• Dzień Chłopca

• 30 września obchodzony jest Dzień Chłopca.
            Z tej okazji dziewczęta z Samorządu Uczniowskiego wszystkim kolegom, małym i dużym przypięły krawat Super Chłopaka oraz złożyły życzenia: spełnienia marzeń, uśmiechu, radości, a także wspaniałych wrażeń, dużo słodyczy, życia pięknego i wszystkiego najlepszego!

• Europejski Dzień Językòw Obcych w przedszkolu

• W ramach Europejskiego Dnia Językòw Obcych  dzieci z oddziału zerowego obchodziły Dzień Brytyjski. Wszystkie atrakcje związane były z poznawaniem kultury angielskiego obszaru językowego: oglądanie prezentacji, słuchanie piosenek, budowanie mostu zwodzonego z klockòw czy wykonanie Big Bena z kartonów. Zajęcia zakończyły się angielskim zwyczajem tea time.

• 177. rocznica powstania szkoły

• 23 września z okazji 177. rocznicy powstania naszej szkoły odbył się uroczysty apel, przygotowany przez uczniów z klas: V, VI i VIII.

W 1845 roku - Gmina Szymborze wybudowała szkołę. Budynek został wykonany z belek, a dach kryty słomą. Pierwszym uczącym nauczycielem w szkole był pan Jan Niedbalski zatrudniony przez Sąd Bydgoski.

Podczas uroczystości pani Dyrektor wręczyła nagrody zdobyte przez uczniów w szkolnym konkursie literackim dla klas 4-6  zorganizowanym z okazji święta.

Mamy przekonanie, że Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu jest szkołą, która wychowuje uczniów w duchu ideałów oraz wartości reprezentowanych przez osobę patrona, przyczynia się do kształtowania mądrych i odpowiedzialnych obywateli naszego miasta i naszej Ojczyzny.

• Dzień Przedszkolaka😀

• „Każdy przedszkolak dobrze wie,że kiedy 20 wrzesień zbliża się,od najmłodszego, aż po starszaka,wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

• SP 10 w programie Laboratoria Przyszłości

•     Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach programu  otrzymalismy wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Otrzymaliśmy wsparcie w wysokości 60 000 zł.

Dzięki wsparciu szkoła zakupiła   m.in.:

• Drukarkę 3D

• Filamenty

• Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

• Stację lutowniczą

• Aparat fotograficzny z funkcją kamery

• Statyw

• Zestaw oświetleniowy

• Mikrofon

• Gimbal

• Klocki Lego

• Mikroskop

• Roboty edukacyjne wraz z akcesoriami.

• Sprzątanie Świata 2022

• 16 września b.r. wszyscy uczniowie naszej szkoły sprzątali „kawałek swojego świata”, włączając się do globalnej akcji „Sprzątanie Świata”, której w tym roku przyświecało hasło „Wszystkie śmieci są nasze”.
            Uczniowie z wielkim zapałem wysprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego stawku. Bystrym oczom nie uszedł żaden papierek, butelka czy choćby aluminiowa puszka, które natychmiast lądowały w odpowiednim worku. Akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, czego efektem były worki pełne śmieci.
            Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne oraz zgodnie stwierdzili, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów, segregacja oraz odpowiednie gospodarowanie.
            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji!!! Razem pokazaliśmy, ile zrobiliśmy i jak ważna jest troska o każdy kawałek Polski!

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

• „Uczeń ma na głowie bez liku kłopotów, lecz z pełnym tornistrem do szkoły pójść gotów…..”

1 września 2022r.  o godzinie 9.00, na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Dyrektor szkoły Beata Świtalska powitała wszystkich obecnych na uroczystości  i życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.   Szczególnie ciepłe słowa usłyszały dzieci, które po raz pierwszy przestąpiły progi naszej szkoły, by rozpocząć tu naukę. Pani dyrektor zwróciła się także do wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej i systematycznej pracy w ciągu całego roku szkolnego.