• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Imieniny Kujawskiego Wieszcza

     • Dziś w samo południe z okazji imienin naszego patrona Jana Kasprowicza złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem kujawskiego wieszcza.  Ponadto  uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym pn.: „Portret Mistrza Jana” organizowanym przez Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Laureatką tegoż konkursu została uczennica klasy pierwszej Natalia Kuta, zajmując III miejsce.  Praca Natalki ukazała bardzo ciekawe ujęcie wizerunku Jana Kasprowicza i odznaczała się dużą kreatywnością. Serdecznie gratulujemy!

     • Imieniny Jana w SP nr 10 w Szymborzu

     • W Polsce imieniny są bardzo popularnym świętem. Jest to także okazja, by otrzymać prezent i świętować w gronie rodziny oraz znajomych.

      Taką okazją do świętowania są  „Imieniny Jana”, które obchodzi społeczność SP nr 10 dla uczczenia patrona Jana Kasprowicza. Z całą pewnością, Jan Kasprowicz jest najwybitniejszym absolwentem tej szkoły. Każdego roku  24 czerwca w rodzinnym Szymborzu,  nauczyciele i uczniowie SP nr10  świętują dzień imienin mistrza Jana.  Pamiętają, że tego dnia w 1927. roku zostało nadane szkole imię wieszcza,  a społeczność szkoły stała się częścią Wielkiej Rodziny Jana Kasprowicza.

      W tym roku z powodu epidemii koronawirusa Imieniny Jana obchodzone są w sposób symboliczny. Uczniowie przygotowali laurki z życzeniami, wykonali portrety Jana, inni zainspirowani jego poezją napisali wiersze, a nawet zaśpiewali wybrane utwory, aranżując do nich melodie. Dzieci ujawniły i zaprezentowały swoje talenty w każdej dziedzinie: muzycznej, plastycznej, teatralnej i literackiej. Nie zabrakło także symbolicznego imieninowego tortu. 

      Wszystko to zostało zaprezentowane on-line. Szkoła przybrała odświętną szatę, stając się wielką galerią portretów Jana oraz wystawy prac uczniów, inspirowanych wierszami poety. Uczniowie stworzyli liczne prezentacje i filmiki, ukazujące recytację oraz śpiew wierszy Kasprowicza przy akompaniamencie wspaniałej muzyki, na tle pięknego kujawskiego krajobrazu. To wszystko dowodzi, że poezja Jana Kasprowicza jest ciągle żywa wśród uczniów jego szkoły.

       

     • Życzenia na Dzień Dziecka

     • W Dzień Dziecka świętuje

      człowiek duży i mały,

      dlatego życzenia serdeczne

      Wam dzisiaj składamy.

      Bądźcie  uśmiechnięci,

      cieszcie się każdą chwilą,

      Nie bójcie się wierzyć i marzyć,

      że wszystko może się zdarzyć.

      Odważnie wytyczajcie swoje cele,

      by osiągnąć w życiu wiele.

      Aby na twarzach uśmiech królował,

      za chmury smutku nigdy się nie chował.

      Niech te życzenia choć z daleka,  

      płyną do Was niczym rzeka.

      Dzisiaj bardzo skromnie ułożone

      dla naszych uczniów są przeznaczone.

      Wasi nauczyciele

     • Brawo Wojtku!!!

     • Uczeń klasy 2  Wojciech Trzebiatowski zdobył wyróżnienie w konkursie plastycznym  Obrona Cywilna wokół nas edycja 2020 pod hasłem „112 Ratuję, Pomagam, Nie blokuję”. Konkurs odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia.

      Gratulujemy!

     • Uwaga Rodzice i Uczniowie!

     • Zgodnie z decyzją MEN  nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia  na odległość w szkołach i placówkach oświatowych przedłużone zostało do 26 czerwca br.

      Egzamin ósmoklasisty 16-18 czerwca 2020 roku. Dla uczniów klas 1-7 są to dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowaczych.

     • "Czytam z klasą lekturki spod chmurki" czyli ogólnopolski projekt w klasie drugiej

     • Klasa druga w tym roku szkolnym realizowała ogólnopolski projekt – innowację pedagogiczną pt. „Czytam z klasą lekturki spod chmurki”. Jej autorem jest Honorata Sarnecka. Dzieci zrealizowały zadania w trzech modułach, czytając kolejne  lektury: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”,  „O psie, który jeździł koleją”, „Detektyw Pozytywka”.

      Za swoją pracę uczniowie otrzymali dyplom.

      Gratulacje!

     • ZAPROSZENIE!

     • ŚWIETLICA – BIBLIOTEKA – PEDAGOG

      DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!

      - album cz.1 i 2 w zakładce biblioteka zapraszamy do obejrzenia

      WITAMY!

      Od 25 marca realizujemy zdalne nauczanie, dlatego przygotowaliśmy dla Was specjalny pakiet materiałów, zawierający propozycje, jak wykorzystać ten czas spędzany w domu w pożyteczny, ale i przyjemny sposób. Link „O szkole” (pod mapą strony) zawiera zakładki do biblioteki, świetlicy i pedagoga. Znajdziecie tam propozycje wirtualnych bibliotek, zabaw i zadań w postaci gier, prac plastyczno – technicznych i innych działań przygotowanych przez nauczycieli.

      Jednocześnie przypominamy, że nie są to zadania obowiązkowe. Będzie nam miło, jeśli z nich skorzystacie w swoim wolnym czasie jednak zależy to wyłącznie od Was.

       DZIESIĄTKA PRZECHYTRZY KORONAWIRUSA!

      Biblioteka szkolna i świetlica rozpoczynają akcję „Dziesiątka przechytrzy koronawirusa”, której celem  jest ukazanie jak spędzamy obecny czas, kiedy dla dobra własnego i innych zostajemy w domu, gdzie się uczymy, bawimy, przeżywamy różne sytuacje i nastroje. Szczegółowe informacje znajdziecie w zakładce   "Biblioteka"

       

     • Szanowni Państwo!

     • W związku z opublikowanym Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzeniem MEN w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19,

      Szkoła Podstawowa nr10 realizuje nauczanie w formie zdalnej z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość od dnia 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.

      Zaleca się pozostawanie uczniów w domach pod opieką rodziców (prawnych opiekunów).

     • XVIII Nocny Rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego

     • Tegoroczny XVIII rajd Szlakiem Szwadronu Nadgoplańskiego, odbył się w sobotę 29 lutego 2020 r.. Celem rajdu było uczczenie pamięci bohaterstwa uczestników Powstania Wielkopolskiego w jego 101 rocznicę oraz zapoznanie uczestników marszu ze znaczeniem walk powstańczych dla przywrócenia ziemi kujawskiej narodowi polskiemu. Marsz z pochodniami w otoczeniu pięknej przyrody odbył się na trasie Słońsko-Gąski. W trakcie przemarszu została przeprowadzona gra terenowa nawiązująca do Powstania Wielkopolskiego. Uczestnicy rajdu gościli w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gąskach, gdzie częstowano ich ciepłą herbatą oraz grochówką. Na terenie szkoły odbyło się również podsumowanie konkursów.  Uczeń naszej szkoły Jan Wudarek z klasy VI został laureatem 4 miejsca w konkursie plastycznym „Powstanie Wielkopolskie 1918/19 r. w naszej pamięci”. Janek otrzymał nagrodę rzeczową, a cała nasza drużyna pamiątkowy dyplom za uczestnictwo w rajdzie.

     • Sukces uczniów trzeciej klasy

     • 29.02.2020 r. odbył się Międzyszkolny Konkurs Regionalny "Inowrocław i okolice", w którym uczniowie z naszej szkoły: Michalina Gładysz i Aleksander Modrzejewski z klasy trzeciej zajęli 2 miejsce. Gratulujemy reprezentantom naszej szkoły!

     • Drzwi otwarte, czyli „Spotkania w SP10 u Jana ” za nami

     • Dobiegły końca spotkania z dziećmi i rodzicami w ramach drzwi otwartych w Szkole Podstawowej nr 10, które pozwoliły uczestnikom zapoznać się z ofertą szkoły, spotkać z uczniami i nauczycielami „Dziesiątki” a przede wszystkim wziąć udział w ciekawych zajęciach i pokazach. Bardzo ciepło przyjęte zostały występy uczniów klasy drugiej, którzy zaprezentowali swoje artystyczne umiejętności. Spotkania przebiegały pod znakiem zdrowego odżywiania, sportu i nauki. Naukowa atmosfera towarzyszyła wszystkim.  Działo się to za sprawą licznych atrakcji, wśród których na czoło wysuwały się pokazy doświadczeń i eksperymentów. Przyszli pierwszoklasiści mogli osobiście wziąć w nich udział. Była „Zoologia na żywo”, gdzie goście przyglądali się małym, dużym, szarym i kolorowym zwierzątkom. Dzieci podziwiały takie okazy jak: ptasznik olbrzymi, karaczan madagaskarski, węże zbożowe i wiele innych, od których nie mogły oderwać wzroku. Duże zainteresowanie wzbudzało miejsce, gdzie czekało coś „wybuchowego”, „kolorowy wir”, „wulkan” oraz pokazy z optyki. Niektórzy pierwszy raz prowadzili obserwacje przy pomocy mikroskopu. Zwieńczeniem tych atrakcji stały się „SLIM glutki”, cieszące się wielkim powodzeniem u małych badaczy. Nie mogło zabraknąć zabaw z tabletami, robotami czy kodowaniem. „Wesołe tory przeszkód” czekały na przyszłych sportowców a kto chciał odpocząć szukał kącika z bajkami, by tam znaleźć to co lubi. „Specjały regionalne z różnych stron Polski” czekały na smakoszy.

      Tegoroczne „Spotkania u Jana” pozwoliły rodzicom i dzieciom lepiej poznać szkołę oraz jej otoczenie, aby przekonać się, że „Dziesiątka” to szkoła bezpieczna, przyjazna, w której każdy ma szansę na rozwój i sukces.

     • Koza Szymborska harcowała w szkole..

     • Jak nakazuje tradycja w ostatni dzień karnawału na ulicach Szymborza pojawia się Koza. Jej harce związane są z kujawskim obrzędem zapustnym. Tradycja Kozy liczy około 180 lat i od zawsze w orszaku  byli tylko mężczyźni przebrani w barwne stroje. W Kozie Szymborskiej "biegają" absolwenci naszej szkoły, którzy od najmłodszych lat fascynowali się tym obrzędem i czekali na moment kiedy sami będą „koziarkami”. Nic więc dziwnego, że uczestnicy Kozy Szymborskiej chętnie odwiedzają szkołę, w której tak niedawno się uczyli. Nie inaczej było i tym razem. Zgodnie z tradycją uczniowie od rana z niecierpliwością wyczekiwali na rozśpiewanych, kolorowych, brawurowych gości. Wreszcie Koza wpadła z impetem na boisko „bodła”, „kopała” i „tańcowała z kozim wdziękiem”, wzbudzając wiele radości wśród widzów. Nawet najmłodsze dzieci pokonały strach i nadstawiały policzki Kominiarzowi domagając się „muśnięcia” sadzą na szczęście. Starsi uciekali, słysząc strzelanie batów, inni tańcowali z Parą Młodą, podziwiali wigor Dziada i Baby. Ogólny szacunek i respekt wzbudzał Miś, Żydek, Cygan i Garbus. Na koniec wszyscy chętnie pozowali do wspólnego zdjęcia.  Koza zaśpiewała radosne „Sto lat” i harcując jeszcze tu i ówdzie po boisku, oddaliła się w rytmie skocznej muzyki Grajka. Do zobaczenia w przyszłym roku!

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit