Efektem prac najstarszej klasy w tym szczególnym dniu były także wykonane plakaty.

• Uroczyste Pasowanie na Świetliczaka

• Dnia 19.10.2020r.w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste przyjęcie dzieci do grupy świetlicowej, tj. Pasowanie na Świetliczaka. Oficjalnego pasowania dokonały Pani Dyrektor Beata Świtalska oraz Pani Wicedyrektor Renata Wilbik. Uczniowie, którzy w tym roku dołączyli do grupy świetlicowej, przeszli mały "test bojowy", polegający na wykonaniu kilku zadań, m.in. rozwiązaniu zagadek sprawdzających znajomość bajek i wierszy czy określeniu cech  "prawdziwego Świetliczaka".  Ważnym elementem pasowania było złożenie przez dzieci przyrzeczenia, po którym nastąpiło  wręczenie pamiątkowych dyplomów.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Dla Dyrekcji, Nauczycieli, Pedagogów i Wszystkich Pracowników Szkoły Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy Wam najlepsze życzenia,

doceniając Wasz trud, poświęcenie i zaangażowanie,

które towarzyszą nieustannie w pracy na rzecz edukacji i wychowania naszych dzieci.

Życzymy Wam wszelkiej radości, pomyślności i nieustającej pasji w wykonywanej codziennie pracy.

A owocami Waszej pracy niech będą pokolenia dobrych i mądrych Polaków.

Z wyrazami szacunku i podziękowaniami

Rada Rodziców przy SP 10 w Inowrocławiu