• Szkolenie we Florencji

• Zakończyła się ostatnia mobilność w ramach realizowanego projektu POWER "Mała Szkoła dużych możliwości", który jest finansowany jest ze środków z Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Nauczyciele Hanna Miler-Slawiczek i Ewa Woźniak wzięli udział w kursie The Child First: Montessori, Reggio Emilia System and Contemporary Approaches to Pre-School Education we Florencji we Włoszech. Florencja jest stolicą Toskanii, to w tym regionie można podziwiać najcenniejsze dzieła sztuki, niezwykłe krajobrazy oraz smakować wyśmienitą kuchnię. Tematyka zajęć dotyczyła metody Montessori i systemu Reggio Emilia. Głównymi założeniami poznanych metod są niezależność, wolność i kreatywność dzieci. Celem kursu było uświadomienie konieczności stawiania dziecka w centrum procesu edukacji, szanowania go, co w konsekwencji pozwoli dziecku doświadczyć radości uczenia się, czerpać przyjemności z procesu nabywania wiedzy i zapewni rozwój poczucia jego własnej wartości. Koordynatorem projektu jest Ewa Woźniak. Kurs prowadzony był przez Europass Teacher Academy. Uczestnicy szkolenia, jako kreatorzy środowiska szkolnego, będą mogli wykorzystać zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy z dziećmi.

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej

• Wyprawka dla ucznia klasy pierwszej:

- zeszyt w trzy linie 16 kartkowy,

- zeszyt w kratkę 16 kartkowy,

- teczka A4 na prace,

- piórnik, a w nim: długopisy, ołówek, pisaki, klej w sztyfcie, nożyczki ( uwzględniamy leworęczność), gumka,

- blok techniczny biały i kolorowy A4,

- blok rysunkowy biały i kolorowy A3,

- wycinanki,

- farby plakatowe,

- pędzelki,

- kredki bambino grube, drewniane,

- kredki bambino małe,

- temperówka,

- plastelina,

- kolorowe krepy,

- 1 ryza papieru ksero,

- chusteczki higieniczne,

- chusteczki nawilżone,

- papierowy ręcznik 2 sztuki,

- strój do ćwiczeń – biała koszulka i granatowe lub czarne spodenki, tenisówki w worku,

- strój na basen ( czepek, klapki)- w worku.