• Gady – żywa lekcja biologii

• Uczniów klasy VI odwiedziła pani Adrianna Simińska, który zajmuje się hodowlą  gadów, pająków i ssaków. Pani Adrianna to pasjonatka, która organizuje pokazy z udziałem żywych zwierząt i potrafi o nich opowiadać w niezwykle ciekawy sposób. Podczas spotkania uczestnicy poznali środowisko życia, budowę, sposoby odżywiania i rozmnażania się węży i jaszczurek. Uczniowie zostali wtajemniczeni w zasady hodowli i opieki nad gadami. Prowadząca w czasie prezentacji obaliła również mity dotyczące gadów, np. że są zimne czy gruboskórne. Głównym atutem zajęć było jednak pojawienie się w szkole żywych zwierząt, takich jak pyton królewski, wąż zbożowy i gekon orzęsiony, które uczniowie mogli dotknąć, pogłaskać a nawet wziąć do ręki. Ta ,,żywa lekcja” to nie tylko nauka, ale też świetna zabawa, która z pewnością na długo zapadnie w pamięci uczniów i pozwoli lepiej zrozumieć świat gadów.

• POSTAW NA RODZINĘ

„POSTAW NA RODZINĘ”

postaw na rodzine bannerklOWfqWibGpC785HlXs

Kampania profilaktyczna „Postaw na rodzinę”

Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię profilaktyczną „ Postaw na rodzinę”, której pomysłodawcą jest Krakowska Akademia Profilaktyki. Koordynatorem kampanii w Inowrocławiu jest Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Kampania trwa od 1 czerwca do końca lipca.

Głównym celem akcji jest wspieranie pozytywnego wizerunku rodziny, która jest najważniejszym czynnikiem chroniącym dzieci i młodzież przed sięganiem po alkohol i inne substancje psychoaktywne. Ponadto, jak pokazują badania, dobre relacje mają istotny wpływ na zachowanie zdrowia psychicznego, chronią przed zapadaniem na zaburzenia nastroju, zachorowaniem na depresję, podejmowaniem zachowań autoagresywnych. Kampania pomaga w podkreślaniu ważności rodziny w działaniach dotyczących profilaktyki uzależnień.

Główne założenia podejmowanych działań to:

– edukacja na temat znaczenia bliskich relacji w rozwoju dzieci i młodzieży

– upowszechnianie wiedzy, w jaki sposób poprawić wzajemną komunikację, wzmacniać więzi, wspierać się nawzajem

– promowanie pomysłów na organizowanie i spędzanie czasu wolnego

– informacja o miejscach pomocy rodzinie na terenie miasta

Źródło: http://profilaktyka.inowroclaw.info.pl

• Kangur 2021 rozstrzygnięty!

• 22 kwietnia 2021 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX edycji Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny. Gratulujemy wszystkim osiągniętych rezultatów – wiemy, że łatwo nie było! Liczcie tak dalej!

Najlepsze wyniki w naszej szkole uzyskali:

w kategorii Żaczek

• Ksawery Matyszczak, kl. 2
            • Natalia Kuta, kl. 2
            • Wiktoria Tabaczyńska, kl. 2

w kategorii Maluch

• Magdalena Kasperkowiak, kl. 3
            • Igor Kaźmierski, kl. 3
            • Jakub Wolas, kl. 3

w kategorii Maluch

• Judyta Kaszak kl. 4
            • Alan Radecki kl. 4
            • Antek Stępniewski kl. 4

w kategorii Beniamin

• Aleksandra Sroczyńska  kl. 5
            • Jakub Kaliski, kl. 5
            • Kacper Musiał, kl. 5

w kategorii Kadet

• Szymon Krokos, kl. 8
            • Mateusz Musiał kl. 8

• Dzień Dziecka

• Miły dzień spędziły dzieci z klas 2 i 3 na spacerze w solankowych tężniach, ścieżce zdrowia, zabawach na placu zabaw oraz smacznych lodach. Ciepłe słonko umiliło dzieciom ten dzień.

• DZIEŃ DZIECKA

• Z okazji Dnia Dziecka najserdeczniejsze życzenia dla Was wszystkich: zdrowia, marzeń, które się spełniają, przyjaciół, którzy nie zawodzą, ciekawości świata i wspaniałych przygód. Czujcie się zawsze kochani, ważni dla innych i bezpieczni. Bądźcie szczęśliwi i doceniajcie każdy dzień, bo jest niezwykły i niepowtarzalny. Radosnego Dnia Dziecka!