• Odznaki za projekty eTwinning

• Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała krajowe odznaki jakości za projekty eTwinning realizowane przez uczniów klasy 2 i 7 w roku szkolnym 2022/2023. Gratulujemy.

• Festyny rodzinne

• Prezydent Miasta Inowrocławia zaprasza wszystkich inowrocławian na festyny rodzinne z okazji zakończenia wakacji.

Dla uczestników przewidziano mnóstwo atrakcji. Będą konkursy i zabawy z nagrodami dla całych rodzin, bezpłatne dmuchańce, bańki mydlane, balony, animacje, pokazy oraz występy artystyczne. Nie zabraknie maskotki miasta Wiewiórki i wspólnych zdjęć. Zapraszamy również wszystkich na wspólne grillowanie i słodki poczęstunek. Na festynach o element edukacyjny zadbają m.in.: straż miejska, policja, schronisko dla bezdomnych zwierząt i szkoła medyczna. Na stoisku Miasta będzie można pobrać wniosek o wydanie Karty Inowrocławianina.

- Przez całe lato kalendarz imprez wypełniony jest wydarzeniami kulturalnymi i sportowymi. Jednak sezon imprez plenerowych trwa – na zakończenie wakacji również zapraszamy do wspólnej zabawy. Planowane festyny będą dobrą okazją do spędzenia rodzinnie wolnego czasu – mówi prezydent Ryszard Brejza.

Imprezy odbędą się w następujących terminach i lokalizacjach:

- 26 sierpnia 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 4oraz na boisku przy Stadionie Miejskim przy      ul. Orłowskiej,

- 2 września 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 14oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 9,

- 9 września 2023 r. – na boisku przy Szkole Podstawowej nr 8oraz na boisku przy Szkole Podstawowej nr 10.

Wszystkie pikniki odbędą się w godzinach 15.00-18.00. Wstęp bezpłatny.

Do organizacji wydarzeń przyłączyły się spółki miejskie: Zakład Energetyki Cieplnej, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej                i Mieszkaniowej, zarządy osiedli, miejskie placówki oświatowe, Kujawskie Centrum Kultury oraz Ośrodek Sportu  i Rekreacji.

• Wyprawka pierwszoklasisty.

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej:

- 2 zeszyty w trzy linie 16 kartkowe,                             wszystko podpisane

- 2 zeszyty w kratkę 16 kartkowe,

- teczka A4 na prace,

- piórnik, a w nim: długopisy, ołówek, pisaki, klej w sztyfcie, nożyczki, gumka, temperówka,

- blok techniczny biały i kolorowy A4,

- blok rysunkowy biały i kolorowy A4,

- wycinanki 2 szt.

- farby plakatowe, pędzelki,

- kredki ołówkowe,

- kredki bambino małe ,

- kredki bambino drewniane grube,

- plastelina,

- kolorowe krepy,

- 1 ryza papieru ksero,

- chusteczki higieniczne,

- chusteczki nawilżone,

- papierowy ręcznik 2 sztuki,

- strój do ćwiczeń – biała koszulka i granatowe lub czarne spodenki, tenisówki w worku,

- strój na basen (dla dziewczynek – jednoczęściowy), czepek, klapki - w worku podpisanym.

Podręczniki i ćwiczenia do klasy pierwszej oraz plan lekcji dzieci otrzymają 4 września po rozpoczęciu roku szkolnego.