Drodzy Ósmoklasiści, cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki. Wierzymy, że poradzicie sobie świetnie i pokażecie, na co Was stać.
Niech te egzaminy będą krokiem do realizacji Waszych marzeń.
Drodzy Ósmoklasiści, cała społeczność szkolna trzyma za Was kciuki. Wierzymy, że poradzicie sobie świetnie i pokażecie, na co Was stać.
Niech te egzaminy będą krokiem do realizacji Waszych marzeń.
Szkolenie „5 Steps to Improve Teaching and Learning” realizowane w ramach programu Erasmus+ pozostawiło za sobą ogrom inspiracji, nowe umiejętności i praktyczne narzędzia, które z powodzeniem wykorzystamy w codziennej pracy nauczyciela.
P. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska oraz p. Ewa Woźniak po raz kolejny wzięły aktywny udział w zajęciach, tym razem koncentrując się na rozwijaniu krytycznego myślenia , projektowaniu planów dydaktycznych opartych na metodzie PBL oraz poznaniu techniki udzielania konstruktywnej informacji zwrotnej, znanej jako sandwich feedback .
Nie zabrakło także aktywności ruchowych. Podczas gier i ćwiczeń uczestniczki przekonały się, jak istotne w procesie uczenia się są integracja, dynamika i współdziałanie.
Na zakończenie dnia odbyła się ewaluacja całego tygodnia oraz uroczyste wręczenie certyfikatów, które potwierdziły zaangażowanie uczestniczek i ich gotowość do dalszego rozwoju.
Trzeci dzień szkolenia „5 Steps to Improve Teaching and Learning” w ramach programu Erasmus+ przyniósł nowe spojrzenie na kluczowe aspekty współczesnej edukacji.
Nasze nauczycielki, p. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska i p. Ewa Woźniak, zgłębiały dziś, jak skutecznie wspierać uczniów, wzmacniać ich motywację oraz rozwijać ich głos i sprawczość. W centrum uwagi znalazło się również krytyczne myślenie, informacja zwrotna i ocenianie kształtujące, które pomagają budować świadome i zaangażowane podejście do nauki.
Drugi dzień kursu „5 Steps to Improve Teaching and Learning”, realizowanego w ramach programu Erasmus+. To czas pełen wartościowych doświadczeń i inspirujących treści!
Podczas zajęć zgłębiały temat wysokiej jakości nauczania, uczyły się, jak angażować uczniów poprzez aktywne metody pracy oraz jak wspierać ich w samodzielnym i świadomym uczeniu się. Poznały też narzędzie Learning Journal, które pomaga rozwijać refleksyjność i odpowiedzialność za własny rozwój.
Pierwszy dzień zajęć poświęcony był wprowadzeniu do kursu oraz integracji uczestników z różnych krajów. Nauczycielki wzięły udział w takich blokach tematycznych jak: Welcome, Course Information, Participants’ Presentations & Expectations oraz All about Lisbon. Zajęcia odbywały się w atmosferze otwartości, ciekawości i współpracy, a możliwość wymiany doświadczeń z nauczycielami z całej Europy była niezwykle inspirująca. Część poświęcona Lizbonie nie tylko przybliżyła kulturę i historię miasta, ale też stworzyła kontekst dla dalszych działań w ramach kursu.
W ramach zajęć przyrodniczych uczniowie klasy czwartej wykonali przestrzenne modele przedstawiające wzniesienia i doliny rzeczne. 🏔🌊 Zadanie miało na celu utrwalenie wiedzy o formach ukształtowania powierzchni Ziemi poprzez działanie praktyczne. ✋📚
Do wykonania prac uczniowie wykorzystali różnorodne materiały, m.in. plastelinę, krepę, masę solną, piasek i glinę. 🎨🧱 Wykazali się przy tym dużym zaangażowaniem, pomysłowością oraz starannością. 👏🧠
Gotowe modele można oglądać w sali nr 2. Serdecznie zapraszamy! 👀📍
Podczas dzisiejszej lekcji przyrody czwartoklasiści zgłębiali temat skał i minerałów. Mieli wyjątkową okazję nie tylko obejrzeć różne okazy z bliska, ale także dotknąć ich i sprawdzić ich właściwości fizyczne.
Nie zabrakło też prawdziwych pasjonatów! 🤓Niektórzy uczniowie przynieśli własne zbiory i z entuzjazmem prezentowali je koleżankom i kolegom. Julia Milanowska opowiedziała o swojej kolekcji minerałów i podzieliła się wieloma ciekawostkami. 🤠
To była inspirująca lekcja przyrody – pełna nauki, pasji i odkryć! 💎📘
W związku z majowymi świętami odbył się w naszej szkole konkurs patriotyczny pn.: „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat świąt majowych, kształtowanie postaw w duchu patriotyzmu oraz promowanie twórczości artystycznej. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Laureatami konkursu zostali:
Wiktor Barczak, kl.3, I miejsce;
Iwan Jeznach, kl.2, II miejsce;
Leon Oczki, oddział zerowy, III miejsce;
Anna Zdziarska, kl. 1B, wyróżnienie;
Amelia Skubikowska, kl.1B, wyróżnienie;
Aleksandra Bialik, kl.1A, wyróżnienie;
Maria Wesołowska, kl.1A, wyróżnienie;
Anastazja Kobylarz, oddział zerowy, wyróżnienie;
Maria Kurant, kl. 2, wyróżnienie;
Roksana Rzekanowska, kl. 3, wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Panie Katarzyna Glanc-Nawrocka, Katarzyna Kurtysiak, Wiktoria Sypniewska oraz Ewa Woźniak wezmą udział w kursie „5 Steps to Improve Teaching and Learning”. Przed nimi intensywny tydzień pełen nauki, wymiany doświadczeń i inspiracji, które z pewnością wzbogacą ich codzienną pracę z uczniami.
Lizbona to nie tylko jedno z najpiękniejszych miast Europy, ale również wyjątkowa przestrzeń do refleksji, rozwoju i odkrywania nowych perspektyw w edukacji.
Zachęcamy do obejrzenia prezentacji poświęconej Lizbonie – miastu, które z pewnością zainspiruje nie tylko nasze panie, ale i Was!
Już w najbliższą niedzielę cztery nauczycielki z naszej szkoły: p. Katarzyna Glanc-Nawrocka, p. Katarzyna Kurtysiak, p. Wiktoria Sypniewska oraz p. Ewa Woźniak rozpoczną wyjątkową edukacyjną przygodę w ramach programu Erasmus+. Ich celem będzie Portugalia, kraj słynący z malowniczych krajobrazów, bogatej historii i niezwykłej gościnności.
Podczas tygodniowego pobytu wezmą udział w kursie „5 Steps to Improve Teaching and Learning”, który pozwoli im zdobyć nowe doświadczenia i spojrzeć na nauczanie z jeszcze szerszej perspektywy.
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji, w której przybliżamy najciekawsze informacje o Portugalii.
29 kwietnia, podczas XXII Sejmiku Ekologicznego pod hasłem „Poznajemy nasze morze”, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. Panny Maryi w Inowrocławiu 🏫, nasi uczniowie zachwycili swoimi plakatami ekologicznymi o Bałtyku i zdobyli całe podium w międzyszkolnym konkursie „Bałtyk w moich oczach”! 💙
🥇 Pierwsze miejsce zdobył Kacper Wudarek z klasy piątej, 🥈 drugie miejsce przypadło Mai Jeznach, również z klasy piątej, a 🥉 trzecie miejsce zajęła Martyna Pietrzycka z klasy czwartej.
Wśród wyróżnionych uczestników znaleźli się także Julia Milanowska i Lena Wolas z klasy czwartej oraz Hubert Kurant z klasy szóstej – ich prace również zasługują na wielkie brawa! 👏
Nagrody i dyplomy wręczyli uczniom wyjątkowi goście: Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia, pani Aleksandra Sibora, oraz Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu, pan Jarosław Bosiacki. 🤝
Serdeczne gratulacje dla naszych młodych ekologów – pokazaliście nie tylko talent, ale też wielką wrażliwość na piękno Morza Bałtyckiego! 🌿🌊
Dziękujemy rodzicom oraz pani Annie Witeckiej-Słomion za wsparcie i zaangażowanie. 🤠
Nasza plcówka otrzymała certyfikat za realizację ogólnopolskiego programu edukacyjnego na temat ekologii i dbania o przyrodę. Program realizowała klasa 1a.
Zeróweczka uczestniczyła w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym Świętujemy! Freblujemy!
Zabawa odgrywała w naszym projekcie kluczową rolę. Dzieci uczyły się przez eksplorację, eksperymentowanie i interakcje z rówieśnikami.
W dniach 23–26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole jedno z najważniejszych i najbardziej znanych świąt ekologicznych – Dzień Ziemi.
Poprzez plakaty, hasła, gazetki, prezentacje, quizy oraz piosenki ekologiczne, uczniowie zwracali uwagę na to, jak ważne jest dbanie o naszą planetę i jak wiele zależy od naszych codziennych wyborów. 💚
Uczniowie młodszych klas oraz przedszkolaki zachwycili nas podczas „Rewii recyklingowej”, prezentując fantastyczne stroje wykonane z materiałów wtórnych. ♻️ Pokaz na czerwonym dywanie był pełen kolorów, pomysłowości i eko-stylu! 😍
Starsze klasy z zaangażowaniem rozmawiały o ochronie klimatu, odpowiedzialności za naszą planetę i wpływie codziennych decyzji na środowisko. Odbył się także konkurs ekologiczny dla klas VII–VIII, który sprawdził wiedzę i uświadomił, jak ważna jest nasza rola w ochronie Ziemi. 😎
Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie! Wspólnie pokazaliśmy, że Ziemia jest w dobrych rękach. 💚
W środę i czwartek, 23 i 24 kwietnia, w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Książki i Praw Autorskich. Chętni uczniowie przyszli na zajęcia przebrani za ulubionych bohaterów literackich. Uczniowie klas 0-3 zaprezentowali plakaty z tytułami wybranych książek, a także tworzyli okładki do wybranych przez siebie książek, starsi natomiast opowiadali o fabule książki, z której pochodził dany bohater.
Aleksandra Bialik z kl 1a , Julia Grabin z kl. 2 , Łukasz Skonieczny z kl. 3 reprezentowali naszą szkołę na konkursie recytatorskim „ Nie wyrastaj z marzeń ! Czyli utwory Joanny Kulmowej" w Bibliotece Miejskiej w Inowrocławiu.
Aleksandra Bialik otrzymała wyróżnienie .
Gratulujemy naszym zdolnym uczniom.
Powered by aSc EduPage