• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Klasa trzecia podczas Festiwalu Nauki i Talentów zaprezentowała swoje pasje sportowe, informatyczne i artystyczne:

      Maja Łysiak- pasja- karate;

      Franciszek Janeczek – pasja- karate;

      Jakub Wolas – pasja- śpiewanie;

      Jakub Latański - pasja - budowanie z lego;

      Magdalena Kasperkowiak- pasja malarstwo;

      Karina Latańska - pasja -gra na dzwonkach;

      Igor Kaźmierski - pasja - tworzenie animacji komputerowych;

      Kacper  Krężelewski - pasja -koszykówka;

      Krzysztof  Lewandowski - Bednarek - pasja - rysowanie postaci z gier;

      Tadeusz Holz- pasja - tenis ziemny;

      Wojciech Trzebiatowski - pasja- gra na trąbce;

      Natalia Paszek - pasja - gra na dzwonkach.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     • W centrum światowej poezji

     • 25 marca nasza szkoła znalazła się w centrum światowej poezji. Zaproszenie  na spotkanie poetyckie: W lirycznym nastroju z okazji Światowego Dnia Poezji przyjęły poetki: Padmay Iyengar-Paddy z Hyderabad, Benaluru
      i Hema Ravi z Ćennaj w Indiach, Eden Soriano Trinidad z Filipin, Joanna Kalinowska z Taranto we Włoszech, Agnieszka Herman z Milanówka, Agnieszka Jarzębowska z Sieradza, a przede wszystkim Alicja Kuberska z Inowrocławia.

      Pani Alicja Kuberska od lat jest jurorem konkursu poetyckiego, organizowanego przez SP 10 z okazji urodzin patrona szkoły, Jana Kasprowicza.

      Uczestnicy spotkania, siódmo- i ósmoklasiści poznali kulturę, ciekawostki na temat Indii, Filipin oraz Włoch. Poetki wystąpiły w strojach narodowych. Swoją twórczość zaprezentowały uroczyście w języku narodowym i w języku angielskim. Uczniowie przekonali się, że wiersze są nośnikiem prawdziwych uczuć oraz wrażliwości człowieka, a język angielski, którego się uczą od lat jest językiem międzynarodowym.

      Wieszczki wydały tomiki poezji, wielojęzyczną antologię, która biła rekordy popularności. Są laureatkami wielu międzynarodowych konkursów.

      O szczególnym znaczeniu  poezji w podtrzymywaniu więzi z  pierwszą ojczyzną, a także o integracyjnych mocach języka ojczystego mówiła malarka, poetka, tłumaczka, Joanna Kalinowska, która w mieście Dwu Mórz, Taranto,  założyła stowarzyszenie „Amici Italia-Polonia”, by zbudować most łączący kultury obu krajów. Poetka tworzy wiersze w języku polskim i włoskim.

      Na pamiątkę wydarzenia wszyscy otrzymali pamiątkowe certyfikaty, przygotowane przez panią Eden Soriano Trinidad. Uczniowie, Patryk Flanc
      i Szymon Krokos podziękowali poetkom za przyjęcie zaproszenia oraz złożyli życzenia magicznych słów, wrażeń, które zapadają w pamięci i przełożą je na wiersz.

      Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone corocznie 21 marca. Zostało ustanowione w 1999 roku przez UNESCO. Celem tego dnia jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że ten dzień ma "dać nowy impuls, aby docenić poezję". Tak się też w naszej szkole stało. Uczniowie, dzieląc się wrażeniami po spotkaniu, mówili, że było oryginalnie i emocjonalnie, na pewno je zapamiętają. Mieli okazję przekonać się, na ile potrafią zrozumieć poezję w języku angielskim.

     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Lena Kubczak, Tosia Fedde, klasa 2. Dziewczynki zaprezentowały taniec nowoczesny. Z wielkim zapałem rozwijają swoje pasje taneczne. Życzymy wielu sukcesów!

     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Maja Zajączkowska, Natalka Kuta, klasa 2. Taniec sprawia dziewczynkom wielką radość. To cudowne emocje... Życzymy dziewczynkom wielu sukcesów tanecznych!

     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Lena Polewska, klasa 2. Prawdziwa pasja, to coś unikatowego. Taniec, muzyka i sport, to prawdziwe zamiłowania Lenki, a piłka ręczna to również świetna zabawa. Gratulujemy talentów!

     • Światowy Dzień Wód 2021

     • Z okazji obchodów Światowego Dnia Wody w dniu 22 marca o godzinie 10.00 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu online pt. „SPRAWA WODY – Kto ją nam kradnie?”

      Podczas spektaklu młodzi ekolodzy zastanawiali się co można zrobić, aby zatrzymać wodę w obiegu. Jak powstrzymać „betonozę”? Czy i jak możemy retencjonować wodę oraz co daje sadzenie zieleni. Jak być Aktywnym Błękitnym  - co możemy zrobić, aby w swoim najbliższym otoczeniu zadbać o wodę. 

      Czy wiesz, że …

      W 2021r Światowy Dzień Wód obchodzony jest pod hasłem ,,Docenianie wody". Według danych ONZ wody zaczyna brakować w miejscach w których dotychczas jej było pod dostatkiem. Obecnie w ponad 2 mld. ludzi na świecie nie mają dostępu do czystej wody pitnej, problem ten dotyka 100mln mieszkańców Europy.

      Organizatorem wydarzenia były Wody Polskie RZGW w Gdańsku.

     • Wiosennie i kolorowo w SP 10

     •  

      Dnia 19.03.2021r. w Szkole Podstawowej nr 10 w Inowrocławiu  dokonano  uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom Szkolnego Konkursu Plastycznego "Wiosna". Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie  dowolną technika pracy plastycznej na temat "Wiosna". Jury konkursowe, w składzie: Pani Jagoda Szubarga i Pani Agnieszka Ziętara,  wyróżniło najpiękniejsze dzieła uwzględniając dwie  kategorie: kl. 0-III  i kl. IV-VIII. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki  z rąk Dyrektor Szkoły, Pani Beaty Świtalskiej, która była pod wrażeniem artystycznego kunsztu zwycięzców. 

      Lista wyróżnionych:

      Laureaci konkursu ( kl. 0-III):

      I miejsce - Julia Milanowska, kl "0"

      II miejsce - Magdalena Kasperkowiak, kl.III

      III miejsce ex aequo - Konrad Kłos, kl. II i Kacper Wudarek, kl.I

       

      Laureaci konkursu (kl. IV-VIII):

      I miejsce - Julia Kilich, kl.VII

      II miejsce - Kacper Pawłowski, kl.VII

      III miejsce - Michalina Gładysz, kl. IV

      Dziękujemy  serdecznie wszystkim utalentowanym uczniom, którzy uczestniczyli w zmaganiach konkursowych. Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych artystycznych sukcesów. 

      W galerii zdjęć prezentujemy nagrodzone prace oraz wszystkie  pozostałe, które pięknie obrazują tematykę wiosenną. 

       

     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Festiwal Nauki i Talentów to inicjatywa, która pozwala zaprezentować uczniom z naszej szkoły ich zainteresowania i uzdolnienia. To możliwość pokazania swoich talentów na forum, zarażenia innych swoją pasją oraz pokonywanie nieśmiałości. Stąd też w dniach 23.03-30.03.2021r. uczniowie oddzialu "0" i klas I-VIII pokażą co im w duszy gra. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie rozwijają się w wielu dziedzinach. Festiwal otworzą Zerówkowicze. Zapraszamy i życzymy miłego odbioru.

     • Poszukiwania wiosny w parku.

     • Od wiosny do wiosny

       

      Na niebie jaśnieje słońce,dni płyną, płyną miesiące...Z lodu uwalnia się rzekai ze snu budzą się drzewa,ptaki wracają z daleka,będą wić gniazda i śpiewać.Sady zabielą się kwieciem...To wiosna! Wiosna na świecie!

     • Zdolni uczniowie w SP10

     • W bieżącym roku szkolnym tytułem laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego może poszczycić się Aleksandra Slawiczek, uczennica klasy VII, 

      a Szymon Krokos, uczeń klasy VIII zdobył tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z matematyki.

      Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Aleksandra Slawiczek jest jedyną uczennicą w naszym mieście, która zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego, natomiast Szymon Krokos  za wcześniejsze wybitne osiągnięcia edukacyjne został tegorocznym stypendystą projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu. Opiekunami dydaktycznymi uczniów  są p. Renata  Wiktorowicz i p. Beata  Świtalska.

      Podziękowania należą się również   rodzicom, którzy wspierali naszych uczniów

      w dążeniu do osiągnięcia tak niebywałego sukcesu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Dzień Świętego Patryka

     • W dniu dzisiejszym tj. 17 marca 2021 r. w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Młodsze dzieci podczas zajęć języka angielskiego w szkole, a starsze na zajęciach online.  

      Święto szczególnie bliskie wszystkim Irlandczykom, gdyż św. Patryk był biskupem i patronem Irlandii, dla uczniów naszej szkoły stało się doskonałą okazją, aby zaznajomić się z elementami kultury anglosaskiej.

      Uczniowie ubrani byli tego dnia na zielono i nosili przypięte koniczynki. Poznali legendę o św. Patryku, brali udział w wielu grach i zabawach m.in. w grze memory, dobble, bingo czy kahoot. Dzieci oglądały też krótki film na temat historii św. Patryka oraz przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną.

      Całemu wydarzeniu towarzyszyła irlandzka muzyka, świetna atmosfera i wspaniałe humory.

     • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

     • Wybory „Super dziewczyny” klas 0-VIII

      Z inicjatywy Samorządu Szkolnego z okazji Dnia Kobiet zorganizowane zostały wybory na ,,SUPER DZIEWCZYNĘ 2021’’.

      OTO NASZE SUPER DZIEWCZYNY:

      ODZIAŁ „0” – Luiza Kadów

      KL. 1 – Aleksandra Rolirad

      KL. 2 – Wiktoria Tabaczyńska

      KL. 3 – Maja Łysiak

      KL. 4 – Aneta Owsianikow

      KL. 5 – Weronika Głowacka

      KL. 6 – Helena Strajkowska

      KL. 7 – Martyna Krzykanowska

      KL. 8 – Nina Jamiołkowska

      Gratulujemy!!!

      Życzenia z okazji Dnia Kobiet

      Wszystkim Paniom oraz dziewczętom

      składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

      pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

      Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

      i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

      Mali i Duzi Panowie

     • Aktywni Błękitni działają!

     • Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie „Lodołamacze w akcji”, zorganizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

      Uczniowie w formie graficznej przedstawili lodołamacze w akcji oraz opisali swoje spostrzeżenia  na temat zimowej ochrony powodziowej, dotyczącej zabezpieczenia przed powodziami zatorowymi, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą.

      W gronie wyróżnionych znaleźli się: Michalina Gładysz – kl.IV, Aleksander Modrzejewski – kl.IV, Katarzyna Pomagier – kl.IV, Aleksandra Sroczyńska – kl.V, Julia Wypijewska – kl.V.

      Edukacyjne upominki, które otrzymali od Wód Polskich z pewnością pozwolą im w odkrywczy sposób poszerzać wiedzę o zasobach wodnych.

     • Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

     •   Uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz stanowi dla nas, Polaków, zachętę, abyśmy dbali o swój język ojczysty. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetniła swoją obecnością Pani Elżbieta Piniewska, przewodnicząca Sejmiku Województwa  Kujawsko-Pomorskiego, która przekazała  dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz  najmłodszym  uczniom cenne podarki- książki „ Kolorowy portret Polski”. Nasz gość  zwrócił  uwagę, jak ważne jest poprawne posługiwanie się językiem ojczystym  i  że warto czytać, bo czytanie wzbogaca człowieka.

       

     • W trosce o język polski…

     • Z okazji Dnia Języka Ojczystego  uczniowie klas siódmej i ósmej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu on-line z  Panią Agnieszką Rypel, profesor Wydziału Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,  która   przedstawiła „Błyskawiczną historię języka polskiego”.   W obchody włączyły się również młodsze dzieci. Podczas zajęć miały okazję poznać tajniki naszego języka ojczystego. Dodatkowo wykonały przepiękne plakaty nawiązujące do tego święta. Nauka języka  polskiego poprzez zabawę sprawiła uczniom ogromną przyjemność i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

       

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit