• Sukcesy najmłodszych!

23 najmłodszych uczniów wzięło już po raz drugi udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie z Wiedzy Ogólnej organizowanej przez OLIMP SCHOOL

w Łodzi.

Miejsce w Polsce na 258 uczniów:

MAJA BOROWIAK 6

WERONIKA POSADZY 11

NIKODEM GÓRALSKI 12

FRANCISZEK MAJEWSKI 12

WIKTOR BARCZAK 13

MIŁOSZ STĘPNIEWSKI 15

DAWID MALICKI 17

NINA HARENDA 17

ŁUKASZ SKONIECZNY 17

JAN PONIATOWSKI 19

ALEKSANDER LASKOWSKI 20

JAGODA KRUKOWSKA 22

Miejsce zajęte w Polsce na 351 uczniów:

STANISŁAW KASZAK 10

MARTYNA PIETRZYCKA 13

MACIEJ ROLIRAD 15

WANDA SZYMANKIEWICZ 16

ALICJA KONICZYŃSKA 17

HANNA BĘDZITKO 18

JULIA MILANOWSKA 19

SZYMON MUSIAŁ 20

MAJA KUTA 21

JULIAN KASPERKOWIAK 27

JAN MISZCZUK 28

Składamy najmłodszym ogromne gratulacje!

Koordynatorem olimpiady była pani Katarzyna Kurtysiak.

• Dziś dzień teatru dla uczniów 10 :).

Uczniowie klas 0-3 byli w Teatrze Miejskim na spektaklu „ Księga dżungli „ a starsi z

klas 4-8 byli na spektaklu pt.: „Mały Książę”. Spektakl przeniósł wszystkich w świat fantazji, jak również pozytywnie motywował do zastanowienia się nad znaczeniem przyjaźni i miłości w życiu człowieka.
            To był miły, pełen wrażeń dzień.

• Dzień Bezpiecznego Internetu. Działajmy razem!

• Bezpieczeństwo w sieci, netykieta, dbanie o siebie w cyberprzestrzeni –  o tym w naszej szkole w tym tygodniu często się mówiło. A działo się to za sprawą Dnia Bezpiecznego Internetu-07.02.2023r.

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w dniach 13.02.2023-17.02.2023r. w szkole zostały przeprowadzone działania, których głównym celem było propagowanie idei bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, współtworzenie dobrej przestrzeni w sieci.

Uczniowie klas 4-8 przygotowali plakaty, a podczas lekcji informatyki i na godzinach wychowawczych oglądali scenki sytuacyjne i dyskutowali na temat zasad bezpiecznego i właściwego zachowywania się w internecie oraz cyberprzemocy, w oparciu o materiały udostępnione przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, Państwowy Instytut Badawczy NASK, Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Platformę e-WF.

Wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• W związku z Dniem Bezpiecznego Internetu, który w tym roku obchodzony był 7 lutego, na zajęciach edukacji informatycznej uczniowie z kl.1-3 zajmowali się szczegółowo zagadnieniem bezpieczeństwa w internecie. W oparciu o materiały edukacyjne dostępne na stronie www.saferinternet.pl dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat zagrożeń w sieci, zasad bezpiecznego korzystania z internetu i nowych technologii.

• "Spotkanie u Jana"

• 16 lutego w naszej szkole odbyło się „Spotkanie u Jana”, którego celem było przybliżenie oferty edukacyjnej naszej placówki. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić szkołę, zapoznać się z jej ofertą, spotkać się z nauczycielami, a przede wszystkim przekonać się, że warto zostać uczniem Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Rodzice wraz z dziećmi, po przekroczeniu progów  szkoły, zostali przywitani przez panią dyrektor Beatę Świtalską. Podczas zwiedzania sal lekcyjnych, czekały na dzieci ciekawe zajęcia tematyczne takie jak pokaz zwierząt egzotycznych, doświadczenia chemiczne, zabawy konstrukcyjne i plastyczne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy  z zastosowaniem nowoczesnych technologii, takich jak  zabawy z mikroskopem cyfrowym, długopisami 3D,  interaktywnym dywanem czy tablicą interaktywną. Dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom za spotkanie  oraz za okazaną sympatię i zaufanie.