• Światowy Dzień Pszczół

          • W piątek 20 maja 2022r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z pszczelarzem, panem Mirosławem Mockiem, który posiada własną pasiekę.           
            Pan pszczelarz przedstawił uczniom historię odkrycia miodu, jako słodkiej i zdrowej przekąski, jak powstaje i z czego się go otrzymuje.
            Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o życiu i zwyczajach pszczół, o tym jak zbierają pyłek, czym się żywią, jak spędzają zimy, ile kwiatów muszą odwiedzić, aby wytworzyć kropelkę miodu, jak się porozumiewają, jak się rozmnażają i w jaki sposób wychowują swoje potomstwo. Pan pszczelarz wyjaśnił też dzieciom, czym różni się osa od pszczoły oraz jakie role pełnią  królowa, truteń i robotnice .
            Dużą atrakcją było oglądanie przenośnego ula i plastra miodu, stroju pszczelarza, a nawet obejrzenia przyborów, których używa w swojej codziennej pracy.
            Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo pracowite są pszczoły i jak ważne jest ich znaczenie w przyrodzie. To były bardzo ciekawe zajęcia, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

          • Apel z okazji Dnia Rodziny❤️

          • W związku z obchodzonym 15 maja Międzynarodowym Dniem Rodziny, którego celem jest podkreślenie znaczenia rodziny w kształtowaniu więzi międzynarodowego społeczeństwa, uczniowie oddziału zerowego i klas 1-3 uczestniczyli dziś w apelu promującym wartości rodzinne.

            Dzieci z kl. 1 i kl. 2 zaśpiewały piosenki w języku angielskim i recytowały wiersze o ważnej roli rodziców w życiu małego człowieka, natomiast uczniowie z kl. 4 zaprezentowali krótki program artystyczny, którego głównym przekazem było, aby pamiętać, że jedną z najważniejszych wartości

            w życiu jest rodzina złączona więzami miłości, przyjaźni i zaufania.

            Cała społeczność szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Rodziny poprzez przygotowanie portretów swoich rodzin, które przyozdobiły korytarze szkolne, tworząc piękny obraz naszej szkolnej wspólnoty.

          • Projekt e-twinning:

          • Projekt e-twinning: "Easter cards and traditions" – kolejny etap W odpowiedzi na kartki wielkanocne przesłane przez naszych uczniów do Włoch, Słowenii, Czech, Rumunii i Portugalii w ramach projektu e-twinning: "Easter cards and traditions" w minionych tygodniach dotarło do szkoły kilka przesyłek z kartkami z państw realizujących projekt. Poprzez zapoznanie się z treścią nadesłanych kartek uczniowie mieli okazję zapoznać się z tradycjami i dziedzictwem kulturowym innych państw europejskich, wzbogacić swoje słownictwo oraz rozwinąć swoje zainteresowania językowe.

          • Certyfikat #SprzątamyDlaPolski

          • Nasz szkoła otrzymała certyfikat za aktywny udział w III edycji akcji #SprzątamyDlaPolski. Akcja sprzątania przyległych szkole terenów zielonych odbyła się w ramach obchodów Dnia Ziemi i dowiodła, że nie liczą się słowa tylko czyny. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów  Mateusza Morawieckiego.

          • Nasi w "Kasprach" !!!

          • We wtorek, 17 maja b.r.,  nasi laureaci i finaliści uczestniczyli w uroczystej gali podsumowującej konkursy wojewódzkie organizowane przez I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

            Podczas Gali uhonorowano naszych uczniów w następujących konkursach:

            Wojewódzki Konkurs Polonistyczny „Kasper Polonistyczny”

            Julia Kilich klasa VIII - finalistka

            opiekun  Pani Beata Świtalska

            Wojewódzki Konkurs Biologiczny „Kasper Biologiczny”

            Martyna Krzykanowska klasa VIII - laureatka 1 miejsca

            Julia Kilich klasa VIII -  finalistka

            opiekun Pani Anna Witecka-Słomion

            Serdecznie gratulujemy dziewczętom i życzymy kolejnych sukcesów.

          • Kolejne biologiczne sukcesy naszych uczennic

          • Trzema tytułami zakończył się dla naszej szkoły Wojewódzki Konkurs z Biologii dla uczniów szkół podstawowych, którego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu🏆Martyna Krzykanowska z kl. 8 została laureatem I miejsca, natomiast Julia Kilich z kl.8  oraz Aleksandra Jańczak z kl. 8  wywalczyły tytuły finalisty Konkursu, zdobywając kolejno 6 i 8 miejsce na liście .

            Konkurs odbył się pod honorowym pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty.

            Opiekunem dydaktycznym zdolnych uczennic jest Pani Anna Witecka-Słomion.

            W Konkursie uczestniczyło 64 uczniów z województwa kujawsko-pomorskiego.

            Gratulujemy oraz życzymy kolejnych sukcesów w dziedzinie biologii!

          • Zajęcia z trenerem

          • Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w zajęciach na temat mediacji w klasie oraz sposobów rozwiązywania konfliktów. Zajęcia prowadził trener pedagogiczny pan Maciej Kluczyk. Tworzenie właściwych relacji w grupie rówieśniczej jest bardzo istotnym elementem dobrego funkcjonowania każdej klasy.

            Serdecznie dziękujemy panu Maciejowi za świetne zajęcia.

          • Szkolenie w Madrycie

          • W ramach realizowanego projektu "Mała szkoła dużych możliwości" finansowanego ze środków PO WER (Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój) Iwona Byrtek - Zdzieblińska, Grażyna Jaśniowska oraz Agnieszka Ziętara biorą udział w szkoleniu w miejscowości Alcala de Henares obok Madrytu. W szkoleniu tym uczestniczą nauczyciele z dziesięciu krajów. Kurs ten kładzie nacisk na współpracę, motywowanie oraz wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu oraz uczeniu się. Poza umiejętnościami zdobytymi na kursie nauczycielki wymieniają się doświadczeniami oraz doskonalą swoje umiejętności językowe.

          • Wycieczka do Grębocina i Torunia

          •      Dnia 10 maja br. uczniowie z kl. III, IV i V udali się  na wycieczkę do Grębocina i Torunia. W Grębocinie dzieci uczestniczyły w ciekawych  warsztatach w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa, które jest zlokalizowane w XVIII wiecznym kościółku zbudowanym przez Krzyżaków. Używając gęsiego pióra i atramentu uczestnicy wycieczki  próbowali swoich sił w sztuce  kaligrafii, własnoręcznie czerpali papier oraz drukowali certyfikaty na starej drukarskiej prasie. W trakcie zajęć  uczniowie mieli okazję przyjrzeć się  unikatowym zbiorom pras drukarskich i jedynym w Polsce eksponatom z dziedziny piśmiennictwa. Po wizycie w Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa grupa udała się do Torunia. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika uczniowie wzięli udział w   interaktywnym spektaklu w Piwnicy Hanzy, podczas którego wcielali się w role średniowiecznych kupców. Poprzez wykonywanie różnych zadań dzieci poznały ideę kupieckiego zrzeszenia miast średniowiecznych i historię Hanzy. Zajęcia w Piwnicy Hanzy i Muzeum w Grębocinie dostarczyły uczniom wielu niezapomnianych wrażeń i umożliwiły zdobycie nowych doświadczeń.

          • Mali czytelnicy

          • Uczniowie klasy 1 otrzymali certyfikat za realizację w roku szkolnym 2021/2022 międzynarodowego projektu edukacyjnego „ Czytam z klasą - III edycja Poznajemy zawody”. Autorem projektu jest Honorata Szanecka . Projekt rekomendowany jest przez MEN i Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy.

            Gratulujemy młodym czytelnikom

          • O ekologii wiedzą dużo ….

          • 7 maja b.r. w Zespole Szkół Integracyjnych odbył się Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny pod patronatem Prezydenta Miasta Inowrocławia dla klas trzecich i czwartych. W konkursie wzięło udział bardzo dużo uczniów z inowrocławskich szkół, w związku z czym szczególnie cieszy sukces wszystkich naszych reprezentantów.

            Laureatami konkursu zostali uczniowie klasy IV: Maja Zdziarska II miejsce oraz Magdalena Kasperkowiak i Oskar Śmiglewski, którzy zajęli ex aequo III miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami z zakresu ekologii i ochrony środowiska. Zdolnych uczniów do konkursu przygotowała Pani Anna Witecka-Słomion.

            Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów ekologicznych!

          • WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO „POLSKA- MOJA OJCZYZNA”

          •   W związku z majowymi świętami odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny pn.: „POLSKA MOJA OJCZYZNA”. Celem konkursu było  upowszechnianie wiedzy na temat świąt majowych, kształtowanie postaw w duchu patriotyzmu oraz promowanie twórczości artystycznej. W ramach konkursu wpłynęło 14 prac wykonanych różnymi technikami. Przy ich ocenie komisja konkursowa brała pod uwagę przede wszystkim zgodność z tematem, estetykę wykonania oraz pomysłowość. Jury w składzie : Pani Katarzyna Kurtysiak oraz Pani Hanna Miler-Slawiczek,  przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Pani Dyrektor Beata Świtalska wręczyła laureatom nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

            I miejsce zajęli: Kacper Wudarek, Lena Kubczak;

            II miejsce: Natan Kaźmierski, Jan Szymankiewicz, Maja Jeznach;

            III miejsce: Zofia Pawłowska Patrycja Szwed, Szymon Musiał;

            Wyróżnienia: Wanda Szymankiewicz, Maria Holz, Aneta Szwed, Filip Ziółkowski, Antonina Frankowska.

            Dziękujemy uczniom za udział w konkursie i życzymy dalszych sukcesów.

          • Piastowski Festiwal Biegowy

          • Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Piastowskim Festiwalu Biegowym.🏃‍♂️🏃‍♀️🏃 
            Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom, w szczególności 
            Judycie Kaszak  z kl. V, która zajęła 1 miejce w  kategorii dziewcząt klas 4-6 .
            Poza podium, ale również wysoko, bo na 7 pozycji uplasowała się w Helena Stajkowska z kl. VII, która startowała w kategorii dziewcząt klas 7-8.

          • Apel z okazji Święta Konstytucji 3. Maja

          •       3 maja 1791 roku uchwalono zasadniczą ustawę rządową zwaną powszechnie Konstytucją Trzeciego Maja. Była to pierwsza w Europie, druga w świecie po Stanach Zjednoczonych konstytucja. Niosła nadzieję na ocalenie Polski. Stwarzała podstawy do wzmocnienia władzy państwowej, osłabiała samowolę magnatów. Zwiększała liczebność wojska, poprawiała położenie chłopów, podniosła poziom oświaty, mieszczanom zaś nadała nowe prawa. Wprowadzone przez nią zmiany w prawie polskim były ostatnią próbą ocalenia zagrożonej ojczyzny. Do dzisiaj stanowi dumę Polaków z jej osiągnięć i otoczona jest należytą czcią oraz szacunkiem. Dla upamiętnienia tych wydarzeń 3 maja obchodzimy święto państwowe. Corocznie upamiętniamy ten fakt. Również w tym roku odbył się uroczysty apel z okazji 231 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali go uczniowie klasy III dla młodszych dzieci oraz klas V – VIII dla starszych uczniów. Dzięki tekstom recytowanych wierszy, śpiewanych piosenek, scenka rodzajowa, film edukacyjny publiczność przeniosła się do XVIII wieku, a na zakończenie słowa pani Dyrektor zachęciły do refleksji nad tym, czym jest WOLNOŚĆ, OJCZYZNA, PATRIOTYZM dla każdego z nas.