• Strona główna
 • RODO Na podstawie art. 37 ust. 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, s.1), zwanego jako ,,RODO” informujemy, że w Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu Administrator Danych Osobowych wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych - p. Adama Mroczka, tel. +48 601 215 898, e-mail iodo@amster.eu
 • Aktualności
     • Festiwal Nauki i Talentów

     • Festiwal Nauki i Talentów to inicjatywa, która pozwala zaprezentować uczniom z naszej szkoły ich zainteresowania i uzdolnienia. To możliwość pokazania swoich talentów na forum, zarażenia innych swoją pasją oraz pokonywanie nieśmiałości. Stąd też w dniach 23.03-30.03.2021r. uczniowie oddzialu "0" i klas I-VIII pokażą co im w duszy gra. Jesteśmy dumni z tego, że nasi uczniowie rozwijają się w wielu dziedzinach. Festiwal otworzą Zerówkowicze. Zapraszamy i życzymy miłego odbioru.

     • Poszukiwania wiosny w parku.

     • Od wiosny do wiosny

       

      Na niebie jaśnieje słońce,dni płyną, płyną miesiące...Z lodu uwalnia się rzekai ze snu budzą się drzewa,ptaki wracają z daleka,będą wić gniazda i śpiewać.Sady zabielą się kwieciem...To wiosna! Wiosna na świecie!

     • Zdolni uczniowie w SP10

     • W bieżącym roku szkolnym tytułem laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego może poszczycić się Aleksandra Slawiczek, uczennica klasy VII, 

      a Szymon Krokos, uczeń klasy VIII zdobył tytuł finalisty konkursu przedmiotowego z matematyki.

      Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Aleksandra Slawiczek jest jedyną uczennicą w naszym mieście, która zdobyła tytuł laureata konkursu przedmiotowego z języka polskiego, natomiast Szymon Krokos  za wcześniejsze wybitne osiągnięcia edukacyjne został tegorocznym stypendystą projektu "Prymus Pomorza i Kujaw" realizowanego przez Departament Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko Pomorskiego w Toruniu. Opiekunami dydaktycznymi uczniów  są p. Renata  Wiktorowicz i p. Beata  Świtalska.

      Podziękowania należą się również   rodzicom, którzy wspierali naszych uczniów

      w dążeniu do osiągnięcia tak niebywałego sukcesu.

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       

     • Dzień Świętego Patryka

     • W dniu dzisiejszym tj. 17 marca 2021 r. w naszej szkole radośnie obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka. Młodsze dzieci podczas zajęć języka angielskiego w szkole, a starsze na zajęciach online.  

      Święto szczególnie bliskie wszystkim Irlandczykom, gdyż św. Patryk był biskupem i patronem Irlandii, dla uczniów naszej szkoły stało się doskonałą okazją, aby zaznajomić się z elementami kultury anglosaskiej.

      Uczniowie ubrani byli tego dnia na zielono i nosili przypięte koniczynki. Poznali legendę o św. Patryku, brali udział w wielu grach i zabawach m.in. w grze memory, dobble, bingo czy kahoot. Dzieci oglądały też krótki film na temat historii św. Patryka oraz przygotowaną na tę okazję prezentację multimedialną.

      Całemu wydarzeniu towarzyszyła irlandzka muzyka, świetna atmosfera i wspaniałe humory.

     • DZIEŃ KOBIET W NASZEJ SZKOLE

     • Wybory „Super dziewczyny” klas 0-VIII

      Z inicjatywy Samorządu Szkolnego z okazji Dnia Kobiet zorganizowane zostały wybory na ,,SUPER DZIEWCZYNĘ 2021’’.

      OTO NASZE SUPER DZIEWCZYNY:

      ODZIAŁ „0” – Luiza Kadów

      KL. 1 – Aleksandra Rolirad

      KL. 2 – Wiktoria Tabaczyńska

      KL. 3 – Maja Łysiak

      KL. 4 – Aneta Owsianikow

      KL. 5 – Weronika Głowacka

      KL. 6 – Helena Strajkowska

      KL. 7 – Martyna Krzykanowska

      KL. 8 – Nina Jamiołkowska

      Gratulujemy!!!

      Życzenia z okazji Dnia Kobiet

      Wszystkim Paniom oraz dziewczętom

      składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia,

      pomyślności i samych pięknych dni w życiu.

      Życzymy by uśmiech rozpromieniał Wasze twarze

      i byście zawsze czuły się doceniane i szczęśliwe.

      Mali i Duzi Panowie

     • Aktywni Błękitni działają!

     • Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni w konkursie „Lodołamacze w akcji”, zorganizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

      Uczniowie w formie graficznej przedstawili lodołamacze w akcji oraz opisali swoje spostrzeżenia  na temat zimowej ochrony powodziowej, dotyczącej zabezpieczenia przed powodziami zatorowymi, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością, zaangażowaniem, a także wiedzą.

      W gronie wyróżnionych znaleźli się: Michalina Gładysz – kl.IV, Aleksander Modrzejewski – kl.IV, Katarzyna Pomagier – kl.IV, Aleksandra Sroczyńska – kl.V, Julia Wypijewska – kl.V.

      Edukacyjne upominki, które otrzymali od Wód Polskich z pewnością pozwolą im w odkrywczy sposób poszerzać wiedzę o zasobach wodnych.

     • Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

     •   Uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób uczcili Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to ma na celu podkreślenie różnorodności językowej świata oraz stanowi dla nas, Polaków, zachętę, abyśmy dbali o swój język ojczysty. W tym roku obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego uświetniła swoją obecnością Pani Elżbieta Piniewska, przewodnicząca Sejmiku Województwa  Kujawsko-Pomorskiego, która przekazała  dzieciom z oddziału przedszkolnego oraz  najmłodszym  uczniom cenne podarki- książki „ Kolorowy portret Polski”. Nasz gość  zwrócił  uwagę, jak ważne jest poprawne posługiwanie się językiem ojczystym  i  że warto czytać, bo czytanie wzbogaca człowieka.

       

     • W trosce o język polski…

     • Z okazji Dnia Języka Ojczystego  uczniowie klas siódmej i ósmej mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu on-line z  Panią Agnieszką Rypel, profesor Wydziału Językoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy,  która   przedstawiła „Błyskawiczną historię języka polskiego”.   W obchody włączyły się również młodsze dzieci. Podczas zajęć miały okazję poznać tajniki naszego języka ojczystego. Dodatkowo wykonały przepiękne plakaty nawiązujące do tego święta. Nauka języka  polskiego poprzez zabawę sprawiła uczniom ogromną przyjemność i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

       

       

     • Gdzie koza chodzi...

     •    Dziś, w ostatni dzień karnawału odwiedziła naszą szkołę Szymborska Koza, czyli barwny orszak przebierańców. „Chodzenie z kozą” to jeden z najstarszych obrzędów zapustnych na Kujawach, który jest kultywowany przez mieszkańców naszego miasta. Warto zaznaczyć, iż obrzęd ten został wpisany na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. W tak wyborowym towarzystwie wszyscy z wielką radością pożegnali tegoroczny karnawał.

     • X EDYCJA DNIA ANIOŁA I MIŁEGO SŁOWA

     • W piątek, 12 lutego uczniowie z wychowawcami świętowali Dzień Anioła i Miłego Słowa. Tradycyjnie Samorzad Uczniowski przeprowadził wybory na Anioła klasowego, przygotował piękne dyplomy i upominki dla uczniów. Cała społeczność szkolna     włączyła  się  do zabawy w tym dniu. 

      Oto kilka chwil ujętych w fotoreacji z tego anielskiego dnia:)

      Aniołeczki z zeróweczki życzą wspaniałego dnia:)

      Zapraszamy do tańca z Aniołkami :)

     • Niech żyje bal !!!


     • Bal karnawałowy dla dzieci to niezwykły, długo wyczekiwany dzień. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w naszej szkole. W tym roku ze względu na pandemię i obostrzenia, nasze najmłodsze dzieci klas 0-3 uczestniczyły w balu karnawałowym w swoich salach, natomiast trzecioklasiści poznali zwyczaje związane z karnawałem na świecie oraz wykonali karnawałowo-pandemiczne  maski. Zarówno maluchy z oddziału zerowego  jak i uczniowie klasy pierwszej i drugiej z dumą prezentowali bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyli w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawców. Świetnie się bawiły przy rytmicznej i skocznej muzyce. Nie zabrakło również słodkich poczęstunków. Bal z pewnością pozostawił wiele niesamowitych wrażeń. Następny bal już za rok!!!

       

     • 09 LUTEGO DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

     •      W szkole realizowany jest program profilaktyczny LOGUJ SIĘ Z GŁOWĄ!!!

       Program ma na celu kształtowanie u dzieci i młodzieży wiedzy i umiejętnosci bezpiecznego korzystania z Internetu i mediów elektronicznych oraz chroni przed        e - uzależnieniami. Relacja z zajęć w klasie pierwszej. 

     • Serdeczne życzenia dla naszych Kochanych Babć i Dziadków.

     •                                                   Wyjątkowe życzenia od wnuków z klas 1-3                                    

                                               https://biteable.com/watch/real-estate-ad-copy-2759103

       

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
   • sp10inowroclaw@poczta.onet.eu
   • (52) 35-27-262
   • ul. Stanisława Przybyszewskiego 119 88-100 Inowrocław
 • Galeria zdjęć

   brak danych
 • Świetnie! Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit