• Zapisy do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2020/2021

• Drodzy Rodzice

Informujemy, że karty zgłoszeń  do świetlicy szkolnej oraz upoważnienia  można  pobrać   na stronie internetowej szkoły w zakładce pod „Mapą strony”: ► O szkole ► Świetlica. Wypełnione i podpisane dokumenty  dziecko oddaje wychowawcy lub wkłada do  urny znajdującej się na stoliku w holu  szkoły (budynek 119) w godzinach pracy szkoły.

Karty zgłoszeń z upoważnieniami prosimy dostarczać  od 28.08.2020r.
            do 04.09.2020r. do godz. 16:30.

• Szanowni Rodzice!

1 września 2020 r. rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami możliwe jest rozpoczęcie zajęć w formie stacjonarnej, niemniej jednak należy pamiętać, że w szkole nadal będzie obowiązywał szczególny reżim sanitarny. Szczegółowe procedury, których należy przestrzegać w szkole, wkrótce zostaną Państwu udostępnione na naszej stronie internetowej oraz przesłane z wykorzystaniem dziennika elektronicznego,a także wywieszone na terenie szkoły.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze z nich:

1.

Do szkoły mogą uczęszczać wyłącznie dzieci bez objawów chorobowych (kaszel, gorączka, katar). W przypadku wystąpienia takich objawów u dziecka będzie ono odizolowane od pozostałych osób przebywających w szkole.

2.

Osoby dorosłe niebędące pracownikami ani stałymi współpracownikami szkoły są zobowiązane do zasłaniania ust i nosa podczas pobytu w budynku. Przed wejściem należy również zdezynfekować dłonie.

3.

Ograniczamy obecność rodziców i osób trzecich w szkole do niezbędnego minimum. Rodzicom wolno będzie przebywać w budynku tylko w szczególnie uzasadnionych sytuacjach – w wyznaczonej strefie. Wprowadza się bezwzględny zakaz wchodzenia do sal dydaktycznych oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych. Prosimy o kontakt ze szkołą za pomocą maila, telefonu lub dziennika elektronicznego.

4.

Wprowadzamy pomiary temperatury ciała uczniów i pracowników. Na pomiar temperatury będą musieli Państwo wyrazić zgodę, wypelniejąc oświadczenie.

5.

Uczniowie klas IV-VIII oraz wszyscy pracownicy szkoły zobowiązani są do stosowania osłon nosa i ust w trakcie poruszania się po częściach wspólnych budynku oraz podczas przerw. Zarówno nauczyciele, jak i wszyscy uczniowie zobowiązani są do częstego mycia i dezynfekcji rąk.

6.

W szkole wdrożone zostały procedury dotyczące zachowania dystansu społecznego, dezynfekcji pomieszczeń, a także zachowania w sytuacji wystąpienia niepokojących objawów.

Drodzy Rodzice!

To nie będzie zwyczajny rok szkolny. Wszyscy mamy nadzieję, że sytuacja w niedługim czasie ulegnie poprawie i będziemy mogli wrócić do funkcjonowania w warunkach, które znamy sprzed pandemii.

Tymczasem prosimy o zrozumienie naszych działań, przestrzeganie obowiązujących procedur i stosowanie się do wskazówek pracowników szkoły.

Bardzo prosimy o nieposyłanie do szkoły dzieci z objawami infekcji, ponieważ stwarzać to będzie zagrożenie dla całej społeczności szkolnej. Prosimy również o utrzymywanie stałego kontaktu z wychowawcami Waszych dzieci, tak aby możliwy był szybki kontakt z Państwem w przypadku zaistnienia sytuacji kryzysowej.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10

Beata Świtalska

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

• Uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego w naszej szkole odbędzie się 1 września 2020r. o godzinie 9.00 i 10.00.

O godzinie 9.00:

- oddział zerowy i klasa pierwsza ustawiają się na boisku na promykach "słoneczka" obok budynku 119. Rodzice stoją na chodniku zachowując dystans społeczny oraz wszelkie środki ostrożności związane z wirusem COVID -19

- klasy: siódma i ósma ustawiają się na boisku przy budynku 123, a następnie udają się z wychowawcami do sal:

klasa siódma sala nr 6

klasa ósma sala nr 2

O godzinie 10.00:

- klasa druga i trzecia ustawiają się na boisku na promykach "słoneczka" obok budynku 119, a następnie idą z wychowawcami do sal:

klasa druga sala nr 12

klasa 3 sala nr 14

- klasy czwarta, piąta i szósta ustawiają się na boisku przy budynku 123, a następnie udają się z wychowawcami do sal:

klasa czwarta sala nr 10a

klasa piąta sala nr 10b