Nasz szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w III edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja sprzątania przyległych szkole terenów zielonych odbyła się w ramach obchodów Dnia Ziemi i dowiodła, że nie liczą się słowa tylko czyny. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Certyfikat #SprzątamyDlaPolski
Nasi w "Kasprach" !!!
We wtorek, 17 maja b.r., nasi laureaci i finaliści uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkursy wojewódzkie organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.
Podczas Gali uhonorowano naszych uczniów w następujących konkursach:
Wojewódzki Konkurs Polonistyczny „Kasper Polonistyczny”
Julia Kilich klasa VIII - finalistka
opiekun Pani Beata Świtalska
Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Kasper Biologiczny”
Martyna Krzykanowska klasa VIII - laureatka 1 miejsca
Julia Kilich klasa VIII - finalistka
opiekun Pani Anna Witecka-Słomion
Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów.
3
Kolejne biologiczne sukcesy naszych uczennic
Trzema tytułami zakończył się dla naszej szkoły Wojewódzki Konkurs z Biologii dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu🏆Martyna Krzykanowska z kl. 8 została laureatem I miejsca, natomiast Julia Kilich z kl.8 oraz Aleksandra Jańczak z kl. 8 wywalczyły tytuły finalisty Konkursu, zdobywając kolejno 6 i 8 miejsce na liście .
Konkurs odbył się pod honorowym pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.
Opiekunem dydaktycznym zdolnych uczennic jest Pani Anna Witecka-Słomion.
W Konkursie uczestniczyło 64 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.
Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie biologii!
Zajęcia z trenerem
Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach na temat mediacji w klasie oraz sposobów rozwiązywania konfliktów. Zajęcia prowadził trener pedagogiczny pan Maciej Kluczyk. Tworzenie właściwych relacji w grupie rówieśniczej jest bardzo istotnym elementem dobrego funkcjonowania każdej klasy.
Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi za świetne zajęcia.
Szkolenie w Madrycie
W ramach realizowanego projektu "Mała szkoła dużych możliwości" finansowanego ze środków PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Iwona Byrtek - Zdzieblińska, Grażyna Jaśniowska oraz Agnieszka Ziętara biorą udział w szkoleniu w miejscowości Alcala de Henares obok Madrytu. W szkoleniu tym uczestniczą nauczyciele z dziesięciu krajów. Kurs ten kładzie nacisk na współpracę, motywowanie oraz wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu oraz uczeniu się. Poza umiejętnościami zdobytymi na kursie nauczycielki wymieniają się doświadczeniami oraz doskonalą swoje umiejętności językowe.
Wycieczka do Grębocina i Torunia
Dnia 10 maja br. uczniowie z kl. III, IV i V udali się na wycieczkę do Grębocina i Torunia. W Grębocinie dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, które jest zlokalizowane w XVIII wiecznym kościółku zbudowanym przez Krzyżaków. Używając gęsiego pióra i atramentu uczestnicy wycieczki próbowali swoich sił w sztuce kaligrafii, własnoręcznie czerpali papier oraz drukowali certyfikaty na starej drukarskiej prasie. W trakcie zajęć uczniowie mieli okazję przyjrzeć się unikatowym zbiorom pras drukarskich i jedynym w Polsce eksponatom z dziedziny piśmiennictwa. Po wizycie w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa grupa udała się do Torunia. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika uczniowie wzięli udział w interaktywnym spektaklu w Piwnicy Hanzy, podczas którego wcielali się w role średniowiecznych kupców. Poprzez wykonywanie różnych zadań dzieci poznały ideę kupieckiego zrzeszenia miast średniowiecznych i historię Hanzy. Zajęcia w Piwnicy Hanzy i Muzeum w Grębocinie dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i umożliwiły zdobycie nowych doświadczeń.
11
Mali czytelnicy
Uczniowie klasy 1 otrzymali certyfikat za realizację w roku szkolnym 2021/2022 międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą - III edycja Poznajemy zawody”. Autorem projektu jest Honorata Szanecka . Projekt rekomendowany jest przez MEN i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.
Gratulujemy młodym czytelnikom
O ekologii wiedzą dużo ….
7 maja b.r. w Zespole Szkół Integracyjnych odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia dla klas trzecich i czwartych. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczniów z inowrocławskich szkół, w związku z czym szczególnie cieszy sukces wszystkich naszych reprezentantów.
Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IV: Maja Zdziarska II miejsce oraz Magdalena Kasperkowiak i Oskar Śmiglewski, którzy zajęli ex aequo III miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Zdolnych uczniów do konkursu przygotowała Pani Anna Witecka-Słomion.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ekologicznych!
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA- MOJA OJCZYZNA”
W związku z majowymi świętami odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pn.: „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Celem konkursu było upowszechnianie wiedzy na temat świąt majowych, kształtowanie postaw w duchu patriotyzmu oraz promowanie twórczości artystycznej. W ramach konkursu wpłynęło 14 prac wykonanych różnymi technikami. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Jury w składzie : Pani Katarzyna Kurtysiak oraz Pani Hanna Miler-Slawiczek, przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Pani Dyrektor Beata Świtalska wręczyła laureatom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.
I miejsce zajęli: Kacper Wudarek, Lena Kubczak;
II miejsce: Natan Kaźmierski, Jan Szymankiewicz, Maja Jeznach;
III miejsce: Zofia Pawłowska Patrycja Szwed, Szymon Musiał;
Wyróżnienia: Wanda Szymankiewicz, Maria Holz, Aneta Szwed, Filip Ziółkowski, Antonina Frankowska.
Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.
Piastowski Festiwal Biegowy
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Piastowskim Festiwalu Biegowym.🏃♂️🏃♀️🏃
Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, w szczególności
Judycie Kaszak z kl. V, która zajęła 1 miejce w kategorii dziewcząt klas 4-6 .
Poza podium, ale również wysoko, bo na 7 pozycji uplasowała się w Helena Stajkowska z kl. VII, która startowała w kategorii dziewcząt klas 7-8.19
Apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja
3 maja 1791 roku uchwalono zasadniczą ustawę rządową zwaną powszechnie Konstytucją Trzeciego Maja. Była to pierwsza w Europie, druga w świecie po Stanach Zjednoczonych konstytucja. Niosła nadzieję na ocalenie Polski. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, osłabiała samowolę magnatów. Zwiększała liczebność wojska, poprawiała położenie chłopów, podniosła poziom oświaty, mieszczanom zaś nadała nowe prawa. Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia zagrożonej ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią oraz szacunkiem. Dla upamiętnienia tych wydarzeń 3 maja obchodzimy święto państwowe. Corocznie upamiętniamy ten fakt. Również w tym roku odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klasy III dla młodszych dzieci oraz klas V – VIII dla starszych uczniów. Dzięki tekstom recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek, scenka rodzajowa, film edukacyjny publiczność przeniosła się do XVIII wieku, a na zakończenie słowa pani Dyrektor zachęciły do refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM dla każdego z nas.
5
Podziękowania
Społeczność naszej szkoły otrzymała podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji pomocy dla osób przybywających z Ukrainy.
Dziękujemy uczniom, ich rodzicom i bliskim, pracownikom szkoły za organizację, przebieg i całą logistykę tego przedsięwzięcia.
Dzięki ofiarności i dobrym sercom tak wielu z Państwa, wsparliśmy uchodźców, którzy na naszym terenie zmuszeni są do rozpoczęcia życia poza swoją Ojczyzną.
Dziękujemy
Otwieramy się na innych🤗Realizacja kampanii Otwórz się na kontakt👍👍
Otwórz się na kontakt.
Pozdrawiamy mieszkańców Inowrocławia.
„Otwórz się na kontakt” to hasło kampanii profilaktycznej, w której nasza szkoła bierze udział. Jej celem jest skierowanie uwagi na wartości istotne dla budowania dobrej relacji z drugim człowiekiem, promowanie postawy społecznego wsparcia i życzliwości oraz wzmacnianie i odbudowywanie relacji rówieśniczych.
„Otwórz się na kontakt” to hasło kampanii profilaktycznej, w której nasza szkoła bierze udział. Jej celem jest skierowanie uwagi na wartości istotne dla budowania dobrej relacji z drugim człowiekiem, promowanie postawy społecznego wsparcia i życzliwości oraz wzmacnianie i odbudowywanie relacji rówieśniczych.
Dzień Ziemi
22 kwietnia obchodziliśmy najpopularniejsze i najważniejsze na świecie święto ekologiczne – Dzień Ziemi. Poprzez plakaty, hasła, gazetki, prezentacje i piosenki ekologiczne uczniowie zwrócili uwagę na fakt, jak ważne jest dbanie o swoją małą ojczyznę i jak wiele zależy od naszej codziennej postawy.
W ramach obchodów Dnia Ziemi starsi uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski i usuwali śmieci zalegające wokół pobliskiego stawku i okolicznych terenów zielonych. Akcja odbyła się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.
Poprzez konkretne działania uczniowie zwrócili uwagę na ważny temat, jakim niewątpliwie jest ochrona klimatu, postawa odpowiedzialności młodego pokolenia i dbałość o lokalne środowisko. Udział w akcji to przykład nowoczesnego, zielonego patriotyzmu oraz budowanie EKOŚWIADOMOŚCI!
Dziękujemy wszystkim za pracę i zaangażowanie. Czystość Ziemi zależy od każdego z nas, ponieważ dbając o swoje otoczenie dbamy o naszą planetę.
34
Trzymam poziom zbierając odpady
Prezydent Miasta Inowrocławia wręczył dziś nagrody dla zwycięzców konkursu pn. „Trzymam poziom zbierając odpady”, organizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej, Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta w Inowrocławiu. Miło nam poinformować, że nasza szkoła zajęła w tym konkursie III miejsce. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów i rodziców zebraliśmy ponad tonę makulatury.
Sukces w konkursie recytatorskim.
Nasi zdolni uczniowie z kl.1-3 wzięli udział w konkursie recytatorskim "Poetyckie Gryzmoły czyli wiersze Doroty Gellner" zorganizowanym przez Filię nr 1 Biblioteki Miejskiej w Inowrocławiu i osiągnęli wielki sukces.
Zosia Bialik z klasy drugiej zajęła I miejsce
Wiktoria Tabaczyńska z klasy trzeciej zdobyła wyróżnienie.
Natan Kaźmierski z klasy pierwszej zdobył również wyróżnienie.
W konkursie mogło wziąć udział tylko czworo uczniów ze szkoły, tym bardziej cieszymy się ze zwycięstwa.
Gratulujemy naszym uczniom.
Akcja „Żonkile”
Uczniowie klas I-III brali udział w niezwykłej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”. Po raz kolejny upamiętniamy wybuch powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 roku, poprzez wykonanie symbolicznych papierowych żonkili. Chcemy, aby pamięć o Powstaniu stała się jednym z elementów wspólnej świadomości historycznej. Niech pamięć połączy nas i w tym roku !
Archiwum Aktualności