• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Warsztaty z psychologiem

     • W październiku odbyło się spotkanie uczniów klas I-III  z Panią Joanną Kutą – psychologiem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Inowrocławiu. Tematyka zajęć była związana z emocjami, takimi jak złość i gniew. Celem zajęć było prawidłowe rozpoznawanie emocji przez dzieci i znalezienie strategii radzenia sobie z nimi, w sposób akceptowany społecznie. Dzięki temu dzieciom łatwiej jest uczestniczyć w życiu społecznym i komunikować swoje potrzeby w otoczeniu. Bardzo dziękujemy Pani psycholog za tak interesujące zajęcia!

     • Wycieczka do Torunia na widowisko teatralne na lodzie

     • 17.10.2019 r. uczniowie klas młodszych i starszych wybrali się do Torunia  na widowisko teatralne  na lodzie w wykonaniu łyżwiarzy z całej Polski, którzy przedstawili „Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza” na motywach baśni Bolesława Leśmiana. Łyżwiarze pokazali piękne skomplikowane figury, a dzieci z zapartym tchem oglądały barwny spektakl.

     • Wyśpiewać dziś chcemy Wam życzenia……” – apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

     • 14 października w  Dniu Edukacji Narodowej Samorząd Szkolny przygotował i zaprezentował uroczysty apel, podczas którego padło wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich pracowników szkoły. Nie zabrakło kwiatów, życzeń, podziękowań oraz występów artystycznych wyrażających wdzięczność za trud dnia codziennego. Najwięcej emocji wzbudziły scenki nawiązujące do tematyki życia szkolnego, które rozbawiły zarówno nauczycieli, jak i uczniów.

      W dowód wdzięczności wychowankowie obdarowali nauczycieli i pracowników szkoły własnoręcznie wykonanymi życzeniami oraz jabłkami, będących symbolem mądrości i zdrowia. Do życzeń dołączyła się również  pani dyrektor Beata Świtalska dziękując Gronu Pedagogicznemu za zaangażowanie i rzetelną pracę na rzecz szkolnej społeczności. 

       

     • Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 10

     • Bo Dziesiątka nasza, to drugi nasz dom....

      W dniu 14.10.2019 r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. J. Kasprowicza w Inowrocławiu złożyli uroczyste ślubowanie i zostali przyjęci w poczet społeczności szkolnej.

      Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: Prezydent Miasta Inowrocławia  pan Ryszard Brejza, Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia pan Wojciech Piniewski, Proboszcz Parafii  pw. św. Antoniego Padewskiego w Szymborzu   ks. prałat Roman Szulga, Rada Rodziców panie: Izabela Stępniewska, Małgorzata Musiał, Monika Kubczak, przedstawiciele Banku Spółdzielczego  panie: Dorota Zawadzka, Małgorzata Habicht oraz oczywiście  Rodzice pierwszoklasistów.

      Zanim dzieci zostały przyjęte do grona uczniów, z wielką swadą zaprezentowały program artystyczny nawiązujący do czekających je obowiązków szkolnych, a także rozterek, wynikających z zetknięcia się z  życiem w społeczności szkolnej.

      Aktu ślubowania dokonała dyrektor szkoły Beata Świtalska. Uczniowie ślubowali nie tylko dbać o dobre imię swojej szkoły i sumienną naukę, ale również szacunek okazywany nauczycielom, pracownikom szkoły, koleżankom i kolegom. Po uroczystym ślubowaniu Prezydent Miasta Inowrocławia Pan Ryszard Brejza symbolicznym ołówkiem dokonał aktu pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

      Na zakończenie uczniowie odczytali list do rodziców  zawierający skierowane do nich  prośby dziecka, od teraz już ucznia pierwszej klasy.

      Świeżo pasowani uczniowie na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz upominki.

       

     • O bezpiecznej drodze do szkoły z funkcjonariuszami Straży Miejskiej

     • Aby bezpiecznie przebyć drogę do szkoły a następnie ze szkoły do domu, trzeba znać zasady bezpieczeństwa. Te zostały przypomniane i utrwalone podczas spotkania uczniów klas 0-3 z funkcjonariuszami Straży Miejskiej, które miało miejsce dzisiaj, 10 października, w Szkole Podstawowej nr 10. Dzieci wykazały się dużą aktywnością a swoją wiedzę, dotyczącą zachowania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach, wykorzystały podczas zajęć. Były bardzo dociekliwe i zadawały wiele pytań, którymi nieraz zaskakiwały prowadzących. A wszystko to w trosce o bezpieczną drogę do szkoły....

     • SP10 laureatem II miejsca w ramach programu" Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej"

     • Dnia 4 października 2019 r. w dyrektor Szkoły Podstawowej nr10 im. Jana Kasprowicza pani Beata Świtalska odebrała z rąk koordynatora Zakładu Profilaktyki i Promocji Zdrowia pana dra n.med. Tomasza Mierzwy nagrodę oraz dyplom za zajęcie II miejsca w ramach programu „Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej”.

      Uroczyste wręczenie nagród dla szkół odbyło się podczas konferencji podsumowującej działania szkół w ramach IV edycji programu „Szkoła w Profilaktyce Onkologicznej, pt.Naturalne środowisko a ryzyko chorób nowotworowychw  Muzeum Wodociągów w Bydgoszczy.

      Celem programu realizowanego przez Centrum Onkologii w Bydgoszczy pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty było promowanie i popularyzowanie  w szkole zasad Europejskiego Kodeksu Walki  z Rakiem.

      W czasie  uroczystości koordynatorki programu, panie: Katarzyna Kurtysiak  i Anna Witecka – Słomion otrzymały certyfikaty Lidera szkolnej profilaktyki onkologicznej

      Otrzymane wyróżnienie jest podsumowaniem działalności prozdrowotnej w szkole.

      „Wiemy, że edukacja i wykształcenie właściwych zachowań prozdrowotnych jest procesem długofalowym, wymaga czasu i zaangażowania całej społeczności szkolnej, jak również środowiska lokalnego, dlatego zamierzamy kontynuować nasze działania w tym zakresie w kolejnych latach.”

     • Andrzejkowe szaleństwa….

     • "Andrzeju pannom szczęście daj........"

      30 listopada dzieci z klasy pierwszej przeżywały andrzejkową zabawę. Już od rana udzielił się nastrój magii i wróżb, które są nieodłącznym elementem tej tradycji. Królowały wróżby ludowe, przekładanie butów, przekłuwanie serc, a wszystko po to, aby odkryć imię swojej sympatii. Niektórzy wróżyli sobie co będą wykonywali w swoim przyszłym zawodzie. Wśród ogólnej radości zdobywania wiedzy na temat tradycji oraz degustowania różnych smakołyków, wesołej muzyki i  pląsów szybko minął dzieciom ten andrzejkowy dzień. Radosny nastrój ubogaciły urokliwe stroje pierwszoklasistów. To były niezapomniane przeżycia..

      W szkolnej bibliotece także wróżono….

      Kultywowanie wróżb andrzejkowych w bibliotece z wielkim zapałem podjęli redaktorzy szkolnej gazetki "Dycha". Młodzi żurnaliści doskonale się bawili już 29 listopada. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciasteczek z wróżbami, które dostarczyły wiele radości podczas odczytywania ich treści. Redaktorzy solennie zapewnili, że w następnym numerze gazetki, rodzinny przepis na ciasteczka z wróżbą zostanie opublikowany.

      W naszej szkole o wróżbach andrzejkowych wszyscy pamiętali bez względu na wiek i wszyscy doskonale się bawili, począwszy od uczniów klasy pierwszej aż po uczniów klasy ósmej.

     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Dnia 4 października 2019r. w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana

      Kasprowicza w Inowrocławiu odbył się IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!. Dzień ten miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mieli okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogli popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością mnożenia. W czasie przerw międzylekcyjnych Patrol Egzaminacyjny składający się z dziewczynek z Samorządu Uczniowskiego i uczennic klasy szóstej chodził po szkole i przeprowadzał egzaminy dla chętnych. Do egzaminu przystąpili pracownicy administracji i obsługi oraz nauczyciele, wszyscy uzyskali TYTUŁ EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA. Również na lekcjach matematyki został przeprowadzony egzamin.

      Tego dnia klasa 2 i 3 także obchodziły Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji brały udział w Święcie Tabliczki Mnożenia. Dużo uciechy dzieciom dostarczył matematyczny ślimaczek. Trzecioklasiści opanowali już mnożenie w zakresie 100. Teraz będą utrwalać cały rok.

     • Festyn Rodzinny „Jesienne Grillowanie” w SP nr 10

     • 3 października br., z wielką radością i zaciekawieniem, na boisko szkolne SP nr 10, przybyli mieszkańcy i sympatycy Szymborza, aby wraz z dziećmi, młodzieżą i rodzicami wziąć udział w Festynie Rodzinnym „Jesienne Grillowanie”.

      Oficjalnego otwarcia festynu dokonała dyrektor szkoły Beata Świtalska, która powitała Prezydenta Miasta Inowrocławia pana Ryszarda Brejzę, Przewodniczącego Rady Miejskiej pana Tomasza Marcinkowskiego oraz Proboszcza Parafii księdza prałata Romana Szulgę i wszystkich uczestników, zachęcając do wspólnego spędzenia popołudnia.

      Rodzinne spotkania i zabawy łączyła jesienna tematyka widoczna na przygotowanych stoiskach z różnorodnymi atrakcjami. Można było wykazać się talentami plastycznymi, kreatywnością, sprawnością w sporcie i tężyzną fizyczną aby następnie wyciszyć się podczas spotkania z ciekawą książką i bajkowymi bohaterami przy stoliku Biblioteki Miejskiej. Najmłodsi korzystali z zabawy na dmuchanej zjeżdżalni. Sporych emocji dostarczyło uczestnikom strzelanie z łuku zwłaszcza, że każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w tej dziedzinie. Dzieci oblegały stanowisko przygotowane przez Straż Miejską i Policję, przy którym można było m.in. wylosować kolorowe odblaski służące bezpieczeństwu, przydatne szczególnie w szare jesienne dni. Szczytem marzeń wszystkich było zdobycie „Solinki” sympatycznej wiewiórki – maskotki Straży Miejskiej w Inowrocławiu. Po odwiedzeniu „Wesołego Autobusu” trudno było zachować powagę. Oczywiście jak na grillowanie przystało nie zabrakło kiełbasek, pieczonych ziemniaczków i słodkości dla wszystkich smakoszy. Całości dopełniła porywająca do tańca muzyka. W każdym zakątku boiska coś miłego się działo i widać było, że uczestnicy świetnie się bawią. Nawet słońce wyjrzało na chwilę. Może z ciekawości?....

      Dziękujemy:  Rodzicom, Zarządowi Osiedla Szymborze, przyjaciołom i sympatykom szkoły a także wszystkim sponsorom oraz tym, którzy przyczynili się do zorganizowania Festynu Rodzinnego „Jesienne Grillowanie”.

      Do zobaczenia za rok ...

     • Gościliśmy w szkole Norberta Kobielskiego - reprezentanta Polski w skoku wzwyż

     • 26 września 2019 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole aktualnego Halowego Mistrza Polski w skoku wzwyż – Norberta Kobielskiego.

      Pełen pasji, sukcesów i świeżych pomysłów lekkoatleta z wielkim zaangażowaniem opowiedział nam o swojej ścieżce sportowej. Dowiedzieliśmy się, że pierwszą pasją sportową naszego Gościa była koszykówka, a skok wzwyż stał się koronną dyscypliną dopiero w liceum i teraz nie wyobraża sobie życia bez lekkiej atletyki.

      Mimo młodego wieku Inowrocławianin ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów m.in.:

      • Srebrny medalista w drużynowych mistrzostwach Europy: Lille 2017
      • 2-krotny złoty medalista Mistrzostwa Polski u23: Suwałki 2017, Toruń 2018
      • 2-krotny srebrny medal Mistrzostwa Polski kategoria Senior: Białystok 2018
      • 3-krotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów: Wrocław 2014 (złoto), Biała Podlaska 2015(złoto), Suwałki 2016(srebro)
      • 3-krotny złoty medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów: Spała 2014, Toruń 2015, Spała 2016
      • Finalista Mistrzostw Europy Juniorów, Eskilstuna (2015)
      • 6 Miejsce w kwalifikacjach do Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, Baku (2014)
      • Zdobycie klasy Mistrzowskiej na Mistrzostwach Polski Juniorów w Spale (2016)

      Pan Norbert podzielił się z nami swoimi celami sportowymi na przyszłość, a mianowicie: osiągnięciem w przyszłym roku klasy Mistrzowskiej Międzynarodowej oraz udziałem w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r.

      Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za wizytę i wspólną fotografią. Jesteśmy pewni, że Wizyta Mistrza zainspiruje naszych uczniów do szukania i rozwijania pasji sportowych.

      Pragniemy podziękować Panu Norbertowi za życzliwość, otwartość, zdjęcia, autografy i możliwość obejrzenia pięknych medali. Życzymy zdrowia, kondycji fizycznej i dalszych sukcesów. Miło jest kibicować komuś, kogo się zna i ceni.

     • W trosce o ochronę klimatu...

     • Uczniowie klasy VIII włączyli się w „Akcję dla klimatu”, która miała formę symbolicznego strajku szkolnego. Na godzinie wychowawczej przygotowali plakat akcji, dając wyraz swojego niepokoju o przyszłość naszej planety, skutki globalnego ocieplenia i zmian klimatu, a także wyrazili swoją solidarność z działaniami protestowymi młodej aktywistki ze Szwecji – Grety Thunberg.

      Udział w akcji był dla uczniów niezapomnianą lekcją ekologii, na której mogli bardziej skupić się nad zagadnieniami zmian klimatu na świecie i ich drastycznymi skutkami mogącymi doprowadzić do katastrofy klimatycznej, pokazać swoją troskę o klimat oraz obawę o przyszłość Ziemi.

     • Cenna lekcja segregowania odpadów...

     • Wdrażanie nawyków ekologicznych od najmłodszych lat jest bardzo ważne dla naszej planety. Przekonali się o tym najmłodsi uczniowie z klas 0 – 3, którzy udali się na wycieczkę do Plast - Maru w Balczewie, gdzie wzięli udział lekcji segregowania odpadów.  

      Dzieci zapoznały się z technologią odzyskiwania plastiku podczas obróbki w zakładzie.  Uczestniczyły także w procesie powstawania kolorowych doniczek z  regranulatu. Poza cenną wiedzą uczestnicy otrzymali kolorowe doniczki, które wykorzystają po powrocie oraz karty pracy. Pamiątkowe zdjęcia będą przypominać o konieczności segregowania śmieci.

     • Naukowa wycieczka do Torunia

     • Dnia 24 września 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII uczestniczyli w wykładzie i pokazach prof. Grzegorza Karwasza pt. " Wodór i trzy inne trzy stany skupienia”. Zajęcia odbyły się w Instytucie Fizyki UMK, a ich organizatorem był Zakład Dydaktyki Fizyki i Pracownia Pokazów Fizycznych. Tegoroczne pokazy, których celem było ułatwienie realizacji podstawy programowej z fizyki rozbudziły ciekawość zaskakującymi i efektownymi pokazami zjawisk fizycznych, a wyjątkowo interesujący przekaz rozbudził wszystkie zmysły i nie pozwolił na choćby chwilę nieuwagi. Uczniowie przekonali się również, że słynny fragment wiersza M. Konopnickiej „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię…” spłyca nieco dokonania Kopernika, a młotek i piórko spadają tak samo.

      Podczas seansu „Poza horyzontem” w Centrum Popularyzacji Kosmosu uczniowie mieli okazję zrozumieć takie pojęcia jak czas i przestrzeń, przenosząc się poza horyzont, jaki wyznacza kopuła nieba.

      Kolejną atrakcją wyjazdu był spacer po zabytkowej części Starówki Toruńskiej wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. 

      Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś powrócimy do Torunia, ponieważ jak mówi legenda, kto pogłaszcze żaby otaczające pomnik Flisaka, na pewno tam powróci. My pogłaskaliśmy!

     • Najmłodsi z SP 10 obchodzili Dzień Przedszkolaka

     • Dzień Przedszkolaka to wyjątkowy dzień dla każdego malucha, który obchodzony jest każdego roku. Z tym większą radością w obchodach tego dnia wzięły udział dzieci z „zerówki” z naszej szkoły. Na najmłodszych przedstawicieli „Dziesiątki” i ich rówieśników czekało moc atrakcji w Hali Widowiskowo – Sportowej. Czas mijał szybko na wspaniałych zabawach z rówieśnikami, a dzieci niechętnie rozstawały się z towarzyszami harców, gdy czas było wracać. Zapewne długo jeszcze będą wspominać ten dzień.

     • IX Rajd im. kpt. Pawła Cymsa już za nami…

     • W sobotę, 21 września 2019r., uczniowie z klasy V, VI i VIII uczestniczyli w  IX Rajdzie im. kpt. Pawła Cymsa, zorganizowanym przez inowrocławski Oddział PTTK oraz Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Patronem IX już Rajdu był kapitan Paweł Cyms, uczestnik Powstania Wielkopolskiego i III Powstania Śląskiego, oswobodziciel Inowrocławia 6 stycznia 1919 roku. Człowiek, który swoją heroiczną postawą dał przykład bohaterstwa i oddania ojczyźnie.

      Trasa rajdu wiodła czerwonym szlakiem z Piechcina, przez Aleksandrowo i Kalwarię Pakoską.

      Uroczyste zakończenie Rajdu odbyło się na terenie Centrum Informacji Turystycznej w Pakości, gdzie na dzielnych piechurów czekała gorąca grochówka. Podczas Rajdu został przeprowadzony konkurs historyczno-krajoznawczy. Wśród grona laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Zuzanna Biernat z kl. VIII i Kacper Pawłowski z kl. VI. Zdolni uczniowie odebrali z rąk Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Inowrocławiu Pani Magdaleny Łośko dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

      Gratulujemy!

      Dziękujemy za udział w Rajdzie i do zobaczenia na kolejnym szlaku … .

       

     • Sprzątanie Świata 2019 w SP nr 10

     • „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”

             20 września 2019 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły sprzątali „kawałek swojego świata”, włączając się do globalnej akcji „Sprzątanie Świata”, która w tym roku odbywała się pod hasłem „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy”.

            Jak co roku wyjście w teren poprzedziła pogadanka instruktażowa, dotycząca bezpieczeństwa podczas akcji oraz zasad segregacji odpadów.

           Uczestnicy akcji pracowali wyjątkowo pilnie, bowiem świat znów potrzebował pomocy małych dłoni. Uczniowie z wielkim zapałem wysprzątali teren wokół szkoły oraz pobliskiego stawku. Bystrym oczom nie uszedł żaden papierek, butelka czy choćby aluminiowa puszka, które natychmiast lądowały w odpowiednim worku. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo szybko i sprawnie, czego efektem były worki pełne śmieci.

          Wszyscy uczestnicy tegorocznej akcji „Sprzątania Świata” wyrazili nadzieję, iż ich praca nie pójdzie na marne oraz zgodnie stwierdzili, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska  jest nie tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów, segregacja oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

     • Narodowe Czytanie w SP nr 10

     • „Już po raz ósmy w ramach akcji Narodowe Czytanie będziemy czytać w całej Polsce wybitne utwory należące do kanonu naszej literatury. W tym roku będzie to zbiór zatytułowany nowele polskie” - napisał w swoim liście do Polaków Prezydent RP Andrzej Duda.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 już 6 września włączyli się w Narodowe Czytanie, któremu patronuje Andrzej Duda.

      Początek akcji stanowiło odczytanie  listu Prezydenta RP, z którego uczestnicy dowiedzieli się, że to już ósmy raz odbywa się ogólnopolskie poruszenie Polaków związane z czytaniem rodzimej literatury. Tego dnia czytano wybrane nowele z listy Prezydenta RP. Głosy czytających rozbrzmiewały  zarówno w bibliotece jak i w salach lekcyjnych, ponieważ  w akcji wzięła udział cała społeczność szkoły.

      W bibliotece szkolnej zaprezentowana została wystawa eksponująca okolicznościową literaturę dostępną w bibliotece. Najmłodsi uczestnicy na pamiątkę otrzymali zakładki do książek. Czytanie trwało od godziny 9.30 do 14.00.

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu

     • „Uczeń ma na głowie bez liku kłopotów, lecz z pełnym tornistrem do szkoły pójść gotów…..”

      Dzisiaj, 2 września 2019r.  o godzinie 9.00, na boisku szkolnym miała miejsce inauguracja nowego roku szkolnego. Uroczystość poprzedzona została mszą świętą w kościele pw. Świętego Antoniego w Szymborzu.

      W otoczeniu zaproszonych gości, rodziców i nauczycieli uczniowie przeżywali pierwszy dzień w szkole.

      Dyrektor szkoły Beata Świtalska powitała wszystkich obecnych na uroczystości  i życzyła wielu sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.   Szczególnie ciepłe słowa usłyszały dzieci, które po raz pierwszy przestąpiły progi naszej szkoły, by rozpocząć tu naukę. Pani dyrektor zwróciła się także do wszystkich uczniów, zachęcając do wytężonej i systematycznej pracy w ciągu całego roku szkolnego. W swoim wystąpieniu pani Beata Świtalska podkreśliła nie tylko rolę i ogromny wkład nauczycieli w edukację powierzonych uczniów ale wielkie zaangażowanie rodziców wyrażające się współpracą ze szkołą.

      - Po długiej wakacyjnej przerwie w murach naszej szkoły ponownie rozbrzmiewają dziecięce głosy i radosny śmiech. Aby nie brakowało nam radości i zapału przez cały rok szkolny 2019/2020, który uważam za rozpoczęty - zauważyła dyrektor szkoły.

     • Europejski Dzień Języków

     • Dnia 26.09.19r. w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. Idea tego święta służy promocji bogactwa kulturowego Europy, a podejmowane w trakcie obchodów działania dają sposobność, by zachęcać ludzi do nauki języków obcych. 

      Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 10 zmierzyli się tego dnia z rożnymi atrakcyjnymi zadaniami. Dla klas 4-8 przygotowany został krótki quiz sprawdzający kompetencje językowe oraz ogólną wiedzę młodzieży na temat krajów i języków europejskich. Najwyższe wyniki z testu uzyskali:

      kl.4- Kacper Musiał

      kl.5- Antoni Flizikowski

      kl.6- Emilia Kwiatkowska

      kl.7 - ex aequo Mateusz Musiał i Jakub Wypijewski

      kl. 8 -  Jakub Kędzierski

      Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

      Uczniowie klas 0-3 grali tego dnia w językowe bingo, kolorowali flagi, tworzyli w zespołach kilkuosobowych  prezentacje wybranych krajów europejskich oraz uczestniczyli wraz z uczniami z klas starszych w akcji promowania języków europejskich poprzez ubranie rzeczy z nadrukiem w języku obcym lub z symbolami  charakterystycznymi dla poszczególnych  państw Europy. Klasy, które pod tym względem wykazały sie 100% zaangażowaniem, zostały nagrodzone słodkimi upominkami. 

      Uczniowie kl.7 i 8 zadbali o udekorowanie szkoły plakatami przybliżającymi informacje o krajach europejskich, ich bogactwie kulturowym i różnorodności językowej. 

     • X Imieniny Jana Kasprowicza

     • 18 czerwca br., Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu, zorganizowały w Szymborzu imprezę p.n. „Imieniny Jana”. Tego dnia wiele się działo w różnych miejscach w Szymborzu zaczynając od mszy świętej za duszę poety w miejscowym kościele pw. św. Antoniego Padewskiego.

      Następnie zaproszeni goście spokrewnieni z poetą, mieszkańcy Szymborza i Inowrocławia, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły oraz pracownicy miejscowego Muzeum udali się domku Kasprowicza. Wszyscy zatrzymali się przed domem gdzie piękne Kujawianki (dziewczęta z SP10) ubrane w regionalne stroje, uśmiechnięte, stały w otwartych oknach domku Kasprowicza i witały gości. W tej malowniczej scenerii uczniowie zaprezentowali „kwietne wiersze”.  W ogródku zasadzone zostały opisane przez poetę kwiaty: nasturcje, słoneczniki i dziewanna.

      Z muzeum wszyscy udali się nad stawek. W barwnym korowodzie z wiankami, bukietami kwiatów przy akompaniamencie akordeonu słychać było radosny śpiew szczególnie młodszych uczestników. Wśród ogólnej radości zgodnie z świętojańskim obyczajem popłynęły wianki.

      Nie był to jednak koniec tego radosnego wydarzenia. Kolejny przystanek czekał na uczestników przy tablicy z 1927 r. upamiętniającej wielkiego Jana na murach szkoły, do której uczęszczał.  W tym miejscu szczególne wrażenie odniosły zaprezentowane przez ucznia słowa Stanisława Przybyszewskiego o Janie, skierowane do „dziecka kujawskiego”. Słowa wysłuchane były z uwagą przez wszystkich uczestników bez względu na wiek, gdyż nie straciły nic na swojej aktualności pomimo upływu lat.

      Na koniec „Imienin u Jana” uczestnicy zostali zaproszeni na tort, wspólną biesiadę i spotkanie przy imieninowym stole. Wszyscy czuli się jak jedna rodzina Wielkiego Jana z Szymborza.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit